WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Документи на новітніх носіях інформації - Курсова робота

Документи на новітніх носіях інформації - Курсова робота

м/сек.
Існує визначений формат запису на CD-ROM. При його розробці була передбачена сумісність фізичного розташування інформації на КД і CD-ROM, тому розмір блоку на CD-ROM виявився рівним 2352 байт.
Перша частина блоку має загальний формат і для компакт-дисків, і для CD-ROM. Він забезпечує процес зчитування на рівні читання. Формат запису на CD-ROM має наступні частини:
1) синхронізуюча інформація;
2) заголовок;
3) дані користувача;
4) коди, що виправляють помилки.
Дані в підзаголовку визначають розташування блоку інформації на спіральній доріжці, тобто дані в заголовку є фізичноюадресою блоку на доріжці. Цей метод стандартизації для CD-ROM, зокрема для методу адресації, узятий зі стандарту на компакт-диски. До таких методів числення виміри відносяться хвилина звучання, секунда звучання, номер блоку в секунді. Відлік починається з нуля, тобто з 0 хвилин, 0 секунд і 0 блоку. За секунду повинне бути зчитано 75 блоків даних.
Самим останнім у заголовку записане число, що визначає, як інтерпретується інша інформація в блоці. Якщо існує режим "1" - в блок-цифровий звукозапис, якщо режим "2" - у блоці комп'ютерні дані. У першому випадку 2328 байт містять фрагмент звукозапису, що звучить 1/75 секунди; у другому випадку 2048 байт - це дані, передані в комп'ютері. 288 байт - це спеціальні дані, які використовуються пристроєм керування для виявлення помилок і їхньої корекції. Ці дані в комп'ютер не передаються.
Диски CD-ROM важливі для бібліотек і інформаційних центрів через величезну ємність збереженої інформації.
CD-ROM - найбільше просування в техніці друкування з часів Гутенберга. Диск може містити великі масиви даних - текст, малюнки, звук, мультиплікацію - і при цьому вироблятися швидко, у великих кількостях і порівняно недорого.
Досить корисною для бібліотек є можливість мережного використання CD-ROM. На відміну від паперових носіїв, мікрофіш або магнітних носіїв CD-ROM - міцний (довговічний); диск, зроблений у даний час, буде без усякої спеціальної обробки або спеціальних умов збереження 50-100 років читаємий і безпомилковий.
Неможливість внесення змін у запис - загальновідомий недолік технології CD-ROM. Однак він не є нездоланною перешкодою для широкого впровадження цих документів у біблиотечно-інформаційну діяльність. Наприклад, друковані або мікрографічні документи не можуть обновлятися користувачами. Більшість бібліотечних документацій, наприклад, друковані каталоги, традиційно обновляються один раз у кілька років. Ці ж каталоги на оптичних дисках можуть обновлятися частіше.
У нашій країні досвід користувача CD-ROM у бібліотеках поки обмежений. Оптичні диски використовуються для пошуку по запитах користувачів, складання тематичних добірок документів, перевірки цитуючих авторів. Результати пошуку можна зберегти на дискеті або роздрукувати. Пошук можливий по словниках, з використанням ключових слів і перехресних посилань, по всіляких мітках полів. Програмне забезпечення диска має процедури пошуку, що дозволяє обходитися без спеціального навчання користувачів.
Для великих баз даних, довідкових таблиць і інших великих масивів CD-ROM є найбільш ефективним і економічним засобом збереження і надання інформації.
3.1.3. Відео-компакт-диск
Відео-компакт-диск (ВД) - диск, на якому в цифровій формі записується текстова, образотворча (іконічна) і звукова інформація, а також програми ЕОМ.
Запис інформації на ВД здійснюється шляхом зміни поверхні або структури носія. ВД представляє собою диск із синтетичного матеріалу, на поверхні якого розташовані спіральні або концентричні доріжки з записом відеофільмів, естрадних програм, графічних зображень і ін.
3.1.4. DVD-диск
DVD-диск (Digital Video Disk, Digital Versati 1е Disk) - різновид нового покоління оптичних дисків, на якому в цифровій формі записується текстова, відео і звукова інформація, а також комп'ютерні дані.
Уперше DVD-диски були випущені в 1996 році завдяки фірмам Sony, Toshiba, Time Warner та ін. за підтримкою більшості провідних компаній мікроелектроніки, комп'ютерних компаній, кіностудій і студій звукозапису. Їхнє масове виробництво почате в 1999 році.
За конструкцією DVD-диск являє собою 5-дюймову пластину діаметром 8 або 12 см, товщиною 1,2 мм із високою щільністю запису. Ємність такого диску дорівнює 4,7 Гбайт (при одношаровій технології) і 8,5 Гбайт (при двох шарах, що запам'ятовуються,). Передбачено випуск двосторонніх дисків із двома шарами, що запам'ятовуються, з кожної сторони загальною ємністю в 17 Гбайт, що в 15 разів більше, ніж ємність версій компакт-дисків, що раніше випускалися. Більш зробленою є і конструкція DVD-дисків: замість однієї пластини товщиною 1,2 мм передбачене використання двох пластин товщиною 0,6 мм кожна.
Розрізняють два види DVD- дисків: DVD- відео і DVD-ROM.
DVD-відео - це гнучкий відео-компакт-диск із багаторазовим записом інформації на основі використання ефектів поляризації світла. Він містить відеопрограми і програється на DVD-плеєрі, підключеному до телевізора. DVD- ROM містить комп'ютерну інформацію і читається дисководом, підключеним до комп'ютера. Їхнє розходження подібне розходженню між Аудіо-CD і CD-ROM. DVD-ROM також включає два різновиди: однократно записувані (DVD-R) і багаторазового запису (DVD-RAM).
DVD-диски відрізняються високою інформаційною ємністю в порівнянні зі CD-ROM. DVD-відео розраховане на 2 години показу високоякісної цифрової відеоінформації, а двосторонній, двошаровий диск - на 8 годин. Кожен диск має 8 звукових доріжок на різних мовах, до 8 каналів кожна, які містять до 32 доріжок субтитрів. До інших достоїнств DVD-дисків можна віднести: 4:3 і 16:9 коефіцієнти стиску; багатоваріантність розміщення камери; вибір різних точок зору протягом відтворення: містить миттєве перемотування і швидке перемотування вперед, включаючи пошук за заголовком, главі, доріжці і кодові часу. DVD-диск довговічний, не піддається зносу при використанні, тільки при фізичному ушкодженні; не сприйнятливий до магнітних полів, стійкий до нагрівання, невеликого розміру. Більшість існуючих дисків не мають усі цих особливостей (багаторазові звукові доріжки, титри, батьківський контроль і т.д.).
DVD-диски не позбавлені недоліків, їх не можна перезаписувати. Перше покоління DVD-плеєрів і дисководів не можуть читати DVD-диски, а сучасні плеєри не можуть відтворювати в зворотному напрямку на нормальній швидкості; DVD-диски дорожче чим CD-ROM, їхня вартість коливається від 25 до 80 доларів.
Завдяки високій інформаційній ємності, малим розмірам, надійності і довговічності DVD-диски в майбутньому можливо витиснуть інші види оптичних документів.
3.1.5. Магнітооптичний диск
Магнітооптичний документ (МО) - комбінований вид машиночитаемого документа, що з'єднує в собі магнітний і оптичний способи запису і зчитування інформації.
Найбільше широко поширені

 
 

Цікаве

Загрузка...