WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Організаційно розпорядчі документи - Курсова робота

Організаційно розпорядчі документи - Курсова робота

опікування.
Розробка проекту рішення складний процес. У ньому беруть участь члени виконкому, постійні комісії депутати, спеціалісти і заінтересовані спеціалісти. Тому у багатьох виконкомах Рад процедура цього документа закріплюється у правових актах. До проекту рішення додається довідка, що обгрунтовує необхідність і доцільність його видання. Її підписує керівник відділу, управління або організації, що подають проект. У тій же довідці подаються особи котрих необхідно запросити на засідання виконкому для розгляду питання, а також вноситься пропозиція проте, кому надіслати рішення після ухвалу виконкому.
Представлені проекти повинні бути завізовані виконавцями і заінтересованими організаціями з указанням дати. Заперечення за проектом оформляється у письмовому вигляді і додаються до нього. Обов'язковою повинна бути віза юристконсульта виконкому, який перевіряє відповідність проекту до діючого законодавства. Проекти рішень подають заступникові голови або секретареві виконкому залежно від характеру розглядуваних питань. Погоджені проекти правових актів заздалегідь передають до протокольної частини. Рішення ухвалюють відкритим голосуванням членів виконкому за більшістю голосів. Після засідання виконкому, якщо виявляється, що деякі пункти рішення потребують редагування, створюються на чолі із заступником голови, котра протягом двох днів допрацьовує документ. Підписують рішення голова і секретар виконкому місцевої Ради народних депутатів і з цього моменту вони набувають чинності. Не пізніше ніж через три дні після підписання їх надсилають виконавцям.
Рішення з адміністративними санкціями регламентують загальні правила поведінки, обов'язкові для усіх підприємств, установ, організацій, посадових осіб і громадян, що перебувають на території підвідомчій відповідній місцевій Раді. Такі акти виконкоми Рад можуть ухвалювати тільки з питань боротьби з стихійними лихами, якщо відносини, що виникли, не врегульовані актами вищестоящих органів або необхідність ухвалення рішень викликається місцевими умовами.
У рішенні вказується коло осіб на яких поширюється його дія, конкретні посадові особи і установи, зобов'язані контролювати виконання документа. Рішення місцевих рад, а також їх виконкомів складаються за однією формою. Різниця між ними лише у тому, що рішення рад не нумерують, а виконкомів-мають порядкову нумерацію. Розглянутий розпорядчий документ містить такі основні реквізити:
1. Зображення державного герба.
2. Назву місцевої ради народних депутатів або його виконкому.
3. Зазначення місця видання.
4. Найменування виду документа.
5. Дата або дату і номер.
6. Заголовок.
7. Текси рішення.
8. Підписи голови і секретаря виконкому.
9. Печатка.
Звичайно рішення складаються із вступної частини, у якій констатується стан розглянутого питання, і ухвалюючої, що містить перелік заходів з указанням строків здійснення і переліченням посадових осіб, відповідальних за своєчасне виконання рішення.
Коломийська районна рада
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
28.11.2000 № 13 м. Коломия
Про затвердження списків
підприємств, організацій та установ
Коломийського району, щодо надання
житлової площі трудящим, які
стоять на квартирній черзі у
будуправлінні "Промбуд-2".
Розглянувши списки про надання житлової площі трудящим підприємства, організацій та установ Коломийського району і пропозиції житлової комісії, керуючись Положенням про порядок надання житлової площі в Україні, виконком Коломийської районної ради
ВИРІШИВ:
Бондаренку Семену Ільковичу, електрозварювальнику, працює в системібуд управління з 1980р., в будуправліні- 1982р., який проживає по вулиці Щорса 25, кв.4, займаючому дві кімнати площею 26,1 кв. м, у трьох кімнатній квартирі, де на площі 26,1 кв. м, проживає шість чоловік, для сім'ї з трьох чоловік у складі:
1. Бондаренко Семен Ількович - заявник
2. Бондаренко Ірина Пилипівна - дружина
3. Бондаренко Андрій Семенович - син
Виділити двокімнатну квартиру повторного заселення №18 на вулиці Чайковського № 66, жилою площею 27,3 кв. м згідно з чергою № 16 з 1989р.
Голова виконкому (підпис) М.І.Миронов
Секретар виконкому (підпис) В.І.Дудченко
Вказівка
До примірного переліку найбільш характерних Для управлінської діяльності видів і різновидів документів, що містяться в ЄДСД, включені і вказівки, які видають міністри, керівники організацій і установ.
Під цим терміном розуміють правові акти керівників єдиноначальних органів державного управління, переважно з питань інформаційно-методичного характеру, а також пов'язані з організацією виконання наказів, інструкцій та інших актів вищестоящих органів управління. На практиці вказівки видають при оформлені відряджень, розв'язані поточних інформаційних питань, а також для доведення до виконавців нормативних матеріалів.
Формуляр вказівки містить такі елементи:
1. Назва відомства установи і структурного підрозділу.
1. Вид документа.
2. Дату і місце видання.
3. Індекс.
4. Заголовок.
5. Підпис.
6. Відмітку про погодження.
Текст документа починається словами ПРОПОНУЮ, яке друкується великими літерами. Вказівки видають на загальних бланках А4 або А5,в залежності від обсягу тексту.
Статут
Так називають зведення правил, що регулюють: а) основи організацій та підприємств і установ певної галузі господарства; б) умови утворення, склад і структура діяльності конкретного підприємства, організації або установи з певної галузі або сфери управління кооперативів, малих підприємств.
Статути покладені в основу керівних громадських, кооперативних організацій, добровільних спортивних організацій.
Статути господарських організацій мають свої особливості. Ними визначені порядок вступу в організацію, права та обов'язки її членів, органи управління, порядок виборів. Статут може складатися для конкретної господарської, кооперативної чи іншої організації, у такому випадку він називається індивідуальним. Статути розроблені для ряду однотипних установ, організацій, вважаються типовими.
У деяких галузях народного господарства, з огляду на їх особливе значення, для окремих категорій робітників і службовців трудовий розпорядок регулюється статутами про дисципліну.
Статут містить такі реквізити:
1. Гриф затвердження вищестоящого організацією або органом управління.
2. Найменування виду документа.
3. Заголовок.
4. Текст.
Текст містить такі розділи:
1. Загальні положення, де розкриваються головні завдання і мета, найважливіші функції.
2. Основна діяльність у чому вона полягає, її порядок.
3. Планування та облік роботи.
4. Призначення допоміжних служб.
5. Взаємодія з іншими органами, що здійснюють аналогічну діяльність.
6. Специфічні особливості діяльності.
7. Відповідальність організацій за належне виконання зобов'язань і порядок розгляду спорів, подання позовів.
Список літератури:
1. А.Н.Діденко "Сучасне діловодство", К., Либідь 1998р.
2. А.С.Головач "Зразки оформлення документів", Донецьк, Талкен, 1998р.
3. М.І.Молдаванов, Г.М.Сидорова "Сучасний діловий документ: зразки найважливіших документів українською мовою", К., 1992р.
4. С.В.Глущук "Сучасні ділові папери: навчальний посібник для вищих та середніх навчальних закладів", К., 1998р.
5. А.М. Кушнаренко "Документоведення", К., 2000р.

 
 

Цікаве

Загрузка...