WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Сім'я і здоров'я - Реферат

Сім'я і здоров'я - Реферат

схильності
Домовитість поєднується з професійною діловитістю Професійна діловитість
Потяг до сім'ї Потяг до колективу
Потяг до мистецтва, культури Потяг до науки, техніки, політики
Реакція на емоційно-нервове напруження
Більш виражена Більш стримана
Пристосування до ситуації, що змінюється, більш досконале Пристосування до ситуації, що змінюється, менш виражене
Що робити, щоб зберегти добрі стосунки у сім'ї
Цікавитись справами чоловіка, зао-хочувати його на досягнення успіхів Визнавати заслуги жінки по веден-ню домашнього господарства, бутищиро вдячним
Не сперечатись через дрібниці Не критикувати
Вдосконалювати психофізіологічні якості Заохочувати успіхи дружини в са-мовдосконаленні
Страждати і радіти разом Страждати і радіти разом
Згладжувати ревнощі дипло-матичним шляхом Бути морально чистим
У дорослих чоловіків і жінок одного віку характер статевого потягу не завжди однаковий. У чоловіків статевий потяг посилюється до 25 років, потім тримається на одному рівні до 40-45 років, після чого починає поступово послаблюватися і досягає нуля в старечому віці. У жінок сексуальна активність наростає повільно, часто вона досягає кульмінації лише до 30 років, потім тримається на одному рівні до клімактеричного періоду. Іноді в клімактеричному періоді спостерігається навіть посилення сексуального потягу. Однак кожна людина неповторна, і статевий потяг залежить від виховання, способу життя, впливу навколишнього середовища, взаємних симпатій тощо. Статеве збудження, яке може закінчитися статевим актом, у чоловіків і жінок має різний перебіг. У жінок для його виникнення потрібно більше часу, ніж у чоловіків. На жінку збуджуюче діють доброта і ніжність чоловіка, тоді як чоловік більше керується фізичними мотивами. В таких ситуаціях жінка вважає чоловіка грубим, нетактовним, а чоловік жінку - холодною, байдужою. Через таку сексуальну неграмотність у сім'ї виникають незгоди, які з часом можуть призвести до розлучення.
Атмосферу і щастя в сім'ї допомагають створити діти. Любов батьків продовжується в їхніх дітях. В ідеальній сім'ї повинно бути не менше трьох дітей, що забезпечує приріст населення. Першу дитину бажано мати в перші роки сімейного життя, в усякому разі до 30 років. У молодої жінки перша вагітність і роди протікають легше.
Якщо подружжя не бажає більшого приросту сім'ї або вагітність з якихось причин не рекомендується, доводиться думати про запобігання вагітності. Універсального методу немає, кожен має свої позитивні й негативні сторони.
Досить поширеним методом запобігання вагітності є переривання статевого акту до сім'явиверження. При передчасному перериванні статевого акту жінка часто не досягає оргазму, а в чоловіка він відбувається у ненормальних умовах. З часом це може призвести до неврозів і послаблення статевої здатності як у чоловіків, так і в жінок. У жінок, крім цього, можуть виникати різні розлади, наприклад, біль у ділянці малого тазу, збільшення тривалості менструації тощо.
Найбільш поширеним методом запобігання вагітності є користування презервативом. Однак він теж має недоліки: притуплює статеве відчуття, продовжує тривалість статевого акту, що не завжди є бажаним, а також спричиняє подразнення слизової оболонки піхви.
При користуванні презервативом, так само, як і в разі переривання статевого акту, - сім'я не потрапляє в піхву, а значить, туди не надходять білки, ферменти, статеві чоловічі гормони, які містяться в сім'ї. А ці речовини, якщо вони потрапляють в організм жінки, сприятливо впливають на нього.
Менш популярними є такі протизаплідні засоби, як алюмінієві, пластмасові або гумові ковпачки, що їх надягають на шийку матки, марлеві та ватні тампони, змочені кислими розчинами, а також різні пасти, які вводять у піхву до початку статевого акту. Одним із методів запобігання вагітності є спринцювання піхви спеціальними розчинами (2- З столові ложки оцту на 1 л води, 1 чайна ложка борної кислоти на 1 л та ін.) через 3-5 хв після статевого акту. Запобігти вагітності можна також за допомогою гормональних препаратів - їх ще називають пероральними контрацептивами: інфекундіну, бісекуріну, рігевідону, нон-овлону, які гальмують дозрівання яйцеклітини в яєчнику, їх треба приймати регулярно протягом року. Однак ці препарати скорочують тривалість менструації і зменшують кількість менструальної крові. Гормональні препарати про-типоказані жінкам, які страждають на тромбофлебіти, захворювання печінки, а також тим, які мають до названих препаратів підвищену чутливість.
Останніми роками широкого поширення набули виготовлені з син- тетичного полімеру спіралі, петлі або пружні кільця, що їх вставляють у порожнину матки гінекологи в перші дні після менструації. У порожнині матки ці протизаплідні засоби можуть знаходитися тривалий час, навіть декілька років. Однак їх не можна застосовувати жінкам, які страждають на гінекологічні захворювання, маткові кровотечі та пухлини матки. Не рекомендують ці засоби також жінкам, які ще не родили, оскільки для їх введення треба розширювати канал шийки матки, що може в подальшому ускладнити перебіг пологів.
Найфізіологічнішим методом запобігання вагітності є врахування перебігу менструального циклу. Дозріла яйцеклітина відділяється від яєчника за 16-22 дні до початку наступної менструації, в зв'язку з чим запліднення можливе за 11-18 днів до наступної менструації. Таким чином, у кожному менструальному циклі є два періоди, в яких запліднення неможливе, а саме: безпосередньо після закінчення менструації і перед початком наступної менструації. Фізіологічний метод ефективний, якщо жінка має регулярний менструальний цикл. Попередньо, протягом 6 міс, вона має вести менструальний календар. День овуляції може бути точно визначений за зміною температури в прямій кишці. За 1-2 дні до овуляції температура тіла підвищується на 0,4-0,6 °С. Оскільки сім'яні клітини зберігаються живими 2-4 дні, то небезпечний період закінчується за тиждень до підвищення температури тіла. Не можна завагітніти протягом 5-6 днів до початку менструації і 4-5 днів після її закінчення. Таким чином, при менструальному циклі 28 днів приблизно 10 днів є безпечними щодо вагітності. Однак слід враховувати, що при фізичному або розумовому перенапруженні, сильних емоціях, захворюваннях, змінах клімату та дії деяких інших чинників терміни овуляції можуть змінюватися.

 
 

Цікаве

Загрузка...