WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Епілепсія - Реферат

Епілепсія - Реферат

амбулаторної карти, випробувана була нав'язлива, слащава, разом з тим збудлива, груба, злісна й конфликтна. Незважаючи на проведене противосудорожное лікування, у неї спостерігалися розгорнуті судорожні припадки, які іноді частішали до 4-5 разів у день. При останньому стационировании в психіатричну лікарню їй установлювався діагноз: "Епілепсія, генерализованная з дисфориями й слабоумством". Протягом декількох місяців була замужем, але шлюб був розірваний. Удома продовжувала поводитися неправильно: била батьків, била скла у вікнах, бродяжила, займалася дрібним злодійством, ночувала в під'їздах, один раз напала на батька й розбила йому окуляри. В 1993 р. С. знову виїхала в Москву. У поїзді жебрала, загрожувала пасажирам, виривала в них продукти. При спробі затримати її напала на співробітника міліції, сварилася, лихословила, загрожувала йому.
При обстеженні в Центрі встановлено. Випробувана диспластична. Внутрішні органи без патології. Нервова система: ознак осередкової органічної поразки центральної нервової системи не виявлено. При електроенцефалографічному дослідженні виявлені дифузійні зміни біоелектричної активності головного мозку з эпилептиформными вогнищами в лівої височно-пименной області й тенденцією до генерализованным параксизмальным проявів. Психічний стан: контакт із випробуваної утруднений. Під час бесіди вона говорить повільно, непослідовно, легко збудлива, плаксива, уживає зменшувальні слова. Украй нав'язлива, слащава, схильна до афективних реакцій. У відділенні за три дні в неї спостерігалося чотири розгорнутих судорожних припадки із втратою свідомості, тонічними й клоническими судорогами й наступним сном. Випробувана конфликтна, часто без причини свариться із хворими, при цьому ображає їх, голосно кричить, довго не може заспокоїтися. З лікарем завжди влеслива, скаржиться на всіх, вимагає до себе підвищеної уваги. Без обліку ситуації часто повторює те саме. Відновила проти себе всіх хворих у відділенні. По ночах не спить, расхаживает по відділенню. Випробувана неохайна, неохайна, не стежить за своїм видом. Цілими днями малює, зміст малюнків примітивне, дитяче, однак уважає себе гарною художницею. Додому пише безглузді листи. Мислення випробуваної по вповільненому типі, грузле, непродуктивне. Пам'ять значно знижена, відзначаються дисфорические розладу настрою. Критична оцінка свого стану й сформованої ситуації недостатня. Висновком комісії С. визнана несамовитої як страждаючим хронічним психічним захворюванням у формі епілепсії із частими судорожними припадками й слабоумством. По психічному стані їй рекомендувалося примусове лікування в психіатричному стаціонарі зі звичайним спостереженням.
Особи, що страждають епілептичною хворобою, засуджені до позбавлення волі, підлягають спостереженню й лікуванню в медичних установах місць позбавлення волі. При стійкому погіршенні стану, прогресуванні захворювання з формуванням ознак епілептичного слабоумства, хворі можуть бути звільнені від подальшого відбування покарання й спрямовані на лікування в психіатричні установи Міністерства охорони здоров'я.
Судово-психіатрична оцінка осіб, що страждають епілепсією, у цивільному процесі зустрічається вкрай рідко. Як правило, мова йде про загальну дієздатність таких хворих, що вирішується залежно від загальних психічних порушень. Хворі можуть бути визнані дієздатними й недієздатними з урахуванням ступеня й виразності слабоумства. У станах епілептичних припадків і їх параксизмов цивільні угоди не відбуваються.
Хворі епілептичною хворобою іноді є свідками й потерпілими по кримінальних справах. Судово-психіатрична оцінка їхнього стану на предмет можливості правильно сприймати обставини й давати про їх правильні показання, що мають значення для справи, різна й залежить від стадії плину захворювання й виразності психічних порушень.
Клінічне спостереження. Випробувана А., 19 років, є свідком у справі в обвинуваченні її матері в убивстві. З матеріалів кримінальної справи, медичної документації й зі слів випробуваної відомо, що батько страждав алкоголізмом, у стані сп'яніння був конфліктним, злісним, бив її матір. З п'ятирічного віку у випробуваної з'явилися судорожні припадки із втратою свідомості, і їй установлювався діагноз: "Епілепсія". У перші роки припадки повторювалися 1-2 рази місяць, малі припадки 1-2 рази в день. Постійно одержувала противосудорожную терапію, неодноразово стационировалась у психіатричні лікарні. Під впливом лікування спочатку припинилися малі припадки, а потім і більші. Однак при скасуванні терапії вони відновили. У школу пішла з восьми років, училася задовільно, зі шкільною програмою справлялася. Закінчила дев'ять класів і надійшла в агротехнічний ліцей, на кулінарне відділення, але навчання не закінчила у зв'язку з переїздом родини в інше місто. Надалі ніде не вчилася й не працювала, тому що на новому місці проживання не мала прописки. Як видно з матеріалів кримінальної справи, 19 червня після сварки з батьком мати випробуваної нанесла йому сплячі удари по голові, а потімпокликала випробувану й попросила її допомогти сховати труп у шафу в коридорі. У своїх перших показаннях випробувана - єдиний свідок що происшли - повідомила, що батько пиячив, ніде не працював, бив її й мати, загрожував їм, і під час сварки мати вдарила батька сокирою по голові. В інших показаннях вона повідомила, що мати вбила батька не під час сварки, а наступного дня нанесла йому сплячі удари по голові, а потім покликала випробувану й попросила їй допомогти сховати труп у шафу в коридорі. Потім А. знову змінила показання й повідомила, що не бачила самого факту вбивства, вона нібито не заходила в кімнату батька, не знає, що там робила мати й взагалі нічого не пам'ятає про те, що трапилося,.
При обстеженні в Центрі встановлено. З боку внутрішніх органів без патології. Нервова система: неуважна неврологічна симптоматика, на электроэнцефалограмме виявлені помірні зміни по органічному типі, у правої височно-пименной області эпилептоидная активність. Висновок консультанта-невропатолога: "Епілепсія з рідкими більшими й малими припадками й дисфориями". Психічний стан: випробувана в ясній свідомості. Охоче розмовляє, іноді посміхається, правильно й послідовно повідомляє про себе відомості, докладно описує своє захворювання, частоту нападів, позитивні результати лікування, говорить, що протягом останніх двох років був один припадок. Скаржиться на періодичні головні болі, зниження пам'яті. Розповідає, що іноді без видимої причини в неї відзначаються коливання настрою - "можу бути доброї або злий". Періоди дратівливості й злостивості тривають кілька годин. А взагалі по характері вона добра, спокійна, любить порядок, "щоб кожна річ лежала на своєму місці". Образу пам'ятає довго, при нагоді намагається помститися. Украй неохоче розповідає про правопорушення, при цьому плаче, хвилюється, жалує мати, до якої дуже тепло ставиться. Більш докладно описати що происшли відмовляється, але говорить, що "все пам'ятає". Мислення трохи докладне, інтелектуальний рівень невисокий. Мнестические процеси збережені. Критика до свого стану й судово-слідчої ситуації збережена. Висновок комісії: А. страждає психічним захворюванням у формі епілепсії з рідкими судорожними припадками й змінами з боку психіки. У період здійснення правопорушення її матір'ю у випробуваної не спостерігалося якого-небудь тимчасового розладу психічної діяльності, у тому числі параксизмального стану. По своєму психічному стані вона в той період могла правильно сприймати обставини, що мають значення для справи, і давати про їх правильні показання. По психічному стані в цей час також може правильно відтворювати обставини що произошли.

 
 

Цікаве

Загрузка...