WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Кінодокументи. Аналіз створення і суспільного значення кінодокументів - Реферат

Кінодокументи. Аналіз створення і суспільного значення кінодокументів - Реферат


Реферат на тему:
Кінодокументи. Аналіз створення і суспільного значення кінодокументів.
Зміст
Вступ....................................................................3
1. Історія розвитку кінодокументів
1.1 Історія виникнення кіно та кінодокументів................... 4
1.2 Роль кінодокументів періоду 2-ї світової війни ..............7
2. Загальна характеристика та зберігання кінодокументів......................................................13
Висновки............................................................15
Перелік використаної літератури....................16
Вступ
Документ - це діловий папір, що підтверджує який-небудь факт або право на що-небудь; це те, що офіційно засвідчує особу пред'явника; це письмові свідчення про що-небудь. З наукової точки зору документ - це засіб закріплення різними способами на спеціальному матеріалі інформації про факти, події, явища об'єктивної дійсності і розумової діяльності людини. . Кінофотофонодокументи дають можливість зберегти об'єкти, явища, процеси, які неможливо зафіксувати іншими способами. Їх особливістю є доступність. Одночасно кінофотофонодокумент може передаватися тисячам рецепієнтів.
Документальне кіно - вид кіномистецтва, матеріалом якого являються зйомки справжніх подій. Прагнучи звільнити зображення від організованої дійсності документалісти світу шукають різноманітні способи і засоби показу справжнього життя.
Досліджувана тема є досить актуальною, адже кінодокументи вміщують величезний об'єм інформації, яка може використовуватися в найрізноманітніших галузях науки і культури. Це серйозний чинник для подальшого формування документування.
Дану тему досліджували історики Ярослав Ісаєвич, Василь Німчук, Олександр Бойко, документознавці Кушнаренко, Пахомов.
Метою даного реферату є аналіз створення і суспільного значення кінодокументів. Об'єктом дослідження виступають кінодокументи в загальному, а також документи періоду 2-ї світової війни.
1. Історія розвитку кінодокументів
1.1 Історія виникнення кіно та кінодокументів
В 1892 в лабораторії Т. А. Здісона був сконструйований кінетоскоп - апарат з очком, через який глядач міг спостерігати рухоме зображення, зняте на гнучку целулоїдну плівку. В 1896 на зміну йому прийшов вітаскоп, проектуючий фільм на екран. Програма першого публічного сеансу (квіт. 1896) в мюзік-холі Костера і Байєла в Нью-Йорку складалася з танцювальних номерів і комічних сцен. Спочатку фільми йшли в зстрадннх театрах в кінці спектаклю, потім з'явилися кінотеатри: в 1902- "Злектричний театр" в Лос-Анджелесі, в 1903 - "Турне Хейла" в Сент-Луісі (глядачі сиділи у вагоні, за вікнами якого розвертався рухомий пейзаж). В 1905 у Пітсбурзі відкрився перший "нікелодеон" - від нікель (5-ти центова монета) і грец. одеон (театр). Через три роки "нікелодеонів" було вже 3 тисячі. Їх відвідувало 15 млн. глядачів в тиждень. Новизна і дешевість кіно привернули широку аудиторію. Щомісячно випускалось біля 400 фільмів. Орієнтуючись на демократичного глядача, кіно черпало сюжети в основному з повсякденного життя. Ведучими кінокомпаніями були "Едісон", "Байограф" і "Вайтаграф", які побудували в Нью-Йорку перші кіно студії. Багаточисленні більш менші фірми не мали студій і знімали свої фільми на натурі.
Кіно США розвивалося в атмосфері гострої конкурентної боротьби. В 1909 десять провідних кінофірм об'єдналися в так-званий Патентний трест з метою монополізації випуску і прокату. На основі патентних прав Єдісона трест добився юридичної заборони іншим фірмам знімати фільми, а кінотеатрам показувати їх продукцію. Незалежні компанії дали тресту відсіч. Переслідування зі сторони тресту примусили незалежні компанії перенести виробництво своїх фільмів в Каліфорнію. Приємний клімат, природна різноманітність, більш дешева робоча сила сприяли перетворенню передмістя Лос-Анджелеса - Голлівуду - в центр кінопромисловості. Після п'яти років "патентної війни" трест припинив існування.
До 1910 актори і знімальна група залишалися для глядача безіменними, оскільки продюсери побоювалися, що оголошування їх імен потягне за собою вимоги підняття оплати праці. Голова незалежної фірми ІМП К. Лемле порушив це правило, назвавши у пресі ім'я своєї ведучої актриси Ф. Лоренс. Імена акторів ставали касовою приманкою [3;256].
Початок пошуків засобів художньої виразності пов'язаний з ім'ям режисера фірми "Здісон" Е. Портера. В його фільмах "Життя американського пожежника" (1902) і "Велике пограбування потягу" (1903) з'явилися спроби монтажного ведення дії (розбиття епізода на кадри, крупний план); внесок у розвиток мови кіно внесли режисери Е. Блектон, С. Олкотт і ін. Найбільшим новатором був режисер Д. Грифіт, який заклав основи режисури кіно як самостійного виду творчості. Використовуючи монтажні прийоми (зміну точок зору камери, її рух, чергування планів, параллельннй монтаж) і зффекти освітлення, він добивався виразності атмосфери і драм, напруження дії.
Основні жанри раннього кіно - мелодрама, вестерн і "комічне". Мелодрама прийняла естафету від популярного в США театрального жанру, розквіт котрого в кінці 19 ст. був зв'язаний з ім'ям продюсера Д. Беласко. Найбільшим постановником вестернів був Т. Інс, перший продюсер, що одночасно керував випуском декількох фільмів. Він ввів у практику режисури сценарій - детальну розробку майбутньої картини. Фільмам, знятим під його керівництвом, були властиві динамічність і ясність оповідання, точність монтажу. У ранньому вестерні філософія індивідуалізму, культ сили, расизм у зображенні індіанців перепліталися з рисами героїко-романтичного епосу, герої, безкорисливі і сміливі люди з народу, захищали справедливість, нерідко вступаючи в конфлікт із законом. "Комічне" вело родовід від мюзик-холу і цирку. Жанр зобов'язаний своїм народженням режисеру М. Сеннетту, який заснував в 1912 комедійну студію "Кістоун". У комедіях Сеннетта, перейнятих духом сатири і пародії, працювала група талановитих акторів - М. Норман, Р. Арбекль, М. Суэйн, Ф. Стерлінг та ін. У 1914 в Сеннетта дебютував і пропрацював рік Ч. Чаплін.
Гриффіт заклав основи американського кіномистецтва. Видатною подією стали фільми "Народження нації" (за романом Діксона "Людина клану", 1915) і "Нетерпимість" (1916). Перший з них розповідав про події Громадянської війни в США і Реконструкції Півдня. Це кінороман, небувалий для того часу за обсягом оповідання, масштабові масових сцен і

 
 

Цікаве

Загрузка...