WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Оформлення і подання документів для призначення пенсій (пошукова робота) - Реферат

Оформлення і подання документів для призначення пенсій (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота
Оформлення і подання документів для призначення пенсій
ЗМІСТ
1. Загальні положення
2. Документи, необхідні для призначення пенсії
3. Форма і порядок заповнення подання
4. Форма і порядок заповнення довідки про заробіток для обчислення пенсії
5. Список використаної літератури
1. Загальні положення
Згідно зі ст. 46 Конституції України громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Закон України "Про пенсійне забезпечення" гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій, а також регулює порядок призначення пенсій громадянам України.
Порядок призначення пенсій регулюється й іншими спеціальними законами і нормативними актами залежно від категорії громадян. Наприклад, Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" регулює призначення пенсій чорнобильцям.
Згідно з діючим законодавством існують такі види державних пенсій:
o трудові (за віком, за вислугу років, по інвалідності, у випадку втрати годувальника);
o соціальні.
Згідно зі ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" право на пенсію за віком мають:
o чоловіки - після досягнення 60 років та маючи стаж роботи не менш як 25 років;
o жінки - після досягнення 55 років і маючи стаж роботи не менш як 20 років;
Одним із питань соціального кадрового діловодства, яким доводиться займатися працівникам кадрових служб, є оформлення документів для призначення пенсій.
Оформлення документів для призначення пенсій - справа не одного дня, готувати їх треба завжди заздалегідь.
Особливого значення це набуває у тих випадках, коли у працівника відсутні ті або інші документи, необхідні для призначення пенсій, а їх отримання пов'язане з іншою державою (праця вахтовим методом у Тюмені). До цього питання з розумінням повинні ставитись працівники відділу кадрів і починати підготовку заздалегідь. Для цього у відділі ведеться перспективний план-список (журнал обліку оформлення пенсій) на 5 років з переліком працівників, які в поточному році досягають пенсійного віку.
При оформленні документів для призначення пенсій слід враховувати такі положення:
o власник або уповноважений ним орган розглядає заяву та оформляє документи для призначення трудової пенсії тільки працівникам (членам їх сімей, у випадку втрати годувальника) даного підприємства, установи, організації;
o заява про призначення трудової пенсії іншим громадянам (членам їх сімей, у випадку втрати годувальника), соціальної пенсії, а також про призначення пенсій неповнолітнім подається вказаними особами (батьками чи опікунами неповнолітніх або непрацездатних) безпосередньо в районний (міський) відділ соціального захисту населення за місцем проживання заявника;
o заява про переведення з однієї пенсії на іншу, про перерахунок пенсії або про поновлення виплати раніше призначеної пенсії подається до відділу соціального захисту населення за місцем проживання заявника, а при потребі - за місцем проживання його законного представника (батька чи опікуна);
o звернення за призначенням пенсії може здійснюватись в будь-який час після настання права на пенсію без будь-яких обме-
жень. При цьому пенсія за віком (по інвалідності) призначається незалежно від того, припинена робота до часу звернення за пенсією чи продовжується. Пенсії за вислугу років, а також державним службовцям призначаються при залишенні роботи.
2. Документи, необхідні для призначення пенсії
1. До заяви про призначення пенсії за віком додаються:
а) документи, які засвідчують трудовий стаж (загальний і спеціальний);
б) довідка про заробіток.
Крім того, при потребі подаються документи:
в) про народження дитини та виховання її до восьмирічного віку;
г) про визнання дитини заявника інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом;
ґ) про перебування на утриманні у заявника непрацездатних членів сім'ї;
д) про визнання заявника одиноким;
е) про визнання заявника учасником війни;
ж) про наявність у заявника захворювання, передбаченого ст. 18 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
При призначенні пенсій інвалідам війни відповідно до ст. 16 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та при підвищенні їм пенсій відповідно до ст. 77 цього Закону до заяви потрібно додати виписку з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії (МСЕК), яка надсилається відділу цією комісією.
2. До заяви про призначення пенсії по інвалідності повинні додаватися:
а) документи, які засвідчують трудовий стаж (загальний і спеціальний);
б) довідка про заробіток.
Якщо інвалідність настала внаслідок трудового каліцтва, то подається також акт або інший офіційний документ (про нещасний випадок).
Крім того, у разі потреби подаються документи:
в) про перебування на утриманні в інваліда непрацездатних членів сім'ї;
г) про визнання заявника одиноким і таким, що потребує сторонньої допомоги;
ґ) про визнання заявника учасником війни.
Відділ соціального забезпечення додає до заяви одержану ним від медико-соціальної експертної комісії виписку з акта огляду в МСЕК.
До заяви про призначення пенсії по інвалідності військовослужбовцям строкової служби повинна бути додана копія свідоцтва про захворювання, завірена й видана військовим комісаріатом, який зняв військовослужбовця з військового обліку, або довідка військово-лікарської комісії. Якщо інвалідність настала після звільнення з військової служби, то замість копії свідоцтва про захворювання подається довідка військового комісаріату про проходження військової служби із зазначенням дати призову, дати і підстави звільнення з військової служби.
Документи, зазначені в підпунктах "а" і "б" цього пункту, подаються в тому випадку, якщо військовослужбовець до призову на військову службу працював робітником, службовцем або був членом колгоспу.
3. До заяви про призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника повинні бути додані:
а) свідоцтво про народження або паспорт особи, на яку призначається пенсія;
б) документи, які засвідчують родинні стосунки члена сім'ї з померлим годувальником;
в) свідоцтво органу запису актів громадянського стану (загсу) про смерть годувальника або документ про визнання його безвісно відсутнім;
г) документ про вік годувальника (якщо вік не зазначений у свідоцтві про смерть);
ґ) документи, які засвідчують трудовий стаж (загальний і спеціальний) годувальника;
д) довідка про заробіток годувальника. Крім того, при потребі подаються:
е) довідка житлових органів або сільських (селищних) раднародних депутатів (або інші документи) про склад сім'ї годувальника, які перебували на його утриманні;
ж) довідки професійно-технічних училищ, середніх спеціальних або вищих навчальних закладів про те, що члени сім'ї у віці від 18 до 23 років навчаються;
з) довідка житлових органів або сільських (селищних) рад народних депутатів про те, що один із батьків або з подружжя, дід, баба, брат або сестра померлого, які доглядають дітей, братів, сестер або внуків померлого, що не досягли 8 років, не працюють.
Якщо смерть годувальника настала внаслідок трудового каліцтва, то подається також акт (або інший офіційний документ) про нещасний випадок.
Відділ соціального забезпечення додає до заяви одержані ним від медико-соціальної експертної комісії виписки з актів огляду тих дорослих членів сім'ї, яким право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника надається внаслідок їх інвалідності.
Якщо одному з батьків або з подружжя померлого пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається внаслідок втрати ними джерела засобів до існування, повинно бути

 
 

Цікаве

Загрузка...