WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Документи на новітніх носіях інформації - Курсова робота

Документи на новітніх носіях інформації - Курсова робота

приставками.
Інформаційна ємність стримерів (стрічкових нагромаджувачів) складає від десятків Мбайт до 16 Гбайт. Своє найменування вони одержали від використовуваного виду інерційного стрічкопротягувального пристрою (streaming tape fransport).
Стримери відрізняються один від іншого типом використовуваних картриджів, магнітних голівокзапису-читання інформації і технологією стиску даних. Одними із самих ранніх видів картриджів для стримеров були 5,25-дюймові моделі стандарту QIC (QIC 5,25") ємністю від 250 Мбайт до 0,5 Гбайт, що стали витіснятися з ринку 3,5-дюймовими моделями (QIC 3,5") ємністю від 120 Мбайт до 4 Гбайт і картриджами наступних стандартів для стримерів DDS, DDS-2 і DDS-3. Останні модифікації стримерів являють собою 4 мм магнітну стрічку, ємністю відповідно - 2,4 і 8-12 Гбайт, що дає можливість прямого звертання до окремих файлів без необхідності розгортання всього архіву на твердому диску, як це було раніш.
В останні роки широко використовується цифрова аудіолента (DАТ) - магнітна стрічка з записом аудіоінформації (музичні доробки, мова) у цифровій формі. Касети цифрових аудіолент захищені від копіювання, мають малі розміри (у два рази менше звичайних) і високу місткістю запису: тривалість відтворення за обидва боки складає 4 години. До початку 90-х років були створені DАТ ємністю до 2,5 Гбайт для запису комп'ютерної інформації.
Цифрові аудіоленти були створені у Великобританії в 1987 році разом із пристроями запису-відтворення, що мають конструкцію, подібну до відеомагнітофонів.
2.2. Магнітна карта
Магнітна карта (МК) - носій інформації у виді гнучкої пластини з магнітним покриттям.
МК являє собою невелику пластмасову тришарову карту на поліефірній основі товщиною 12 мкм, на яку у вигляді окремих вузьких смуг наносять робочий магнітний шар товщиною 12-17 мкм, що покривається потім захисним шаром з поліефірної плівки товщиною 10-12 мкм.
Швидкість запису-читання (2х10 біт/сек) у 30-40 разів перевищує швидкість самих швидкодіючих перфокарточних пристроїв. Наявність захисної плівки охороняє карту від зносу, що забезпечує до 20 тисяч циклів запису і читання. Ємність пам'яті однієї магнітної карти в 10 разів перевищує ємність звичайної перфокарти.
2.3. Магнітний диск
Магнітний диск (МД) - носій інформації у вигляді диска з феромагнітним покриттям для запису.
Магнітні диски поділяються на тверді і гнучкі (дискети). Твердий магнітний диск - це кругла плоска пластинка, виготовлена з твердого матеріалу (металу), покритого феромагнітним шаром.
Гнучкий диск (флопі-диск) або дискета - це диск, виготовлений із пластику, покритого феромагнітним шаром.
Магнітні диски вперше з'явилися в 1970, а до 1980 року їх випускало вже більш 30 фірм.
Гнучкий магнітний диск
Гнучкий магнітний диск (floppy disk, diskette) широко використовується в ПЕОМ і є змінним носієм інформації або програмного забезпечення. Він зберігається поза комп'ютером і встановлюється в нагромаджувач у міру необхідності. Найчастіше використовується для обміну програмними продуктами і даними.
За діаметром носія дискети поділяють на стандартні (діаметр 203 мм), міні-диски (діаметр 133 мм), мікродиски (діаметр 89; 82,5; 76,2 мм). В даний час велика частина інформації поширюється на міні-дискетах і мікродисках (стандартними для ПЕОМ є мікродиски з діаметром 89 мм).
Магнітні диски відрізняються за конструкцією і технічними характеристиками. За конструкцією дискети поділяються на два види: 3,5" і 5,25" (відповідно - 89 і 133 мм). Основне значення для користувача має ємність диска, тобто обсяг інформації, яку можна на ньому зберігати.
Ємність дискет залежить від двох параметрів: площі використовуваної поверхні і припустимої для конкретної конструкції дискети щільності запису. Для збільшення першого параметра в сучасних дискетах використовується двосторонній запис (стандартне маркірування цих дискет - DS) і відповідна конструкція дискети з двома магнітними голівками запису-зчитування інформації. Спочатку використовувалися дискети з однобічним записом. Їхнє маркірування - SS.
В залежності від якості магніточуттєвого шару і щільності запису розрізняють дискети з одиничною щільністю - SD; з подвійною щільністю -DD; з високою щільністю -HD; з надвисокою щільністю -VHD.
Стандартна ємність зазначених дискет складає:
для 5,25" дискет DS DD - 360 Кбайт; DS HD - 720 Кбайт; DS HD - 1,2 Мбайт;
для 3,5" дискет DS DD - 800 Кбайт; DS HD - 1,44 Мбайт; DS VHD - 2,88 Мбайт; 12 Мбайт і 21,3 Мбайт.
В даний час найчастіше використовуються дискети ємністю 1,44 Мбайт. Вони дозволяють переносити документ і програми з одного комп'ютера на іншій, зберігати інформацію, яка постійно не використовується в комп'ютері, робити архівні копії інформації, що утримуються на твердих дисках.
Спочатку в ПЕОМ використовувався гнучкий диск діаметром 133 мм (5,25 дюйма), ємністю 360 Кбайт і 1,2 Мбайт, що представляє собою майларовий диск товщиною 0,125 мм, на який нанесене феролакове покриття товщиною 3-5 мкм. Він постійно знаходиться в захисному чохлі (футлярі), виготовленому з гнучкої пластмаси, і має форму квадрата.
У чохлі і диску є індексний отвір, який використовується для формування сигналу про початок доріжки, і отвір для установки диска на шпинделі. Для підведення магнітної голівки до диска в чохлі є виріз, також передбачена світловідбиваюча етикетка (або виріз) для захисту від запису. Центрування дискети при її закріпленні на шпинделі приводного двигуна здійснюється за допомогою металевої втулки спеціальної конструкції.
Інформація записується і зберігається на концентричних доріжках, що поділяються на сектори.
В даний час у персональних комп'ютерах використовуються нагромаджувачі на дисках розміром 89 мм (3,5 дюйми) і ємністю 0,72 і 1,44 Мбайта. Ці дискети вкладені у твердий пластмасовий конверт, що значно підвищує їхню довговічність і надійність. Вікно для зчитування інформації з диска в неробочому стані закрито захисною засувкою й автоматично відкривається лише при установці дискети в нагромаджувач.
Наприкінці 1995 р. почате виробництво 3,5" дискет ємністю 120 Мбайт, сумісних з дискетами ємністю 1,44 Мбайт. Очікується, що швидкість передачі інформації збільшиться в 5 разів. Ведуться роботи по створенню дискет ємністю в 240 Мбайт.
Малий час доступу за методом довільної вибірки (менш 1 сек) і велика швидкість обміну даними з диском (250 000 біт/сек) дають істотні переваги гнучкого диска в порівнянні з будь-якими стрічковими магнітними носіями інформації. За даними фірм Lomega і SyQuest близько 28% користувачів застосовують гнучкі диски для резервного копіювання інформації, 22% - як заміну твердих дисків, 21% - для транспортування даних і 13% - для забезпечення таємності.
Твердий магнітний диск
Крім гнучких існують і тверді магнітні диски, які називаються ще вінчестерами. Вони призначені для

 
 

Цікаве

Загрузка...