WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Соціально-психологічні проблеми медичного страхування - Реферат

Соціально-психологічні проблеми медичного страхування - Реферат

що не бажають страхуватися. Аж 46,55 % не визначились. Основні причини відмови страхуватися наведені в таблиці 2.
Таблиця 2
Причина відмови купити страховий поліс (у відсотках)
Запитання: "Чому ви не купуєте страховий поліс?"
Брак грошей та знань щодо сум страхових внесків 30
Неусвідомлення потреби у медичному страхуванні 25
Не створено системи медичного страхування 13,33
Брак досвіду спілкування з страховими компаніями 10
Недовiра до системи медичного страхування 18,33
Поліс не забезпечить високої якості медичної допомоги 5
Страхування - справа держави 1,67
(Сума відсотків перевищує 100, оскільки респонденти мали змогу зазначати декілька варіантів відповідей).
Цими даними можуть скористатися страхові компанії при плануванні стратегії інформування населення про медичне страхування, проаналізувавши неточності у знаннях населення або моменти, які не відповідають дійсності щодо медичного страхування у їх свідомості.
Події 1990 - 1993 років ще довго позначатимуться на ставленні населення до страхування як до ненадійного і непрозорого механізму. Тільки надійність страхової компанії, тобто гарантії виконання нею зобов'язань перед клієнтом, можуть забезпечити довіру населення.
Експерти зазначають, а маркетингові та соціологічні дослідження підтверджують їхню думку, що невисокі темпи зростання клієнтури страхових компаній пов'язані не лише з низьким рівнем прибутків населення та вартістю страхових послуг. Відзначається низький рівень загальної культури медичногострахування, як і страхування загалом. Нестача доступних інформаційно-аналітичних матеріалів про діяльність страхових компаній та непродумана реклама страхових послуг обумовлюють непоінформованість переважної більшості населення про переваги страхування, його правила. Згідно з даними соціологічного дослідження, що проводилося у Львові, 53,91 % опитаних поверхово ознайомлені з медичним страхуванням, 28,49 % - не ознайомлені з ним зовсім, тоді як "добрі" і "дуже добрі" знання мають в сумі лише 16,48 % респондентів (1,12% не визначились щодо даного питання).
Брак позитивної інформації про медичне страхування, його переваги підтримує недовіру у людей старшого покоління, які мають негативний досвід страхування в часи СРСР, а також неможливість формування досвіду страхування у населення віком 20 - 40 років, яке на сьогодні й може стати найактивнішим споживачем страхових послуг. Проте ці дані свідчать, що страхові компанії мають над чим працювати в інформаційному та просвітянському плані. Страхові компанії повинні, перш за все, визнавати проблему недовіри до їхньої діяльності як одну з основних проблем розвитку страхового ринку загалом. Задля формування довіри населення до страхування страхові компанії повинні ретельно вивчати свою потенційну клієнтуру за допомогою соціально-психологічних досліджень, пропонувати цікаві страхові послуги, економічно стимулювати людей до страхування.
Клієнти довірятимуть страховій компанії, яка знає їх потреби та проблеми та бере участь у їх вирішенні, пропонуючи різні варіанти послуг. При такій співпраці у клієнтів виникає симпатія до страхової компанії, а це є запорукою довготривалих ділових відносин. Тому страхові компанії мають дотримуватися концепції соціального маркетингу, згідно з якою приховані потреби клієнтів є комерційними можливостями страхової компанії щодо пропозиції нових страхових послуг, котрі у повному обсязі задовольнятимуть потреби клієнта.
Страховим компаніям варто розробляти тематичні блоки щодо висвітлення переваг страхування в засобах масової інформації, здійснювати просвітницьку та роз'яснювальну роботу серед населення, спрямовану на надання повної та об'єктивної інформації про страхові послуги [7]. Вони повинні привертати увагу законодавчих та виконавчих органів, громадськості до проблем медичного страхування як одного з механізмів захисту права людини на здоров'я та медичну допомогу; здійснювати проекти з громадськими організаціями, які мають спільну з страховими компаніями мету. З свого боку, держава має створити механізм надання гарантій повернення вкладених коштів та створення гарантійного фонду в разі банкрутства страхової компанії - це забезпечить довіру населення до страхових компаній у довгостроковому плані.
Висновки
Можна констатувати наявність негативної страхової психології у населення України. Фінансова нестабільність, кволий розвиток медичного страхування супроводжується недовірю до страхових компаній з боку населення. Без повернення довіри українців до страхових інститутів не може бути встановлений цивілізований страховий ринок в країні. Сама тільки наявність достатніх коштів у населення не забезпечить появи бажання страхуватися. Більшість громадян не усвідомлює необхідності та потреби у страхуванні. Для успішного розвитку страхового бізнесу страхові компанії повинні вивчати психологію страхування, попит та потреби населення у сфері медичного обслуговування. Своїм потенційним клієнтам вони повинні пропонувати розв'язання їх конкретних проблем зі здоров'ям та задоволення потреб щодо медичної допомоги, а не просто рекламувати свої послуги.
Література:
1. Собкин В. С., Марич Е. М. Опыт структурного анализа ценносних ориентаций родителей дошкольников // Вопросы психологии .-2003.-№1, с. 3 - 12.
2. Петрунько О. Психологічні функції страху у житті людини // Психологічні перспективи. - 2003.- Випуск 4.-с. 148 - 152.
3. Медичне страхування дешевшає // Український дiловий тижневик "Галицькі контракти".- 2003.- №4 (сiчень).
4. Тітенко Л. У Стандарті надання медичної допомоги - одна зі складових медичного страхування // Медична газета "Здоров'я України".-2002.- №3.
5. Барановський О. Про великі проблеми маленького ринку // "Дзеркало тижня".- 2003.- 9 серпня.
6. Воробьев Г. Психология рынка // Управление персоналом. - 2000.-№ 8. - с. 34 - 36.
7. Бзовецька А. О. Інформаційне забезпечення громадськості щодо страхової медицини. // Вісник Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. "Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи".- 2002.-№543 - с. 187 - 193.
8. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...