WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Бібліотека як центр регіональної і правової інформації - Реферат

Бібліотека як центр регіональної і правової інформації - Реферат

для прискорення процесів становлення ЦРІ, а також впровадження в практику роботи інтегрованої бібліотечно-інформаційної системи ІРБІС. Це план-звіт ЦРІ та анкета (соціологічне дослідження).
(типовий)
1. Місце в структурі бібліотеки (дати повну назву структури, чи є самостійною ланкою, чи входить в склад якого-небудь відділу; повідомити, чи виділені консультаційно-правові пункти, громадські приймальні в філіях і скільки).
2. Хто відповідає за роботу ЦРІ (прізвище, освіта, стаж бібліотечної роботи, навики роботи з ПК).
3. Технічне оснащенняЦРІ (комп'ютери, принтери, ксерокси і т.д.).
4. Користувачі центру (основні категорії користувачів). Кількість користувачів в цілому і за категоріями (учні, пенсіонери, службовці, безробітні, військовослужбовці, ветерани, підприємці і т.д.). Кількість індивідуальних і колективних користувачів.
5. Облік відвідувань.
6. Запити (ціль, характер звертань за інформацією). Навчання, підвищення кваліфікації, самоосвіта, професійна діяльність. Кількість запитів і кількість виконаних довідок - бібліографічних (окремих документів, тематичних), фактографічних. Окремо вказати кількість довідок, виконаних з використанням електронних баз даних.
7. Фонди (структура). Книжковий фонд, фонд періодичних видань суспільно-політичної тематики, фонд неопублікованих документів органів місцевого самоуправління.
8. Довідково-пошуковий апарат (склад інформаційних ресурсів). Кількість картотек і електронних баз даних (власних, сформованих всередині бібліотеки, і зовнішніх), перерахувати їх; кількість бібліографічних записів у кожній з них. Вказати періодичність поповнення баз даних.
9. Головні форми довідково-інформаційного обслуговування (списки нових надходжень, зведені покажчики, тематичні списки, бібліографічна інформація в ЦРІ, бібліографічні огляди, виставки (перегляди), Дні інформації, Дні спеціаліста. Відобразити в кількісному відношенні.
10. Облік видачі документів (в цілому і окремо - елект-ронних правових актів та інших матеріалів, які знаходяться на електронних і друкованих носіях).
11. Масова робота. Консультації спеціалістів на базі громадських приймалень. Навчання окремих категорій користувачів роботі в Інтернет, самостійному пошуку ділової, правової та іншої інформації.
12. Послуги, надані ЦРІ (дати перелік наданих платних і безплатних послуг).
13. Взаємодія з органами влади, громадськими організаціями, комерційними структурами. Доступ до документів місцевого самоврядування.
14. Нормативне і методичне забезпечення діяльності місцевого ЦРІ. Положення про центр, посадові інструкції. Плани і звіти, накази, розпорядження, угоди, положення про платні послуги і т.д.
15. Реклама діяльності ЦРІ, взаємодія з засобами масової інформації, публікації в пресі, виступи на радіо і телебаченні, рекламні проспекти, прес-релізи, плакати, інформаційні листки (тираж і сфера розповсюдження).
16. Підвищення кваліфікації співробітників центру.
Анкетування проводиться працівниками ЦРІ з метою покращення роботи центрів регіональної інформації шляхом виявлення проблем в їх діяльності та шляхів їх усунення. Предмет дослідження -думка користувачів про відповідність інформаційної бази, створеної працівниками центру.
Шановний користувачу центру регіональної інформації!
З метою створення для Вас оперативної інформаційної бази, повноцінного задоволення Ваших запитів просимо Вас взяти участь в анкетуванні і відповісти на наші питання
(підкресліть):- Професійна діяльність.
- Навчальний процес.
- Особистий інтерес.
Інше (вкажіть).
Поставте позначку напроти теми, яка на Ваш погляд, висвітлена:
добре (+);
погано (-);
- посередньо (~).
Перелік тем:
Структура управління регіоном.
Бюджет.
Інвестиції.
Природа і природні ресурси.
Екологія.
Соціально-економічний розвиток народного господарства.
Аграрна політика.
Ціни. Ціноутворення.
Цивільна оборона.
Охорона здоров'я.
Соціальний захист населення.
Пенсійне забезпечення.
Правоохоронні органи регіону.
Торгівля.
Транспорт, туризм.
Зв'язок в регіоні.
Освіта регіону.
Культура.
Персоналії.
Засоби масової інформації.
Релігія в регіоні.
Нагороди.
Меценацтво.
Громадські об'єднання.
Регіональні проекти, програми.
Інші (вкажіть які).
(підкресліть):Групова інформація.
Індивідуальна інформація.
Інформаційні списки.
Дні інформації.
Дні спеціаліста.
Інтернет.
Інші (вкажіть).
Вік.
Освіта.
Професія.
Дайджест за матеріалами бібліотекознавчих видань.
З розвитком суспільного прогресу бібліотеки переходять на нові форми бібліотечної роботи, які дозволяють ефективніше задовольняти інформаційні потреби користувачів. Однією з таких форм є створення і функціонування центрів регіональної інформації та куточків інформації при бібліотеках-філіях ЦБС. Завдання, проблеми та здобутки їхньої діяльності, перспективи розвитку широко висвітлюються в бібліотекознавчих виданнях.
Нижче подано кілька прикладів.
Створення регіональних інформаційних порталів та інформаційних центрів на базі публічних бібліотек України: програма // Шк. б-ка.-2005.-№3.-С. 83-88.
Програма дає визначення інформаційним центрам як спеціалізованим, відповідним чином оснащеним приміщенням в бібліотеках, де збираються, обробляються, зберігаються інформаційні матеріали (в т.ч. про діяльність громадських організацій в регіоні), які передаються до цих центрів організаціями-учасницями Програми, та до яких забезпечено відкритий доступ. У рамках центрів планується відкрити комп'ютеризовані місця публічного доступу в Інтернет для користувачів.
Інформаційний портал - віртуальний регіональний інформаційний ресурс в мережі Інтернет. Інформаційне наповнення: нормативно-законодавчі документи обласних державних адміністрацій; блоки інформації про економічний стан, події в регіоні; з краєзнавства; про діяльність громадських недержавних організацій; інформаційні довідково-аналітичні бази даних; відомості про бібліотеку, включаючи електронний онлайновий каталог; посилання на веб-ресурси організацій - учасниць проекту, корисна інформація та ін.
Програма окреслює мету та заходи проекту, чітко визначає його зміст та очікувані результати від його впровадження.
Міжнародна наукова конференція "Бібліотека та інформаційні центри в системі наукового супроводу суспільних реформ" //Бібл. вісник.-2004.-№6.-С. 1-60.
У Києві 12-14 жовтня 2004 року відбулася міжнародна наукова конференція "Бібліотеки та інформаційні центри в системі наукового супроводу суспільних реформ". Організатори заходу: Національна бібліотека України ім. В.І.

 
 

Цікаве

Загрузка...