WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Технології документування інформації - Дипломна робота

Технології документування інформації - Дипломна робота

полягає в тому, щоб отримати від експерта його знання і, завантаживши їх у пам'ять комп'ютера, використовувати повсякчас, коли в цьому є необхідність. Експертні системи (які є одним з основних додатків штучного інтелекту) являють собою комп'ютерні програми, які трансформують досвід експертів у будь-якій галузі знань у форму евристичних правил (евристик). Евристики не гарантують отримання оптимального результату з такою ж впевненістю, як звичайні алгоритми, які використовуються для розв'язання задач у рамках технології підтримки прийняття рішень. Однак часто вони дають достатньо прийнятні рішення для їх практичного використання. Усе це робить можливим використання технології експертних систем у якості систем, які дають поради.
Схожість технологій документування інформації, які використовуються в експертних системах та системах підтримки прийняття рішень, полягає в тому, що обидві вони забезпечують високий рівень підтримки прийняття рішень. Однак існують три суттєві відмінності. Перша пов'язана з тим, що розв'язання проблеми в рамках системи підтримки прийняття рішень відображає рівень її розуміння користувачем і можливості отримати та осмислити рішення. Технологія експертних систем, навпаки, пропонує користувачу прийняти рішення, яке перевищує його можливості. Друга відмінність вказаних технологій виражається у здатності експертних систем пояснювати свої розмірковування в процесі отримання рішення. Однак часто ці пояснення виявляються більш важливими для користувача, ніж саме рішення. Третя відмінність пов'язана з використання нового компоненту інформаційної технології - знань. [18, 163].
4.6 Проблеми використання технологій документування інформації
Старіння технології документування інформації
Для технологій документування інформації є цілком природним те, що вони старішають і заміняються новими.
При впровадженні нової технології в організації необхідно оцінити ризик відставання від конкурентів у результаті її неминучого старіння з часом, тому що інформаційні продукти, як ніякі інші види матеріальних товарів, мають надзвичайно високу швидкість змінюваності новими видами або версіями. Періоди змінюваності коливаються від кількох місяців до одного року.
Якщо в процесі впровадження нової технології цьому фактору не приділяти належної уваги, можливо, що до моменту завершення переведення фірми на нову інформаційну технологію вона вже застаріє й доведеться вживати заходів до її модернізації. Такі невдачі із впровадженням інформаційної технології звичайно зв'язують із недосконалістю технічних засобів, тоді як основною причиною невдач є відсутність або слабка пропрацьованість методології використання інформаційної технології. [15, 53].
Методологія використання технології документування інформації
Централізована обробка інформації на ЕОМ обчислювальних центрів була першою історично сформованою технологією. Створювалися великі обчислювальні центри (ОЦ) колективного користування, оснащені великими ЕОМ (у нашій країні - ЕОМ ЄС). Застосування таких ЕОМ дозволяло обробляти великі масиви вхідної інформації й одержувати на цій основі різні види інформаційної продукції, що потім передавалася користувачам. Такий технологічний процес був обумовлений недостатнім оснащенням обчислювальною технікою підприємств і організацій у 60 - 70-і рр.
Достоїнства методології централізованої технології:
- можливість звертання користувача до великих масивів інформації у вигляді баз даних і до інформаційної продукції широкої номенклатури;
- порівняна легкість упровадження методологічних вирішень по розвитку й удосконалюванню інформаційної технології завдяки централізованому їхньому прийняттю.
Недоліки такої методології очевидні:
- обмежена відповідальність нижчого персоналу, що не сприяє оперативному одержанню інформації користувачем, тим самим перешкоджаючи правильності вироблення управлінських рішень;
- обмеження можливостей користувача в процесі одержання і використання інформації.
Децентралізована обробка інформації зв'язана з появою в 80-х рр. персональних комп'ютерів і розвитком засобів телекомунікацій. Вона дуже істотно потіснила попередню технологію, оскільки дає користувачу широкі можливості в роботі з інформацією і не обмежує його ініціативу.
Достоїнствами такої методології є:
- гнучкість структури, що забезпечує простір ініціативам користувача;
- посилення відповідальності нижчої ланки співробітників;
- зменшення потребив користуванні центральним комп'ютером і відповідно контролю з боку обчислювального центра;
- більш повна реалізація творчого потенціалу користувача завдяки використанню засобів комп'ютерного зв'язку.
Однак ця методологія має свої недоліки:
- складність стандартизації через велике число унікальних розробок;
- психологічне неприйняття користувачами стандартів, що рекомендуються обчислювальним центром, і готових програмних продуктів;
- нерівномірність розвитку рівня інформаційної технології на локальних місцях, що в першу чергу визначається рівнем кваліфікації конкретного працівника. [39, 18].
Описані достоїнства і недоліки централізованої і децентралізованої інформаційної технології призвели до необхідності дотримувати лінії розумного застосування і того, і іншого підходу. Такий підхід назвемо раціональною методологією і покажемо, як у цьому випадку будуть розподілятися обов'язку:
- обчислювальний центр повинний відповідати за вироблення загальної стратегії використання інформаційної технології, допомагати користувачам як у роботі, так і в навчанні, установлювати стандарти і визначати політику застосування програмних і технічних засобів;
- персонал, що використовує інформаційну технологію, повинний дотримувати вказівок обчислювального центра, здійснювати розробку своїх локальних систем і технологій відповідно до загального плану організації.
Раціональна методологія використання інформаційної технології дозволить досягти більшої гнучкості, підтримувати загальні стандарти, здійснити сумісність локальних продуктів, знизити дублювання діяльності й ін. [40, 96].
Вибір варіантів впровадження інформаційної технології
При впровадженні інформаційної технології у фірму необхідно вибрати одну з двох основних концепцій, що відбивають сформовані точки зору на існуючу структуру організації і роль у ній комп'ютерної обробки інформації.
Перша концепція орієнтується на існуючу структуру фірми. Інформаційна технологія пристосовується до організаційної структури, і відбувається лише модернізація методів роботи. Комунікації розвиті слабко, раціоналізуються тільки робочі місця. Відбувається розподіл функцій між технічними працівниками і фахівцями. Ступінь ризику від упровадження нової інформаційної технології мінімальна, тому що витрати незначні й організаційна структура фірми не міняється.
Основний недолік такої стратегії - необхідність безупинних змін форми представлення інформації, пристосованої до конкретних технологічних методів і технічних засобів. Будь-яке оперативне вирішення "грузне" на різних етапах інформаційної технології.
До достоїнств стратегії можна віднести мінімальні ступінь ризику і витрати.
Друга концепція

 
 

Цікаве

Загрузка...