WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Документи на новітніх носіях інформації - Курсова робота

Документи на новітніх носіях інформації - Курсова робота

інформації з ЕОМ на мікроносій) - мікроформа, якій не передує оригінальний документ. Інформація з ЕОМ у формі електричних сигналів надходить на електрооптичний перетворювач, звідки побуквенно виводиться на світлочутливу плівку. Інформація в кодованій формі утримується в пам'яті ЕОМ, а документ, як такий, створюється на основі цієї інформації тільки при формуванні СОМ-мікроформи. Тому СОМ-мікроформа може бути прирівняна до первинного документа, оригінала, а не до копії, одержання такої мікро форми - реєструючий, а не копіювальний процес.
Наприкінці 1980-х років з'явилися системи CIM (computer input microfilm - системи введення інформації з мікроносія в ЕОМ). Розроблено системи, що з'єднують мікрографію й електронну обробку даних.
Пристрої СОМ дозволили впровадити в практику технологію прямого випуску документів на мікроносіях, тобто оригінальних мікроформ. Пристрої CIM змогли прискорити обробку інформації в 10-12 разів у порівнянні з традиційними системами. Мікроформа стала невід'ємною частиною електронних інформаційних систем. У той же час розробляються автоматизовані мікрографічні системи й електронно-цифровий спосіб кодування інформації на мікроформах.
У 1980-і роки для інформаційних цілей почали використовуватися оптичні і відеодиски (у 1984 р. - КОД, у 1987 р. - WORM - Write Once Read Many і DVI - Digital Video Interactive, а в 1988 р МОД - магнітно-оптичний диск) - особливо об'ємні дискретні (що складаються з окремих частин) мікроформи. На основі цих носіїв інформації були створені системи, що інтегрувалися з аналого-мікрографічними і голографічними системами.
Мікроформи широко використовуються для збереження великих обсягів копій документів і даних.
1.2. Мікрофільм
Мікрофільм (МФ) - зменшена копія документа, отримана фотографічним способом. МФ містить одне або кілька текстових і графічних мікрозображень, об'єднаних спільністю змісту.
За часом появи в зовнішньому середовищі МФ поділяються на два види: мікрофільми-копії і мікрофільми-оригінали.
МФ-оригінал - це мікрофільм першого покоління, виготовлений у результаті безпосереднього фотографування документа. Такий МФ використовується на правах або замість оригіналу документа. МФ на правах оригіналу має відмітний символ виду "п" (прописна буква українського алфавіту), що розташовують на початку або наприкінці рулону, відповідно перед і після контрольних кадрів. МФ-копія - це мікрофільм другого покоління, виготовлений у результаті послідовного копіювання МФ першого покоління n-ну кількість разів. На МФ-копії, отриманої з МФ-оригіналу, відмітний символ мають отвори (перфорації), що визначають його порядковий номер: дублікат 1-п, дублікат 2-п і т.д.
Розрізняють два основних види мікрофільмів: рулонний і мікрофільм.
Мікрофільм на рулонній плівці називається рулонним МФ. Він може складатися з одного, декількох рулонів і на одному рулоні може бути кілька мікрофільмів. Такі носії, інформація на які розміщається послідовно по всій довжині рулону - сторінка за сторінкою, креслення за кресленням, відносять до лінійних або безперервних мікрооригіналів.
Більшість рулонних МФ виробляється на стандартних фотоплівках шириною 16, 35 і 70 мм. Найбільш широко для мікрофільмування різних документів (книг, журналів, архівних матеріалів) застосовується плівка шириною 35 мм. На плівці шириною 16 мм, як правило, копіюються машинописні документи (ділові документи, звіти про НІІ і ОКР, дисертації). Великі за форматом документи (карти, креслення, схеми) копіюють на плівці шириною 70 мм. Довжина рулону мікроплівки в основному складає 30-35 м. На рулоні 35 мм плівки міститься 750-860 кадрів, а на плівці шириною 70 мм - 240-280 кадрів.
МФ зберігають у касетах, металевих коробках, поміщених у сейфах.
За простотою і швидкостю виготовлення рулонні МФ перевершують всі інші. За одна годину можна зняти до 30 000 сторінок при зйомці в апаратах з автоматичною подачею сторінок оригіналу. Перевага рулонних мікроносіїв полягає ще й у тім, що на них може бути знята велика кількість кадрів - документів, при цьому виключається можливість утрати частини сфотографованих документів. Рулонні МФ порівняно дешеві.
До недоліків рулонних МФ можна віднести: складність пошуку окремого документа в їхньому масиві; трудомісткість внесення змін і доповнень; підвищений знос плівки, оскільки при кожнім пошуку потрібен перегляд усього рулону; неможливість прямого доступу до документа й ін. Незважаючи на це, рулонні МФ широко використовуються як носії інформації при виготовленні одиничних екземплярів мікрооригіналів, при створенні архівних фондів, організації масивів документів одноразового користування в НДІ, КБ, на підприємствах і ін.; при мікрофільмуванні документів великих обсягів для мініатюризації бібліотечного і довідково-інформаційного фонду, створення його страхової частини.
Мікрофільм у відрізку - МФ на рулонній плівці у вигляді відрізка довжиною не більш 230 мм.
Відрізки МФ уперше були застосовані в 1950-х роках для збереження і ручного пошуку мікрофільмів. При використанні даної системи рулонну плівку після експонування й обробки розрізають на відрізки по 5-10 кадрів. Ці відрізки вкладаються потім у наклеєні на стандартні планшети прозорі конверти. На одному планшеті кріпиться визначена кількість конвертів. Планшети з відрізками МФ зберігаються в папці. Пошук необхідної інформації здійснюється по змісту, у якому вказуються номер планшета, а також координати кадру по вертикалі (номер конверта) і горизонталі (номер кадру).
Відрізок МФ для ІПС має фіксовані розміри 35х160 мм. На ньому розміщаються 8 інформаційних кадрів і один адресний. На інформаційних кадрах може бути розміщене до 16 сторінок зброшурованого тексту при кратності зменшення 11х. Адресний кадр містить пошукові ознаки: порядковий номер касети, у якій зберігається даний відрізок, а також п'ятизначний код для механізованого пошуку. Для правильного розміщення відрізка в масиві передбачені пази, а для механізованого пошуку - крайова перфорація, що відповідає значенню обраного коду.
1.3. Мікрофіша
Мікрофіша (МФШ) - плоска мікроформа з розташуванням мікрозображень у формі сітки.
МФШ являє собою відрізок фото-, діазо- або везикулярної плівки стандартного формату 75х125 мм, 105х148 мм, 180х240 мм, на якій у заданій послідовності розташовується мікрозображення. Читати МФШ можна на читальному апараті за допомогою діапроектора.
МФШ бувають оригіналами (з використанням систем ЕОМ) і копіями документів.
У залежності від кратності зменшення зображення при зйомці і кількості кадрів ФШ розділяють на:
o мікрофіши (кратність зменшення від 18х до 24х, кількість кадрів від 60 до 90);
o супермікрофіши (кратність зменшення від 50х до 60х, кількість кадрів від 200 до 300);
o ультрамікрофіши (кратність зменшення від 100х до 150х, кількість кадрів до 3200).
Інформаційне поле МФШ складається з поля

 
 

Цікаве

Загрузка...