WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Українське ділове мовлення. Відповіді до екзамену - Реферат

Українське ділове мовлення. Відповіді до екзамену - Реферат

виявлення, логічне підкреслення, черговість (одночасно, спочатку, потім), мета (з цією метою), результативності (отже, таким чином, загалом).
Логічна послідовність документу досягається також за рахунок чіткого членування тексту документу на окремі пункти. Його зовнішніми проявами є нумерація, позначення літерами, абзаци.
Повнота інфи полягає у тому, що всі необхідні для правильного розуміння докум-ту думки мають у тексті своє словесне вираження. Ніщо не повинно бути пропущено, нічого не треба домислювати, не повинно бути недомовок і двозначності. Зміст док-ту повинен вичерпувати всі обставини, пов'язані з висвітлюваним питанням.
32. Прийом відвідувачів (графік, час, місце, організація прийому).
Відвідувач може бути приватною особою чи представником іншої організації.
Графік прийому повинен бути складений і доведений до всіх зацікавлених осіб. Якщо прийом керівником відвідувача зараз неможливий, слід подбати про прийом його іншим компетентним працівником або виділити додатково власний час. Інакше це буде проявом недбалості чи зверхності.
Місце, де чекають прийому, повинне бути обладнане місцями для сидіння і, можливо, столами та письмовим приладдям. Написи повинні мати ввічливу форму: "У нас не палять", а не "Не палити". В приміщенні, де проводиться прийом -відповідні меблі, порядок.
Ставлення до відвідувача має бути ввічливим, доброзичливим, уважним, з повагою незалежно від службового положення.
33. Керівник і підлеглий. Як вітатися? Як звертатися? Як розмовлляти? Зовнішній виглад.
34. Ділові наради.
Інформаційні - на них знайомлять учасників з новими даними, положеннями, постановами - справді важливою інфою.
Дискусивні - кожен може вільно висловити думки і пропозиції, дискусія.
Не повинно бути багато позапланових. Про планові не повідомляють, а про непланові - заздалегіть, щоб встигли спланувати час.
Оперативна (селекторна, телефонна, комп'ютерна) нарада передбачає охоплювати збір інформації, її опрацювання та прийняття рішення без скликання всіх учасників у певному місці.
Підготовка - визначення тематики, порядку денного, складу учасників (необхідні учасники, без зайвих), підготовка доповіді. Приміщення - вентильоване, нормальна температура. Час тривалості - не більше півтори години, потім думають не про питання, а коли скінчиться.
35. Подяка.
36. Вітаємося, прощаемося. Прохання - позитивна відповідь. Прохання - відмова.
Загальновживані форми привітання: Добридень, Доброго дня, Здрастуйте, Доброго ранку, Вітаю!, Зі святом!, Доброго здоров'я...
Привітання може супроводжуватися м'яким поклоном.Привітання слід вимовляти приязно, без поспіху, не машинально. Це перше враження при зустрічі, привітання позначається на настрої людини.
Мовний етикет надає перевагу таким формам прощання: Допобачення, До зустрічі, Всього найкращого, На все добре. З добре знайомими людьми можна обмежитися невербаольною формою, тобто жестом. Якщо необхідно завершити зустріч ввічливі форми: На жаль, мені час іти, Сподіваюсь, ми скоро побачимося.
Щоб збільшити можливість позитивної відповіді на прохання:
- ретельно обміркувати, враховуючи особу, вік, характер слухача;
- з'ясувати, наскільки можливе задоволення прохання;
- визначитися, з чого почати і чим закінчити;
- не висловлювати прохання "на ходу".
Форми позитивної відповіді: Згоден, Я не заперечую, Домовилися, Гаразд, З приємністю, Ви маєте рацію, Авжеж, Чудово, Саме так, Обов'язково.
Відмову важко давати, особливо вголос. Форми відмови: На жаль, не можу Вам зараз допомогти, На жаль, це не в моїй компетентності; Шкодую, але не можу дати відповіді на це питання.
37. Ділові контакти; знайомство; звертаня; говорити - слухати;кілька слів про етику ділової людини.
Якщо нема нагоди для знайомства, слід представитися самому. Новий знайомий у подальшому при зустрічі може не вітатися, що утруднює майбутні контакти.
В ділових колах віддають перевагу знайомству через посередника, т.як воно може забезпечити подальші контакти. У такому випадку у подальшому новий знайомий за етикетом повинен вітатися чи відповідати на привітання.
Спочатку - привітання, потім імена і посади. За етикетом молодші відрекомендовуються старшим, підлеглі - начальнику, першими представляються жінці.
Знайомство - стримано, але без ніяковості, дивитися людині у вічі. Підвестися з місця. Жінка може не підводитися, якщо представляють не іншій старшій.
Забув чи недочув ім'я - краще перепитати; про відсутнього не слід говорити всім, слід дочекатися запрошення сісти.
38. Телефонна розмова,
Один з видів усного мовлення, специфіка якого в тому, що розмовляючі не можуть бачити одне одного, навіть підтвердження того, що вас слухають потребує словесного вираження.
Говорити слід середнім за силою голосом, не швидко, чітко вимовляти, говорити саме в мікрофон трубки, висловлюватися простими реченнями.
При встановленні зв'язку слід привітатися, представитися (назвати себе і свою організацію чи установу). Не сподіватися, що впізнають.
Виклад справи повинен бути чітким і лаконічним, поділити на головні і другорядні питання, так щоб вони вимагали конкретної короткої відповіді.
Завершення розмови - це звичайно ініціатива того, хто зателефонував (або жінка).
З9. Головуючий на нараді. Вимоги до головуючого. Мова учасників наради.
Наради - інформаційні, дискусивні. Не повинно бути багато позапланових. Про планові не повідомляють, а про непланові - заздалегіть, щоб встигли спланувати час.
Головуючий відповідає за організацію і регламент наради. Об'єктивність. Репліки - сидячи, але стоячи оголошує прізвище, посаду і тему виступу наступного оратора.Тон виступу спокійний і глолос не підвищений, темп неспішний.
40. Що таке культура управління?
Культура управління - сукупність вимог, що висуваються до зовнішньої сторони цього процесу, а також як вимоги до індивідуальних якостей безпосередніх керівників. Включає в себе:
а) високі вимоги до культури виробництва;
б) правильне ведення, оформлення та зберігання документації;
в) дотримання етичних і моральних норм взаємин із колегами, партнерами;
г) правильну самооцінку особи.
Чи не найголовніша роль в організації колективу та плідної безконфліктної атмосфери в ньому належить безпосередньо керівнику. Він, безперечно, мусить бути особистістю-лідером, умілим організатором і тонким аналітиком-психологом, людиною слова і фахівцем справи. Крім того, керівник ще:
- знає ім'я та ім'я по батькові своїх працівників;
- завжди вітається з усіма;
- не зганяє злість на інших, коли винен сам;
- не підвищує голосу під час розмови;
- не нагадує підлеглому безліч разів про зроблену ним помилку, а свої помилки визнає;
- вміє оцінити добрий жарт і посміється разом з усіма (якщо це не висміювання когось із колективу);
- довіряє своїм працівникам;
- цінує їх час і не відволікає від роботи якимись дрібницями;
- по можливості відгукується на прохання особистого характеру;
- дає завдання підлеглим у ввічливій формі;
- знає вади своїх підлеглих (а також власні) і враховує у повсякденній роботі.
Варто додати ще два пункти, хоча їх напевно набагато більше:
- заохочує та хвалить

 
 

Цікаве

Загрузка...