WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Бібліотека як центр регіональної і правової інформації - Реферат

Бібліотека як центр регіональної і правової інформації - Реферат

159, Славутської - 91, Віньковецької - 160.Разом з тим, директорам ЦБС Новоушицького, Білогірського, Теофіпольського районів слід більше уваги приділити цьому напрямку роботи в сільських бібліотеках.
У минулому році відбулись значні зрушення у забезпеченні громадян областідостовірною, оперативною та повною інформацією шляхом використання інформаційних технологій. Це стало можливим завдяки підключенню ЦРБ Дунаєвецької, Чемеровецької, Славутської ЦБС, ЦМБ Хмельницької ЦБС до Інтернету та відкриттю Інтернет-центрів при ЦМБ Кам'янець-Подільського, Нетішина та ЦРБ Городоцької ЦБС. Інтернет-центри орієнтовані на обслуговування соціально незахищених та малозабезпечених верств населення, забезпечення пріоритетного інформаційно-бібліографічного обслуговування представників керівних органів місцевого самоврядування, лідерів громадських організацій, державних службовців за їх запитами.
Використання у роботі бібліотек новітніх технологій дозволяє бібліотекам виконувати різноманітні інформаційні запити, надавати відповідні послуги всім зацікавленим структурам і користувачам, починаючи з робочих питань органів місцевої влади і закінчуючи побутовими турботами пересічних громадян. Інформаційне забезпечення представників місцевої влади здійснюється відповідно до потреб керівників і провідних фахівців райдержадміністрацій, міськвиконкомів, районних, міських рад та сільських рад. На замовлення органів влади бібліотеки готують інформаційно-аналітичні довідки з питань розв'язання актуальних проблем, бібліографічні списки, оперативну інформацію про нові публікації. Так, Хмельницькою центральною міською бібліотекою здійснюється індивідуальне інформування спеціалістів райдержадміністрації. 25 керівників отримують інформації за темами:
- "Законодавча основа місцевого самоврядування";
- "Взаємодія органів місцевого самоврядування з підприємствами і установами, які знаходяться на підпорядкованій території";
- "Місцеві фінанси, бюджет, податки і збори";
- "Соціальний захист населення";
- "Використання земель на території, підпорядкованій місцевому органу влади".
Виконуються інформаційно-аналітичні довідки з питань вирішення міських проблем, готуються бібліографічні списки, здійснюється оперативна інформація за темами:
"Податкове право в Україні";
"Мовна політика в державі";
"Альтернативне енерго- та теплопостачання".
На замовлення керівників та провідних фахівців районної адміністрації у Волочиському районі ЦРІ готує інформації за темами:
- "Нове в соціальному захисті населення";
- "Управління і керівництво комунальною власністю";
- "Законодавча основа місцевого самоврядування";
- "Відповідальність посадових осіб органів місцевого самоврядування".
Бібліотечними працівниками здійснюється інформаційне забезпечення засідань, що проводяться органами місцевого самоврядування та виконавчої влади.
З усіма відділами райдержадміністрації співпрацює Летичівська ЦРБ. Відповідно до спільного плану заходів проводяться Дні інформації, інформаційні огляди як для працівників райдержадміністрації, так і для голів районних, сільських та селищних рад. Традиційно бібліотеки області співпрацюють з такими відділами райдержадміністрацій, як відділ освіти, у справах сім'ї та молоді, внутрішніх справ, у справах неповнолітніх, а також з центром зайнятості, службою соціального забезпечення та захисту громадян.
На сьогодні бібліотеки повинні більше уваги звертати на співпрацю з економічними відділами агропромислового комплексу та відділами земельних ресурсів. Доцільно проводити Дні спеціаліста за темами "Земля потребує турботи", "Аграрна реформа в Україні", Дні інформації "Земельний кодекс України", на які потрібно запрошувати керівників і спеціалістів сільськогосподарських організацій, голів селищних та сільських рад, землевпорядників, фермерів, начальників відділів земельних ресурсів, управлінь сільського господарства та продовольства.
Звісно, охопити весь спектр інформування населення - це довготривалий процес. Тому на сьогодні бібліотеки мають зосередитись на основних, найважливіших потребах населення певного регіону. Враховуючи загальнодоступність публічних бібліотек, їхні інформаційно-ресурсні можливості, досвід працівників у роботі з інформацією, можна впевнено сказати, що бібліотеки стали ефективним посередником між органами місцевого самоврядування та місцевою громадою. Разом з тим, більшість сільських бібліотек області ще не готові до сприйняття нових завдань, належним чином не оцінили значимості роботи з отримання, зберігання, поширення та використання суспільної інформації про життєдіяльність місцевих громад. Повільними темпами здійснюється збір матеріалів про місцеві бюджети, податки, комунальну власність, розвиток матеріально-технічних ресурсів регіону, соціально-культурні та освітні програми, екологічний стан довкілля й заходів щодо його захисту, іншої інформації, яка стосується різних аспектів життєдіяльності відповідного регіону. Як недолік слід відмітити, що, намагаючись створити фактографічну інформацію, бібліотеки не використовують матеріали районних та обласних комітетів статистики. Бібліотекам необхідно звернути увагу на збір видавничої, рекламної продукції підприємств, закладів і установ, громадських організацій, різноманітних служб, адресованих місцевому населенню. Не усвідомлюється також потреба у зборі фактографічної інформації, зокрема соціального, культурного, освітнього характеру, що стосується прав і свободи пересічних громадян, яка забезпечується саме на місцевому рівні. Довідковий апарат бібліотек неякісно розкриває офіційну інформацію про рішення місцевої влади. Відсутня система у вивченні інформаційних потреб та очікувань місцевої громади. Незнання проблем організації та функціонування місцевої влади обмежує можливості розвитку публічних бібліотек, що негативно впливає на їхній імідж.
Запорукою високої соціальної ефективності інформаційного обслуговування, особливо такої специфічної категорії користувачів, як представники муніципальної влади, є не лише документно-інформаційні, техніко-технологічні, але й кадрові ресурси. Кваліфікаційні вимоги до працівників, які займаються інформаційно-аналітичною роботою, передбачають високий рівень комп'ютерної грамотності, обізнаність з актуальними питаннями суспільного життя, оперативний пошук необхідного матеріалу, здатність проаналізувати його, уміння продуктивно спілкуватися з людьми різних політичних орієнтацій, професій, світоглядів. Тому цю ділянку роботи в ЦРБ повинні виконувати спеціалісти з вищою освітою, які уміють працювати на ПК та мають організаторські здібності.
Документи ЦРІ:
До уваги працівників ЦРБ подано документи, які розроблені

 
 

Цікаве

Загрузка...