WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Ділові прийоми та їх організація - Реферат

Ділові прийоми та їх організація - Реферат


Реферат на тему:
Ділові прийоми та їх організація
?
План
1) Загальна інформація про прийоми.
2) Класифікація ділових прийомів.
3) Денні ділові прийми:
a) "Келих вина" та "Келих шампанського";
б) "Сніданок".
4) Вечірні ділові прийоми:
а) "Коктейль";
б) "А-ля фуршет";
в) "Обід";
г) "Обід-буфет" (шведський стіл);
д) "Вечеря".
5) Чайний та кавовий столи.
6) Різновиди типів ділових прийомів:
а) "Бранч";
б) "Барбекю" (шашлик);
в) "Пікнік";
г) "Келих вина із сиром".
7) Деякі особливості одягу для ділових прийомів.
8) Як слід поводитись та про що слід говорити на ділових прийомах.
9) Список використаної літератури.
1. Загальна інформація про прийоми
У другій половині XVIII століття в Англії почався промисловий переворот. Це спричинило до розвитку підприємництва і розвитку буржуазії. Саме тоді, щоб відзначити свою приналежність до нового класу, нові торговці, банкіри і власники мануфактури стали вводити норми поведінки, одяг, що згодом склав сучасний американо-європейський діловий стиль. У XIX і XX столітті європейські і американські бізнесмени грали домінуючу роль на світовій арені. Разом з своїм капіталом, товарами і технологіями вони принесли всьому світу і правила поведінки в діловому середовищі.
З тих пір цих правил дотримуються бізнесмени не тільки Європи і Америки, але і Японії, Азії, Африки. У всіх країнах атрибутом ділової людини найчастіше є англійський піджак, смокінг або фрак.
Багато питань європейські бізнесмени вважають за краще обговорювати в неслужбових умовах, в ресторанах. Вважається, що неофіційна обстановка сприяє заглаженню можливих суперечностей, дозволяє вільніше висловлювати дійсну думку або критичне зауваження в адресу партнера, не ризикуючи викликати його незадоволення. Більшість правил, що стосуються ділових прийомів, схожі у всіх європейських країнах, проте деякі теми для розмови різняться.
Прийоми - це старовинна форма підтримки контактів між людьми. Ділові прийоми використовуються з метою встановлення та підтримки офіційних відносин. Сучасні правила їх підготовки і проведення, етикет поведінки гостей увібрали багатовікові традиції культури гостинності та застілля різних народів. Такі прийоми знайшли своє застосування у різних ділових сферах життя людей. Наприклад, дипломатичні прийоми - одна із загальноприйнятих і поширених форм зовнішньополітичної діяльності урядів, міністерств закордонних справ, дипломатичних представництв. Нині установи та фірми, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю, дедалі частіше використовують таку форму спілкування, як прийоми, для встановлення, розвитку й поглиблення ділових контактів, отримання інформації про стан справ у сферах бізнесу, які їх цікавлять, доведення до широкого кола осіб корисної інформації про себе.
Розрізняють офіційні та неофіційні прийоми. Приводом для світських неофіційних прийомів можуть бути різноманітні події: національні, місцеві, професійні свята, дні народження, театральні прем'єри. Ділові офіційні прийоми влаштовують з нагоди національного свята, знаменної події, річниці, на честь перебування в країні іноземної делегації, під час відкриття представництва фірми, презентації різних товарів, послуг, проведення конгресів.
2. Класифікація ділових прийомів
У міжнародній протокольній практиці склалася класифікація прийомів, яка має певною мірою умовний характер. Зокрема, відповідно до часу проведення розрізняють денні та вечірні прийоми.
До денних належать прийоми типу:
" "келих шампанського";
" "келих вина";
" "сніданок".
До вечірніх, які більш поширені у протокольній практиці і вважаються почеснішими й урочистішими, ніж денні, відносять прийоми типу:
" "коктейль";
" "а-ля фуршет";
" "чай";
" "журфікс";
" "обід";
" "вечеря";
" "обід-буфет".
Крім головних видів прийомів, є їх різновиди:
" "бранч";
" "барбекю" (шашлик);
" "пікнік";
" "келих вина із сиром".
Згідно з формою проведення прийоми поділяються на прийоми без розсаджування та з розсаджуванням. Коли вас запросили на "сніданок", "обід", "вечерю", гості сідають за стіл у визначеному порядку. На прийомі типу "обід-буфет" розміщуються вільно. "Коктейлі", "а-ля фуршети", "келих шампанського", "келих вина" проводяться стоячи. Такі прийоми простіші та демократичніші за характером проведення, ніж з місцями за столом і дають змогу значно розширити коло запрошених - до кількох сотень осіб. Гості самі обирають собі місце.
На прийоми, пов'язані з розсадженням за стіл (це сніданок, обід і вечеря) потрібно приходити точно в призначений час. Сценарій цих заходів припускає, що гості збираються протягом 3-5 хвилин і після невеликої паузи, використовуваної для вітань і знайомств, проходять до столу. Якщо хтось із запрошених затримується, значить, або всі повинно його чекати, або за столом буде порожнє місце. Запізнення на такий прийом - серйозне порушення етикету.
А ось на келих вина або шампанського, коктейль або фуршет приходити до самого початку не обов'язково, як і залишатися до кінця. Прийти і піти можна в будь-яку годину в межах часу, вказаного в запрошенні. Ще одна тонкість: якщо з однієї фірми запрошено декілька гостей, першими приходять молодші по рангу. Прибуття на прийом співробітників фірми пізніше за своє керівництво - грубе порушення етикету. Церемонія від'їзду відбувається в зворотному порядку: спочатку йде старший за посадою.
3. Денні ділові прийоми
"Келих вина" та "Келих шампанського"
Приводом прийому може бути річниця національного свята, перебування іноземної делегації, від'їзд посла, відкриття виставки, фестивалю, презентації.
"Келих вина" та "Келих шампанського" починаються о 12-ій годині та закінчуються о 13-ій. Під час такого прийому подаються лише шампанське, вина, соки. На закуску подають маленькі тістечка, бутерброди, горіхи. Цей вид прийому зручний тим, що займає небагато часу і не потребує багато уваги. Прийом відбувається стоячи. Форма одягу - повсякденний костюм чи сукня.
"Сніданок"
Відповідно до міжнародної етики, за своїм характером "Сніданок" є одним із найбільш почесних видів прийомів. Він влаштовується між 12 та 15 годинами. Частіше він починається у 12.30 чи 13.30. Триває 1-1,5 години, з яких приблизно годину гості проводять за столом, інший час - за кавою (кава чи чай можуть бути подані до того ж столу чи до вітальні). Подають до сніданку одну-дві холодні страви, рибну чи м'ясну, десерт. Коли гості зібрались, їм пропонують аперитив для підвищення апетиту. По завершенні сніданку подають чай, каву, пропонують коньяк та лікери.
Форма одягу - повсякденний костюм чи сукня, якщо інше не зазначене в запрошенні.
4. Вечірні ділові прийоми
"Коктейль"
Приводом для проведення "Коктейлю" може послужити та або інша заслуговуюча уваги подія в житті фірми - перехід до випуску нового продукту, створеннянового філіалу, організація виставки, відкриття нового підрозділу і ін. З нагоди проведення коктейлю розсилаються запрошення (часто з проханням наперед повідомити про свою присутність). При отриманні подібного запрошення рекомендується довідатися через свої зв'язки, хто буде

 
 

Цікаве

Загрузка...