WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Секретарська справа: ділове листування, робота з комп’ютером, машинопис, імідж секретаря - Дипломна робота

Секретарська справа: ділове листування, робота з комп’ютером, машинопис, імідж секретаря - Дипломна робота

врівноважену. Яскравий одяг вкаже, що ви бажаєте бути в центрі уваги і надаєте перевагу колективній роботі. У взутті і про всілякі вільності нема і речі. Скажіть "ні" "шпилькам", туфлям на плоскій підошві і босоніжкам з відкритим носком. Скажіть "так" лодочкам чорного, коричневого чи темно-синього кольору на середньому каблуці.
Друге, і не менш важливе - це прикраси.
Найкращими є прикраси з золота (найважливіша з яких обручка). Але надаючи своєму вигляду вишуканості, пам'ятайте, що почуття міри - закон елегантності. А з аксесуарів буде доцільним носити кейс.
Цікаві дослідження провели американські спеціалісти. Вони помітили, що дуже багато навіть незаміжніх бізнес леді при контакті з новими знайомими у діловій сфері одягають обручки. Цим самим вони викликають повагу у спостережливих і проникливих партнерів, йдуть до вирішення ділової задачі, не відволікаючись на обговорення особистих тем. У повсякденному спілкуванні, на службі краще носити тільки одну каблучку плюс ще одну - дві прикраси, які не надто кидаються у очі і не надто великі. Тому, що не слід забувати, що прикраси не повинні заважати роботі. Секретарю, у якої всі пальці у каблучках, буде нелегко друкувати на машинці, працювати з листами, документами і т.д.
Багато дорогоцінних прикрас в денний час видасть ваше незнання ділового етикету та відсутність смаку. Крім того, такий перебір в гардеробі може стати ознакою хитрості, бажання домінувати в усьому.
Здавалося б яка різниця зроблений манікюр чи ні. Співрозмовник можливо й не зверне уваги на ваші нігті, але підсвідомо відчує неприязнь.
Доглянутий зовнішній вигляд включає в себе і акуратну, але разом з тим просту зачіску. З розпущеним довгим волоссям із завитушками ви можете створити враження впевненої в собі особи. Прямі гладко зачесані волоси середньої довжини - ідеальний варіант ділової зачіски. Вони виглядають акуратно і вміру консервативно та легко укладаються. Ніяких локонів, але якщо волоси крутяться від природи їх краще випрямити за допомогою гребінця і фену. Темно-русий і каштановий - ідеальний колір для ділової жінки. Рахується, що чим темніше волосся тим строгіша характеристика жінки.
В діловому макіяжі існує чіткий етикет: ваш вигляд повинен відповідати іміджу фірми і посади яку ви займаєте. Потрібно підбирати помаду в постельних тонах, без блиску і перламутру. Щоб вас сприймали як ділову жінку, слід робити акцент на очі, а не на губи. Пудра і капля румян нададуть обличчю здорового вигляду.
Слабинка кожної жінки - парфуми. Коли ділова жінка зустрічається з впливовими чоловіками, вона намагається показати себе як розумну і чарівну жінку. Ніщо так не сприяє цьому враженню, як хороша французька косметика. Тонкі, дорогі парфуми зроблять чоловіків Вашими прихильниками, а майже невідчутні аромати квітів закріплять Ваш авторитет.
Секрет успіху - в хорошому іміджі, незмінними складовими якого є вірний макіяж, одяг, манера розмовляти та жестикулювати. Можна мати відповідну освіту, яскравий талант і небачені можливості, але якщо імідж не продуманий ваші замисли можуть залишитися тільки мріями. Зовсім не потрібно шукати поради в іміджмейкера - варто спробувати самотушки, спираючись на свої кращі особисті дані.
Щоб не розвіяти приємне враження, необхідно розположити до себе слухача з першого слова. Навряд чи дуже різкий голос викличе у партнера симпатію - він вирішить, що ви нав'язуєте йому свою думку; невнятне бормотання не тільки викличе злість, але й охарактеризує вас як невпевнену в собі особу, ну а високий голос заставить співрозмовника засумніватися чи можна вам довіряти. Так що, якщо хочете створити гарну думку про себе швидше потурбуйтеся про те, щоб ваш голос звучав привабливо. Найпростіший спосіб це - записати свою мову на магнітофон, а потім прослухати її. Але мати приємний голос мало. Для того щоб знайти спільну мову з співрозмовником, підлаштовуйтеся до тембру і темпу. Дійти довзаєморозуміння з співрозмовником буде набагато простіше, якщо ви дасте йому зрозуміти, що він почутий і пам'ятайте увага повинна бути чистосердечна.
Про те, чи встановився між вами контакт, можна судити по очах. Якщо співрозмовник дивиться в очі, це значить він зацікавлений і уважно слухає, а якщо уникає погляду то або щось приховує або думає про щось своє.
Однаково важливо не тільки те як ви говорите, а й що ви говорите. Необхідно продумати свою промову до найменших дрібниць. Також мова жестів може сказати більше чим будь які слова. Жести можуть розповісти навколишнім про ваші почуття і навіть настрій.
Отже, елегантний костюм, гарна мова правильні жести - це ще не все, якщо немає самоповаги, любові до себе, віри в свої сили і відвертого бажання відчути проблеми співрозмовника, тобто шарму. Це велика сила, яка може піднести будь-яку жінку до вершини успіху. Імідж, пронизаний чарівністю, зачарує особу з якою ви спілкуєтеся, і вона вже бачить перед собою не "діловий костюм", а яскраву Особистість. Не автомат з завченими жестами і фальшивою посмішкою, а Жінку, окутану ореолом загадковості.
?
6 СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
?
1. Корнева А.П. и др. Машинопись и основы современного делопроизводства: Учебное пособие для учащихся IX-X кл.- 2-е изд.- М.: Просвещение, 1981.
2. Кузнецов А.Н., Ваенгейм Р.Н. Машинопись: Учеб. Пособие для сред. ПТУ.- М.: Высш. Шк., 1986.
3. Бондырева Т.Н. Секретарское дело: практ. Пособие.- М.: ВШ., 1989.
4. Ділова укр. Мова: посібник для студентів вузів / За ред. Н.Д.Бабич.- Чернівці: Рута, 1996.
5. Головач А.С. Зразкиоформлення документів: Для підприємств та громадян.- Донецьк: Сталкер, 1997.
6. Паламар Л.М., Кацавец Г.М. Українське ділове мовлення: Навчальний посібник для учнів ПТЗО.- К.: Либідь, 1997.
7. Вербицька Т.С. Сучасний машинопис: Навч. Посібник для проф. тех. училищ. К.: Гала, 1997.
8. Діденко А.Н. Сучасне діловодство: Навч. Посібник. - Либідь, 1998.
9. Шевчук С.В. Укр. Ділове мовлення: Навч. Посібник для студентів вищих навч. закладів. - 2-ге вид. - К.: Вища шк., 2000.
10. Глущин С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: 3-тє вид., перероблене, доповнене. - К.: А.С.К., 2000.
11. Шевчук С.В. Українське ділове мовлення: Навч. посібник. - К.: Література, 2000.
12. Любивець Л.П. Ділові папери. - К.: Рад. шк. 1981.
13. Молодовавнов М.І., Сидорова Г.М. Сучасний діловий документ: Зразки найважливіших документів укр. Мовою. - К.: Техніка, 1992.
14. Універсальний довідник - практикум з ділових паперів/ Уклад. С.П.Бибик, І.Л.Михно, Л.О.Пустовіт, Г.М.Сюта. - К.: Довіра, 1997.
15. Паламар Л.М. Мова ділових паперів: Практичний посібник. - К.: Либідь, 1995.
16. Сучасні ділові папери: Навч. посібник для вищих та сер. спец. навч. закладів/ С.В.Глущик, О.В.Дияк, С.В.Шевчук. - 3-тє вид., - К.: А.С.К., 2002.
17. Сучасні ділові папери: Навч. посібник/ С.В.Глущик, О.В.Дияк, С.В.Шевчук. - К.: А.С.К., 1998.
18. Кузнецов А.Н. Машинопись и делопроизводство. - 2-е изд. - М.: ДОСААФ, 1987.
19. Головач А.С Зразки оформлення док: Для підприємств та громадян. - Донецьк: Сталкер, 1997.
20. Коваль А.П. Культура ділового мовлення. - К.: Вища школа, 1982.

 
 

Цікаве

Загрузка...