WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Методичні рекомендації бібліотекарям по пропаганді знань серед юнаків та дівчат по профілактиці наркоманії, СНІДу, проституції - Реферат

Методичні рекомендації бібліотекарям по пропаганді знань серед юнаків та дівчат по профілактиці наркоманії, СНІДу, проституції - Реферат

книги спрямувати читачів на вірні життєві орієнтири, почуття людської гідності, честі, справедливості. Юнакам і дівчатам доцільно рекомендувати книги про формування особистості, про вміння вчасно зробити правильний вибір в житті. вибір між добром і алом, честю і безчестям. З цією метою радимо поговорити з молодим читачем під час проведення циклу масових заходів "Час знайти себе". Для цього необхідно запросити психолога, нарколога, юристів, здатних вести дискусію і забезпечити відверту розмову з читачем. В цикл можуть увійти такі заходи: книжкова виставка "Формуємо впевненість у собі"; читацький бенефіс "Мистецтво бути людиною''; диспут "Як знайти себе і почати краще жити"; вечір роздум "Мета життя. Чого ти хочеш?", урок здоров'я "Як стати здоровим і щасливим?"; діалог "Якою особою захоплюються люди?", обмін думками "Змістовне дозвілля молоді", кіновечір "Фільм в твоєму житті"; годину духовності "Допоможи своїй долі" (за книгою Л.Лопатина "Искусство видеть мир". (М.: НПИ "Русский раритет", 1997.-576 с.)
Книжкова виставка-діалог "Формуємо впевненість в собі"
"Пізнай себе і ти пізнаєш світ" (Сократ).
Розділи до виставки:
І. Що робить нас людьми?
II. Як змінити своє життя?
III. Секрети щастя, які вони?
IV. Вороги юності - пияцтво, наркоманія, СНІД...
V. Здоров'я - криниця сили і краси.
Необхідно прагнути, щоб заходи проходили захоплююче, при активній участі юнаків і дівчат. Отож і пропонуємо провести із старшокласниками, учнями училищ, технікумів, студентами вузів читацький бенефіс "Мистецтво бути людиною", де вони повинні самі проявити інтерес до книги,мистецтва. Програма заходу може бути такою: "Дивний світ книги" або "Книги, які мене здивували"- розповідь читачів про прочитані книги; подорож по книгам В.Лєві, Д.Карнеги, Л.Жуховицького, В.Пепеліса та серії "ЖЗЛ"; "В колі інтересів молоді" - бібліографічний огляд літератури.
Не менш захоплюючим і корисним для юнаків і дівчат буде, вечір відпочинку "Струни душі нашої", в програму якого радимо включити:
- "Поезія молодих читачів'' - літературний конкурс читачів;
- "Загадковість палітри художника" - виставка художніх робіт читачів;
- ''Популярна музика: різні точки зору" - діалог молоді про сучасну музику;
- "Твої улюблені мелодії" - молодіжна дискотека.
Безперечно, зацікавлять молодих читачів і дискусійні форми, де вони мають змогу найкраще поспілкуватись, обмінятись думками з питань, що їх хвилюють, висловити свою точку зору на поставлені питання. Пропонуємо провести диспут "Як знайти себе і почати краще жити" за питаннями:
- Ви хочете жити краще? Хочете відкрити для себе нові можливості, знайти впевненість в собі, ясність думки, успіх в справах і радість життя?
- Люди старшого покоління часто критикують молодих за погані звички. Ви гадаєте, що критика виправдана?
- Як ви оцінюєте свій внутрішній стан?
- Що в житті дійсно цінне і що потребує уваги і турбот?"
- Які вчинки вам дають задоволення? А які викликають неприємні переживання, незадоволення собою?
- Наркоманія затягує до гурту наркоманів. Адже чимало молодих людей вживають наркотик тільки тому, що його вживають інші. Вам здається, що ви досягли чогось нового цікавого, проганяєте нудьгу. Які наслідки від цього? Чому, як ви гадаєте такі відчуття дають наркотики, а не щось інше? Чи не краще усвідомити, що можна себе присвятити чомусь іншому, безпечнішому в житті?
- Як ви думаєте, що необхідно для вашого щастя? Здійснення яких бажань принесе вам радість і щастя? Чи завжди здійснене бажання приносить людині справжнє щастя?
- Чи можна вважати щасливою людину, у якої є абсолютно все, про що тільки можна мріяти, але немає любові і добра в душі?
Для юнацтва і молоді найважливішим є формування громадської зрілості, вибору життєвого шляху. Але ситуація, яка нині склалася в Україні, зробила значну частину молоді незахищеною від реалій життя. Молодь стає байдужою до життя, до свого духовного і фізичного стану. Корисним стане для молоді вечір - роздум "Мета життя. Чого ти хочеш?". Примірні питання для обговорення:
- Хто я? Який я? Як навчитися вірно мислити? Як зрозуміти себе? Чи можна навчитися розуміти інших?
- Як ви думаєте, що таке щастя? Як знайти щастя? Чи може людина жити без щастя? Чи згодні ви з думкою, що людина створена для щастя?
- Чи можна по-справжньому оволодіти духовними багатствами суспільства, якщо не збагатити і не вдосконалити самого себе?
- Як стати людиною в повному розумінні цього слова або як знайти себе?
- Що означає жити цікаво? Чому іноді серед зовсім юних людей владарює нудьга, і чому часто утіху шукають у чарці, тютюні, наркотиках? Чи варто жити задля цього?
- Як поєднати інтерес особистий і громадський ? Чи можна виховати в собі інтерес до справжнього життя? Де знайти ключ до нього?
На жаль, юнаки і дівчата про своє здоров'я не замислюються, їм, звичайно, важко уявити собі, якими вони будуть через декілька років. Тому і не задумуються до чого приведуть шкідливі звички. Радимо бібліотекарям спільно з оздоровчими і освітніми закладами організувати і провести урок здоров'я "Як стати здоровим і щасливим". До програми заходу можна включити:
- ''Наука валеологія: будуємо своє здоров'я" - бесіда лікаря;
- "Рух - це життя" - зустріч з представниками спортивної організації;
- "Азбука краси і бадьорості" - огляд літератури;
- "Цілющий календар" - бесіда вчителя-біолога;
- "Як вода джерельна будьте ви здорові" - літературно-музична композиція.
Про те, який довгий і нелегкий шлях від потреби до здатності стати особистістю, про усвідомлення необхідності зайняти активну позицію, міряти свої особисті якості і взаємовідносини серед товариства моральним еталоном, старшокласники можуть знайти відповіді у читацькому діалозі "Чи цікаве твоє життя?" Питання до діалогу:
- Що в людині я ціню більш за все? Які люди мені не подобаються? Через які вчинки я можу порвати з людиною?
- Риси характеру, які захоплюють вас у людей віку ваших батьків, наведіть приклади. (Це можуть бути герої книг серії "ЖЗЛ").
- Які риси характеру більш за все подобаються у ваших ровесниках?
- Які найважливіші риси особистості має, наприклад, вчитель, моряк, слюсар, лікар, бізнесмен? На кого б ви хотіли рівнятись?
- Що для вас головне - "бути" чи "здаватися"?
- Чи цікаві вам люди самі по собі, поза їх посадою і матеріальними

 
 

Цікаве

Загрузка...