WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДіловодство, Архівознавство → Секретарська справа: ділове листування, робота з комп’ютером, машинопис, імідж секретаря - Дипломна робота

Секретарська справа: ділове листування, робота з комп’ютером, машинопис, імідж секретаря - Дипломна робота

(долікарську) медичну допомогу потерпілому:
- при ураженні електричним струмом, якщо потерпілий дихає нечасто та судорожно або у нього відсутні признаки життя (не прослуховується дихання, намає пульсу, розширені зіниці очей) робити штучне дихання "рот-в-рот" і непрямий масаж серця (при цьому необхідно організувати виклик швидкої допомоги);
- при пораненні - накласти стерильну пов'язку;
- при кровотечі - рану перев'яжіть стерильною пов'язкою і тримати в такому стані 3-5 хв. Якщо кровотеча припинилася, пов'язку закріпіть бинтом;
- при переломах, ударах, вивихах і розтягнені забезпечне спокійне і зручне положення пошкодженої частини тіла, в усіх випадках після надання першої (долікарської) медичної допомоги потерпілому викличте лікаря.
6. Вимоги безпеки по закінченню роботи
6.1 Встановити в положення "вимкнено" усі тумблери (вимикачі) пристроїв, з якими ви працювали, а також перемикачі (рубильники) на електрощитах.
6.2 Відключити штепсельні вилки від розеток електроживлення.
6.3 Вимкнути вентиляцію.
Провести вологе прибирання робочого місця. Екран ВДТ протирати від пилу не рідше одного разу на день. Протирання пилу з апаратури здійснювати при вимкненому електроживленні.
?
4 ВИСНОВОК
Види службового листування
Лист - загальна назва різних по змісту документів, виділених у зв'язку із особливими способом передачі тексту поштою або кур'єром.
Вихідні листи з вищестоящих установ та організацій вміщують, як правило, накази, нагадування, роз'яснення. Підвідомчі установи направляють вищестоящим запрошення, підтвердження, прохання.
Службові листи застосовують для розв'язання численних оперативних питань, що виникають в управлінській діяльності: запити, повідомлення, запрошення, претензії, зміни, уточнення, завдання, прохання, вимоги тощо.
Текст службового листа повинен висвітлювати одне питання. Головна мета службового листа - спонукати до дії, переконати, довести, пояснити. Цього досягають якісністю, чіткістю та стислістю викладення тексту. Не рекомендується у тексті листа вживати категоричні вирази на зразок "напевне", "як і раніше", "як і відомо", "якщо можливо". Тон листа має бути нейтральним.
Листи мають такі реквізити:
1. Державний герб.
2. Емблема організації, установи чи підприємства.
3. Зображення державних нагород.
4. Код організації, установи чи підприємства.
5. Повна назва установи, організації чи підприємства - автора листа.
6. Назва структурного підрозділу.
7. Поштова адреса.
8. Дата.
9. Адресат.
10. Текст.
11. Відмітка про додаток.
12. Підпис.
Супровідний лист - інформує адресата про додані до листа документи. Починають листи словами: "Надсилаємо", "Направляємо", "Повертаємо", "Додаємо" тощо, а далі наводяться реквізити документу за формуляр-зразком.
Лист-запрошення - пропонує адресатові взяти участь у якомусь заході. Адресується як конкретній особі, так і організаціям. У ньому повідомляється зміст запропонованого заходу, термін проведення, умови участі.
Інформаційний лист - повідомляє адресатові про певний факт чи захід.
Рекламний лист - є різновидом інформаційного листа, скеровується конкретному адресатові та містить докладний опис рекламованих послуг чи товарів. Мета такого листа спонукати адресата скористатись певними послугами.
Лист-повідомлення близький за змістом до листа-запрошення та інформаційного листа. Складається як відповідь на запит або як інформаційне повідомлення. Починається такий лист словами: "Повідомляємо", "Ставимо Вас до відома".
Гарантійний лист - це документ, що забезпечує виконання викладених у ньому зобов'язань. На таких листах оформляється 13-й реквізит "Посилання на індекс та дату вхідного документу".
Лист-нагадування - містить вказівки про наближення або закінчення терміну певного зобов'язання або проведення заходу.?
5 ТВОРЧА РОБОТА
Імідж секретаря
Професія секретаря займає третє місце в рейтингу професій, або 7,06% попиту. На протязі місяця центр зайнятості одержує більш ніж 60 заявок на вакансію секретаря. Зараз користується популярністю "ідеальний секретар", який вміє поводитися з офісним обладнанням, має навикиділоводства, володіє феноменальною пам'яттю на всі номери телефонів, фамілії та посади. Якщо театр починається з вішалки, то будь-який офіс - з секретаря. Секретар - візитна картка шефа.
Отже, давайте проаналізуємо деякі не менш важливі елементи, які відносяться до іміджу секретаря. Почнемо з одягу:
Як говорить народна приказка - "зустрічають по одягу". І це дійсно так. В момент зустрічі з кимось новим для нас ми відразу ідентифікуємо - порівнюємо, співставляємо його з усіма людьми, яких ми зустрічали до цього. Відбувається своєрідна "класифікація": зім'ята сорочка, бахрома на штанях, заношені туфлі - бомж; класичний костюм, краватка, дипломат у руках - бізнесмен. Про це в першу чергу говорить одяг.
Як підказують психологи - перше враження дуже часто залишається домінуючим протягом довгого періоду.
Одягатися гарно необхідно завжди - справляти хороше враження на оточуючих.
В гардеробі секретаря повинно бути декілька костюмів нейтральних кольорів на всі випадки і пори року. Діловий одяг обов'язковий навіть влітку. Колір костюму такий ж важливий як і фасон. Колір може не тільки покращувати зовнішність, а й діяти на оточуючих. Найкраща тканина для нього - шерсть, твід, полотно. У запасі у неї завжди буде довга шерстяна спідниця, і тоді повідомлення про вечір або банкет не застане її зненацька: таку спідницю вона зможе одягнути до любої із своїх блузок.
Влітку бізнес леді не з'явиться на службу у строкатому платті, вона віддасть перевагу костюмові світлих тонів.
Кращі кольори для ділового костюму жінки - темно-синій, темно-коричневий, сірий, світло-синій, рудувато-коричневий. Найбільш приємними для чоловічого ока рахуються блідо-жовтий, рожевий, темно-синій, бежевий. Можна відмітити ще три кольори: чорний, білий та червоний. Однак з червоним кольором треба бути дуже обережною. Костюм цього кольору краще одягати на багатолюдні свята, презентації, конференції, зустрічі. Тоді Ви ні в якому разі не залишитеся непоміченою.
Ні при яких обставинах не надягайте костюм яскраво жовтого чи помаранчевого кольору - вони нервують навколишніх. Найгірший колір для костюму ділової людини - білий. Він надасть вам неумісний на роботі парадний вигляд, а крім того, найменша плямка може "зап'ятнати" вашу репутацію. Білою може бути тільки блуза.
Одне з головних правил - чим менше оголеного тіла, тим більше до вас довіри. Ідеальна довжина для спідниці - до коліна. Довше можна, коротше - ні в якому випадку.
Але діловий костюм - це не тільки суворі костюми. В ньому повинні бути речі, які можуть трохи відступати від ділових канонів. Це плаття, якому дозволено бути трохи яскравішим і довшим ніж звичайне.
І так, бізнес леді запам'ятає, що темно-коричневий, темно-синій, колір іржі та бежевий є найбільш підходящими як для службового плаття, так і для плаття, викликаючого цікавість та увагу чоловіків.
Поєднання в одязі двох або більше кольорів свідчить, що ви людина, яка не знає почуття міри. М'які тони (бежевий, білий, зелений) створять про вас враження, як про людину спокійну,

 
 

Цікаве

Загрузка...