WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Національний архівний фонд. Склад, структура і правові засади - Реферат

Національний архівний фонд. Склад, структура і правові засади - Реферат


Реферат на тему:
Тема: Національний архівний фонд. Склад, структура і правові засади.
План.
1. Історія формування. Про сокупний архівний фонд держави.
2. Склад, структура національного архівного фонду.
3. Право власності на документи НАФ.
Сукупність документів, що мають суспільне, наукове, духовно-культурне значення. Тісно пов'язані з історією народу та його держави і перебувають перед їх опікою. У колишньому РС було встановлено поняття єдиного державного архівного фонду, з метою централізованого обліку, контролю та зберігання документів державного архівного фонду, що включав архівні документи УРСР.
Під час розбудови незалежної держави, змінилося значення державного архівного фонду. Тут загострилися проблеми з підвищенням інтересу архівно-інформаційних багатств, спостерігаються прояви
До документальної спадщини стала відчутність, невідповідність союзних норм, актів новим суспільним умовам, загострилося відставання від котрої бази архівів. Виявилася слабкість спеціальної захищеності архівів. У цій ситуації потрібно було прийняти новий закон України "Про НАФ та архітектурні установи". Цей закон забезпечив правовий захист НАФ. Він констатував поняття НАФ та архівні установи. Встановив НАФ юрисдикцію держави, визначив певний механізм регулювання певних суспільних відносин, які виникли у зв'язку з його формуванням, зберіганням і використання його інституцій. Він став першим в історії нашої держави, який стимулює розвиток нашої держави та правової бази архіву держави. Він визначив у-ний орг.вик. влади, який здійснює архівною справою.
2.НАФ - це сукупність архівних документів, що відображають історію духовного і матеріального життя українського народу та інших народів і є найбільшим української нації.
До НАФ відносяться архівні документи, незалежно від їх виду, місця і часу створення та форм власності на них. Для внесення архіву до НАФ проводиться відновна експертиза та дослідна реєстрація документів. Документи НАФ є культурними цінностями, що постійно зберігаються на території України або поза її межами і підлягають поверненню в Україну.
В складі НАФ виділяють три основні групи документів.
1. це документи українського походження, що утворилися за межами України, як результат діяльності української трудової еміграції, військових, культурно-освітніх наук, установ, громадських об'єднань, окремих осіб і передані у власність України чи її громадян у порядку ______ на підставі дарування або зберігаються за межами України і відповідно до угод підлягають поверненню в Україну.
2. Це документальні комплекси, що утворилися в різні історичні періоди на теренах сучасної України у діяльності державної влади та м/с, громадських організацій, установ усіх форм власності, окремих осіб та зберігаються на території України.
3. Документи іноземного походження, що утворилися на теренах інших держав і за різних обставин опинилися на території України. стали її невід'ємною частиною національно-культурної історії.
Серед документів кожної з цих груп є такі, які мають особливе значення і мають унікальний характер.
Особливо цінні документи - це архівні документи, що містять інформацію про найважливіші події, факти, і явища життя суспільства, не втрачають значення для економіки державного управління оборони і є неповторним з погляду їх значення і їх автографічності.
Унікальні документи НАФ - це документи, які становлять виняткову характерну цінність, мають важливе значення для форм самосвідомості українського народу, визначають його склад у всесвітньо культурній спадщині, ці документи включені до державного реєстру національного культурного надбання і визначені положеннями про внесення документів НАФ до унікальних, внесенням їх до державного реєстру національного культурного надбання, а також їх зберігання.
До р-ного НАФу вперше у своїй історії приступили після відновлення незалежності України. Основою Настала українська частина, а також передані на державне зберігання документи комуністичної партії України.
1 січня 1991 року налічувалося в НАФ 65297 документів і майже 11 млн. справ. Водночас було створено і галузеві державні архіви, які активно зберігають документи, внутрішні картотекі.
Основна частина документів зберігається в наукових, науково-технічних та науково-дослідних інститутах, научних центрах, заповідниках, наукових бібліотеках.
3.основним і суттєвим чинником що впливає на правовий режим регулювання, пов'язаних з документами має належність їх до певної форми власності. ЗУ "Про НАФ та архітектурні установи" визначає будь які форми власності, які передбачають КУ закони України.
класифікація НАФ за аспектами власності передбачає такі категорії:
1. Документи що належать державі.
2. Комплекси, що належать територ., громадянам.
3. Документи, що є власністю суб'єктів господарювання под-ного походження релігійних організацій, об'єднань.
4. Приватні архівні знання.
Головне завдання архівної служби це забезпечення НАФ. Закон встановив послідовно проводити право будь-кого архів. дол. Створювати власний архів чи перед свої док. винні архівні установи на власний розсуд і вільно кор.. відкр. Архівними установами.
Єдиною підставою для кор. арх. док. для кожної повнолітньої та дієздатної особи є напис заяви.
Єдиною вимогою до власників є завдання забезпечити архівні документи України у разі недотримання власник може бути, за

 
 

Цікаве

Загрузка...