WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Маніакально-депресивний психоз - Реферат

Маніакально-депресивний психоз - Реферат

на роботу, спілкуватися з навколишніми. Став уникати рідних і друзів. Був поміщений у психіатричну лікарню, де перебував 3 місяці, і був виписаний з діагнозом: "Маніакально-депресивний психоз, депресивна фаза". Після виписки продовжував працювати. Через 3 роки настрій став піднятим, відчув приплив "фізичних і щиросердечних сил", вирішив "заробити багато грошей", виїхав у сусідню область, де влаштувався на роботу в бригаду тесль. Однак уже через кілька днів, нічого не пояснивши навколишньої, кинув свої речі й повернувся на місце постійного проживання. Відзначалися підвищений настрій, багатомовність. Як видно з матеріалів кримінальної справи, у стані алкогольного сп'яніння зайшов до знайомим, став пред'являти їм незрозумілі претензії, нецензурно сварився, був агресивний. При затримці працівниками міліції була збуджена, голосно співав, декламував вірші.
При судово-психіатричному огляді патології з боку внутрішніх органів і нервової системи не виявлено. Орієнтований правильно, охоче вступає в бесіду. Говорити починаєвідразу, без додаткових питань. Багатослівний, легко відволікається, перескакує з однієї думки на іншу, розмашисто жестикулює. Хворим себе не вважає. Скарг на здоров'я не пред'являє. Називає себе людиною настрою. Говорить, що життя йому здається прекрасної, хочеться співати, танцювати. У відділенні рухливий, просторікуватий, втручається в розмови й справи навколишніх. При розпитах про правопорушення охоче розповідає про те, що трапилося,, читає вірші, у яких у жартівливій формі викладає своє життя. До сформованої ситуації некритичний.
Рішенням судово-психіатричної експертної комісії був визнаний страждаючим хронічним психічним розладом у формі маніакально-депресивного психозу. У відношенні інкримінованого йому діяння, зробленого в зазначеному хворобливому стані, він був визнаний несамовитим. Рекомендувалося примусове лікування в психіатричному стаціонарі загального типу.
Судово-психіатрична оцінка. Маніакально-депресивний психоз часто представляє складності в плані судово-психіатричної оцінки. Труднощі виникають тоді, коли судебно-психиатричес-ким експертам доводиться визначати ступінь наявних у хворого афективних (емоційних) розладів. У випадку наявності у хворого в період, що ставиться до інкримінованому йому діянню, загострення захворювання з розвитком психотического нападу (як депресивного, так і маніакального) губиться здатність адекватно оцінювати свій психічний стан і сформовану ситуацію, критично осмислювати суть і наслідки своїх дій, керувати своїм поводженням у цілому. У стані маніакального порушення хворі можуть наносити образи навколишньої, робити у відношенні їх агресивні дії, різні безглузді вчинки. У зв'язку з підвищеної в таких станах сексуальною збудливістю дані особи можуть робити розпусні дії й зґвалтування. Поряд із цим можливо виникнення перверсий (ексгібіціонізм, гомосексуальні тенденції й т.д.), які були не властиві хворим раніше і які зникають разом з нападом хвороби. Суспільно небезпечні діяння, зроблені під час психотического нападу, спричиняють неосудність. При менш вираженому маніакальному стані (наприклад, при циклотимії) хворі можуть укладати протизаконні угоди, роблять розтрати, порушують трудову дисципліну. Вони нерідко попадають на судово-психіатричну експертизу як потерпілих.
У депресивній фазі маніакально-депресивного психозу хворі на судово-психіатричну експертизу попадають рідше. Звичайно їх обвинувачують у злочинній недбалості, іноді банальних крадіжках. Їм властиві спроби самогубства або розширеного самогубства. Дані вчинки звичайно відбуваються в стані психотической депресії, коли на тлі подавленого настрою, почуття глибокої туги, депресивних маячних ідей самозвинувачення й самознищення виникають суицидальные думки, маревні думки депресивного змісту (що життя зайшло в глухий кут, мир валить, тому близьких, особливо дітей, необхідно вбити, щоб позбавити від мучень). Хворі, що зробили суспільно небезпечні діяння в період психотической депресії, також зізнаються несамовитими.
Посмертна судово-психіатрична експертиза у зв'язку із самогубством нерідко виявляє, що в осіб, що зробила самогубства без якого-небудь зовнішнього приводу, була депресивна фаза маніакально-депресивного психозу.
У випадках коли хворої до моменту винесення експертного рішення про неосудність уже вийшов із психотического стану, а ознаки психічного захворювання перебувають на субклиническом рівні, доцільно рекомендувати даній особі призначення примусового амбулаторного спостереження й лікування в психіатра. З метою профілактики повторних правопорушень таких хворих треба при перших же симптомах нової психотической фази маніакально-депресивного психозу поміщати в психіатричні стаціонари на принципах недобровільної госпіталізації з наступним рішенням відповідних юридичних питань.
Особи, що зробили правопорушення в "світлому проміжку" (стан интермиссии), зізнаються осудними.
У цивільному процесі також нерідко доводиться вирішувати експертні питання відносно осіб, що страждають маніакально-депресивним психозом. Дані особи, перебуваючи в маніакальній або гипома-ниакальной фазах, можуть робити майнові угоди, обміни житлоплощі, містити шлюби. Якщо подібні цивільні акти зроблені під час психотической фази, то виноситься висновок про те, що хворий у силу наявного в нього психічного розладу не міг розуміти значення своїх дій і керувати ними в той період, а укладені юридичні акти вважаються недійсними.
Більші труднощі виникають при експертизі осіб, що страждають циклотимією (легкою формою маніакально-депресивного психозу). У цих випадках потрібен ретельний аналіз об'єктивних даних про стан випробуваного під час здійснення правопорушення й особливостях плину захворювання в цілому. Рішення питання про осудність у цих випадках визначається глибиною розладів, що спостерігалися, психічного стану, що у того самого хворого при різних циклотимических фазах може бути різної.

 
 

Цікаве

Загрузка...