WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Архівний фонд - Курсова робота

Архівний фонд - Курсова робота

двері приміщення архіву повинні бути оббиті металевим листом і мати міцні засуви. В неробочий час вони опечатуються або пломбуються. Печатку або пломбувальник зберігають разом з ключами у чергового по організації або у встановленому правилами внутрішнього розпорядку місці.
Приміщення архіву облаштовуються охоронною сигналізацією. На вікна, розташування яких дозволяє доступ ззовні, встановлюються металеві грати із замками, опечатаними пломбувальником.
4.3. Електро- і протипожежне устаткування
У приміщеннях сховищ архіву прокладається прихована електропроводка; допускається електропроводка в газових трубах. Освітлювальна арматура застосовується напівгерметична. Світильники, електрощити і розподільчі пристрої повинні бути закритого виконання. Сховища облаштовуються відключаючими рубильниками. Розподільні електрощити, запобіжники і рубильники встановлюються тільки зовні сховищ.
У цілях протипожежного захисту все електроустаткування забезпечується заземленням.
По пожежній небезпеці приміщення архівів відносяться до категорії "В". Сховища повинні розміщуватися в будівлях не нижче другого ступеню вогнестійкості.
Основним протипожежним устаткуванням архівів є вуглекислотні вогнегасники новітніх конструкцій (Додаток 1), які встановлюються з розрахунку не менше за один на кожні 50 кв. метрів площі, але не менше двох на кожне окреме приміщення.
Приміщення архіву облаштовується протипожежним водопостачанням. Пожежні крани встановлюються на сходових майданчиках. Кожний пожежний кран повинен мати прогумований рукав протяжністю до крайньої точки сховища.
Сховища і приміщення для роботи з документами повинні бути обладнані пожежною сигналізацією.
В архіві на видному місці вивішуються: інструкції про заходи пожежної безпеки, список пожежного розрахунку і план евакуації документів і майна на випадок пожежі. В пожежний розрахунок включаються всі співробітники архіву, з якими періодично, але не рідше одного разу на квартал, проводяться заняття по заходах пожежної безпеки і практичних діях під час пожежі.
При виникненні пожежі всі співробітники беруть участь в його ліквідації, виконуючи раніше розподілені обов'язки.
У сховищах забороняється куріння, вживання електронагрівальних приладів, зберігання продуктів харчування, легкозаймистих речовин і вибухонебезпечних предметів.
4.4. Стелажне устаткування
Процес зберігання документів є важливим технологічним процесом в роботі сховищ. Вибір типа і кількості засобів зберігання залежить від особливостей документів, прийнятої системи зберігання, будівельних характеристик будівлі.
На практиці застосовують чотири основні системи зберігання документів: вертикальна бібліотечна, горизонтальна, вертикальна підвісна і вертикальна каталожна. В даний час розробляються також системи автоматичного зберігання документів.
Вертикальна бібліотечна система призначена для зберігання папок (325*230*60 мм) і коробок (350*245*180 мм) для стандартних справ. Її застосовують для постійного (в архівах) і для оперативного поточного зберігання діловодних документів в коробках і папках в один ряд на стелажній полиці.
Горизонтальну систему, призначену для документів в коробках (180*350*245), які розміщують в один або два ряди на стелажах, застосовують, в основному, для постійного зберігання документів.
У вертикальній підвісній системі використовують шафи з висувними ящиками для підвісного зберігання документів. Їх застосовують для оперативного поточного зберігання документів.
Вертикальна каталожна система - це шафи з висувними ящиками для зберігання переплетених справ, швидкозшивачів, спеціальних папок для не скріпляючих документів, карток. Система призначена для оперативного поточного зберігання документів.
Для зберігання документів застосовують стелажі, шафи, коробки, теки, а також сейфи, контейнери. Однією з найважливіших деталей устаткування сховищ є стелажі (Додаток 2). Для нормального функціонування сховищ і забезпечення належного збереження документів міцність конструкцій стелажів і зручність користування ними має істотне значення. Вже в процесі проектування нової будівлі сховища необхідно передбачати, який тип стелажів буде в ньому встановлений. Гнучкість планування і приміщень сховища повинна також дозволяти в майбутньому без особливих складнощів замінити застарілі конструкції на сучасніші і раціональніші.
Сховища документів в більшості випадків оснащені, як правило, сталевими стелажами. Дерев'яні стелажі зберігаються лише в адміністративних приміщеннях і читальних залах тільки по міркуваннях естетики.
У більшості випадків при будівництві архівних будівель висоту стель в сховищах звичайно планують не більше 2,3м. Відповідно і висота стелажних установок не повинна перевищувати ці розміри. Низькі стелі дозволяють співробітникам архіву вільно користуватися документами, що лежать на верхніх стелажах, без драбин. В багатьох архівах ширина проходів варіюється від 0,76м до 1,22м, ширина одностороннього стелажу рівна звичайно 40см, а двостороннього - 75см. Відстань між стіною і стелажем, паралельним їй повинна бути 75см, відстань між стіною і торцем стелажу рівна 45см, відстань від підлоги до нижньої полиці не менша 15см, в цокольних поверхах не менший 30см. Стелажі повинні бути встановлені паралельно стінам з вікнами. Якщо висота сховища більше 4м, то стелажі розміщуються в 2 яруси.
Широко застосовують нерухомі (стаціонарні) стелажі, не зв'язані по своїй конструкції з архітектурною структурою будівлі. Іноді арматуру самих металевих стелажних конструкцій використовують як арматуру архівних будівель. В цьому випадку бетонні плити навішують безпосередньо на металеві стовпи, які одночасно служать вертикальними стійками для стелажів. Перевага стелажів стаціонарного типу в тому, що вони міцні, тверді, особливо придатні для сховищтипу башти. У свою чергу, самонесучі стелажні конструкції дуже економічні у виробництві.
Також для зберігання документів дуже зручно використовувати компактні стелажі. Вони дозволяють оптимально розв'язати проблему розміщення на гранично малій площі найбільшої кількості документів. Зручність користування компактними стелажами обумовлена тим, що вони мають велику місткість, відмінно захищають документи від несанкціонованого доступу . Але і ці стелажі мають ряд недоліків: вони вимагають зберігання тільки абсолютно здорових документів, оскільки в умовах компактного зберігання через відсутність притоки свіжого повітря біологічне ураження документів відбувається швидше. Густина розміщення документів робить цю систему важкою і вимагає значного зміцнення перекриттів в сховищах. Компактні стелажі є рухомими. Принцип їх дії - одна частина стелажної секції або прольотів можуть наближатися один до одного. Переміщаються стелажі за допомогою різних систем пересування і бічного переміщення і систем обертання на крюках. В системі подовжнього розміщення рухомими є секції. Пересування здійснюється за допомогою рейок, укладених на підлозі. В системі стелажів з бічним переміщенням пересуваються не всі стелажі, а їх секції, причому не паралель центральному проходу, а перпендикулярно йому.
Для зберігання найцінніших і секретніших

 
 

Цікаве

Загрузка...