WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Технології документування інформації - Дипломна робота

Технології документування інформації - Дипломна робота

важливих складових їх елементів призводять до розмивання кордонів між вказаними класами засобів обчислювальної техніки.
Крім того, розглянута класифікація враховує тільки автономне використання обчислювальних систем. У наш час переважає тенденція об'єднання різних обчислювальних систем в обчислювальні мережі різного масштабу, що дозволяє інтегрувати інформаційно-обчислювальні ресурси для найбільш ефективної реалізації інформаційних технологій. [41; 34-36].
Програмні засоби сучасних інформаційних технологій в цілому розділяються на системні та прикладні.
Системні програмні засоби призначені для забезпечення діяльності комп'ютерних систем як таких. У їх складі виділяють:
- текстові та діагностичні програми;
- антивірусні програми;
- операційні системи;
- командно-файлові процесори (оболонки).
Текстові та діагностичні програми призначені для перевірки роботоспосібності окремих вузлів комп'ютера та компонентів програмно-файлових систем і, можливо, усунення виявлених неполадок.
Антивірусні програми призначені для виявлення і, можливо, усунення вірусних програм, що порушують нормальну роботу обчислювальної системи.
Операційні системи є основними системними програмними комплексами, які виконують наступні основні функції:
- тестування роботоспосібності обчислювальної системи та її настройку при першому вмиканні;
- забезпечення синхронної та ефективної взаємодії всіх апаратних і програмних компонентів обчислювальної системи у процесі її функціонування;
- забезпечення ефективної взаємодії користувача з обчислювальною системою.
Операційні системи класифікуються наступним чином:
- однокористувальницькі однозадачні системи (MS-DOS, DR-DOS);
- однокористувальницькі багатозадачні системи (OS/2, Windows 95);
- багатокористувальницькі (системи родини UNIX).
Командно-файлові процесори (оболонки) призначені для організації системи взаємодії користувача з обчислювальною системою на принципах, які відрізняються від реалізованих операційною системою, з метою полегшення його роботи або надання додаткових можливостей (наприклад Norton Commander або Windows версій до 3.11).
Прикладні програмні засоби забезпечення управлінської діяльності класифікуються наступним чином:
- системи підготовки текстових документів;
- системи обробки фінансово-економічної інформації;
- системи управління базами даних;
- особисті інформаційні системи;
- системи підготовки презентацій;
- системи управління проектами;
- експертні системи та системи підтримки прийняття рішень;
- системи інтелектуального проектування та вдосконалення систем управління;
- інші системи.
Системи підготовки текстових документів призначені для організації технології виготовлення управлінських документів та різних інформаційних матеріалів текстового характеру. Вони включають в себе:
- текстові редактори;
- текстові процесори;
- настільні видавничі системи.
Системи обробки фінансово-економічної інформації призначені для обробки числових даних, які характеризують різні виробничо-економічні та фінансові явища та об'єкти, і складання відповідних управлінських документів та інформаційно-аналітичних матеріалів. Вони включають в себе:
- універсальні табличні процесори;
- спеціалізовані бухгалтерські програми;
- спеціалізовані банківські програми (внутрішньобанківських та міжбанківських розрахунків);
- спеціалізовані програми фінансово-економічного аналізу та планування.
Системи управління базами даних призначені для створення, зберігання та маніпулювання масивами даних великого об'єму. Різні системи цього класу відрізняються способами організації зберігання даних та обробки запитів на пошук інформації, а також характером даних, які зберігаються в базі.
Особисті інформаційні системи призначені для інформаційного обслуговування робочого місця управлінського працівника і по суті виконують функції секретаря. Вони також допомагають здійснювати:
- планування особистого часу на різних часових рівнях з можливістю своєчасного нагадування про настання запланованих заходів;
- ведення персональних чи інших картотек з можливістю автоматичної вибірки необхідної інформації;
- з'єднання за телефонними лініями з веденням журналу телефонних переговорів та виконанням функцій, характерних для багатофункціональних телефонних апаратів;
- ведення персональних інформаційних блокнотів для зберігання різноманітної особистої інформації.
Системи підготовки презентацій призначені для кваліфікованої підготовки графічних і текстових матеріалів, які використовуються для демонстрації на презентаціях, ділових переговорах, конференціях. Для сучасних технологій підготовки презентацій характерне підключення до традиційних графіки та тексту таких форм інформації, як відео- та аудіоінформація, що дає змогу казати про реалізацію гіпермедіатехнологій.
Системи управління проектами призначені для планування та управління ресурсами різних видів (матеріальними, технічними, фінансовими, кадровими, інформаційними) при реалізації складних науково-дослідницьких та проектно-будівельних робіт.
Експертні системи та системи підтримки прийняття рішень призначені для реалізації технологій інформаційного забезпечення процесів прийняття управлінських рішень на основі використання економічно-математичного моделювання та принципів штучного інтелекту.
Системи інтелектуального проектування та вдосконалення управління призначені для використання так званих CASE-технологій (Computer Aid System Engineering), орієнтованих на автоматизовану розробку проектних рішень зі створення систем організаційного управління.
Система організаційно-методичного забезпечення інформаційних технологій включає в себе:
- нормативно-методичні матеріали з підготовки й оформлення управлінських та інших документів у рамках конкретної функції забезпеченняуправлінської діяльності;
- інструктивні та нормативні матеріали з експлуатації технічних засобів, у тому числі з техніки безпеки роботи та з умов підтримки нормальної роботоспосібності устаткування;
- інструктивні та нормативні матеріали з організації роботи управлінського персоналу в рамках конкретної інформаційної технології забезпечення управлінської діяльності. [19; 28-32].
РОЗДІЛ 3
ЕТАПИ РОЗВИТКУ ТЕХНОЛОГІЙ ДОКУМЕНТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Інформаційна технологія виникла на Землі кілька мільйонів років назад разом з першими прийомами спілкування (нечленороздільними звуками, мімікою, жестами, дотиками) наших далеких предків. При цьому забезпечувався тільки обмін інформацією між індивідами. Разом з виникненням мови (близько 100 тисяч років назад) виникла можливість накопичення інформації, поки що індивідуального, в пам'яті людини.
Наступний етап - виникнення писемності (5 - 6 тисячоліть до н.е.), що дав людству колективну (суспільну) пам'ять. Поява писемності дозволила реалізувати повний набір процесів циркуляції та переробки інформації: її збір, передачу, переробку, зберігання та доведення. Ці можливості відкрила фіксація інформації на матеріальних носіях.
Вперше в історії інформаційну символіку було подано в кам'яному столітті

 
 

Цікаве

Загрузка...