WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Ультраправі партії - Реферат

Ультраправі партії - Реферат

зображено ідеал УНА - хлопчик, що раніше мив машину буржуа, сидить у ній, а буржуа миє її. І це на фоні УНСОвської "національної революції". Як бачимо, УНА-УНСО відстоює інтереси визначеного прошарку населення - люмпену. Дмитро Корчинський гарно визначив соціальний прошарок, на який орієнтується УНА-УНСО. "Спирається і орієнтується не стільки на соціальний прошарок, як на своєрідний психологічний тип людини та молодь, яка сьогодні бажає всього і негайно" 16). Як довели події 18 липня 1995 р. під час поховання Патріарха, УНА-УНСО можуть викликати досить суттєві кризові ситуації. Відміна реєстрації УНА як партії призвела не стільки до занепаду її діяльності, скільки до активізації. Так, на останіх виборах до ВР у грудні 1995 р. УНА висунуло 9 кандидатів.
УНА-УНСО - це значний фактор в українській політиці, і не помітити чи ігнорувати його вже не можна. "Ми не багаточисельна сила, але реальна", - сказав один учасник абхазської війни. Їх усього три-п'ять тисяч чоловік по всій Україні, реально діючих не більше 400 чоловік. Однак вони мають трьох депутатів у Верховній Раді України.
УНА-УНСО видає часописи "Замкова гора", "Українські обрії", "Голос нації", "Черкаська зона", "Наша Справа" та теоретичний журнал "Націоналіст".
V. Партія слов'янської єдності України. (ПСЄУ)
ПСЄУ виникла в результаті об'єднання російських націоналістичних організацій, що діяли в Україні. До партії увійшли - Українська філія "баркашовців", Слов'янський Союз та інші. Від моменту створення ПСЄУ вела роботу на об'єднання російських патріотичних сил в Україні. Під час жовтневих подій 1993 року в Москві члени ПСЄУ захищали Білий дім і навіть були нагороджені за це т. зв. Радою національного порятунку, яку очолює С.Умалатова.
Однак, не дивлячись на це, ПСЄУ вважає себе "партією державників, які виступають проти будь-яких форм анархії, державного, правового нігілізму".
ПСЄУ виступає за:
- федеративно-земельний устрій України (що відображає історичні реалії) з чітким розподілом повноважень регіонів і центру;
- право кожного громадянина на подвійне громадянство;
- створення єдиних стратегічних сил слов'янських і традіційно зв'язанних з ними держав з колективним управлінням по принципу - "одна країна - один голос".
І окрім цього, ПСЄУ визнає навіть термін "Україна-Русь", "який означає єдність культурних й історичних коренів Русі й України. Саме "Україна-Русь" повинна стати центром об'єднання слов'янського світу".
Також Партія виступає за єдиний інформаційний простір та економічний союз України, Росії та Бєларусі, що має означати прозорість кордонів, збереження ядерного потенціалу країн-учасниць та неприпустимість військових конфліктів між ними. Що ж до України, то має бути введена система офіційних мов, до котрих повинні бути віднесені українська, російська та інші мови з урахуванням специфіки регіонів.
В культурницькій сфері ПСЄУ виступає "за збереження і відродження традиційних слов'янських культурних цінностей, за збагачення слов'янської культури шляхом взаємодії з передовою культурою інших країн і народів, проти перетворення нашого культурного середовища на смітник покидьок світової "масової культури".
Економічна програма партії зводиться до "справедливої народної приватизації". Заборони "іноземним інвесторам скуповувати промисловість та землі України", надання пільг слов'янським підприємцам, запровадження народного капіталізму зі збереженням соціальних гарантій та соціального захисту економічно вразливих прошарків населення.
"Приватизація не повинна проводитися, коли нема обов'язкової для всіх декларації про доходи і майно" 2). За допомогою цього ПСЄУ має на меті уберегти економіку України від "мафіозно-номенклатурного клану".
Через значний соціальний ухил ПСЄУ тісно співробітничає з лівими, зокрема СПУ, а також з Громадянським Конгресом.
Підтримуючи тісні контакти з російськими правими, члени ПСЄУ поширюють їхню пресу.
ПСЄУ брала участь у відомій Слов'янській Асамблеї, що була скликана УНА-УНСО після прийняття останьою "слов'янської доктрини". Досить цікавий альянс УНА-УНСО-ПСЄУ розпався вже через декілька місяців, оскільки бойовики ПСЄУ воювали на боці абхазців, а УНА-УНСО-грузинів в Грузинсько-Абхазьському комфлікті. Причому члени ПСЄУ входили до складу відомого "Руського легіону" (відкололися від Націонал-республіканської партії Росії Лисенка) учасників війни у Боснії на боці сербів. В цьому сенсі досить цікавим є факт створення молодіжної філії ПСЄУ - "Дикі лебеді", а в перспективі видання часопису з такою назвою. Часопис буде мати характер видання для професійного найманця, своєрідний аналог "Soldier of Fortune".
В Запоріжжі місцева філія ПСЄУ, що є одночасно філією РНЄ (баркашовці), уклала союз з місцевим ЛКСМУ для видання газети "Штурм". Газета так і не вийшла, однак союз залишився.
На останньому з'їзді ПСЄУ мова заходила навіть про існування окремої нації - "русичі", що утворилося внаслідок злиття українського, російського та бєларуського народів в одну спільноту. Інтереси цієї соціокультурної групи ПСЄУ має на меті відстоювати.
Останнім часом, можливо, через активізацію ПСЄУ, партія має деякі неприємності. В першій половині жовтня 1995 року невідомі вчинили погром у штаб-квартирі ПСЄУ у Києві.
Основою ПСЄУ є первинні організації. Районні організації створюються рішенням регіональної Ради. Регіональні (обласні, республіки Крим, м.Севастополь) організації створюються членами партії за територіальною ознакою у відповідних регіонах.
Вищим керівним органом партії є її з'їзд. У період між з'їздами керівним органом партії є Політрада, роботу якої координує Голова партії. Координаційна Рада партії (КР) - це допоміжний орган, що допомагає Політраді проводити в життя на місцях політику партії. КР складається з голів регіональних партійних організацій або представників, уповноважених на це регіональною організацією. Комісія партійного контролю - головний контролюючий орган партії. Ревізійна комісія контролює правильність використання майна та грошових коштів партії:
Голова ПСЄУ - Карпенко І.В. Лідери: О.Бахтіяров, В.Цибулькін та ін.
ПСЄУ видає часопис "Славянское единство" та має намір видавати газету для молоді.
Література
1. БіленчукП. Д., ЗадоянийМ. Т., Форостовець В. А. Місцеві податки і збори. Правове регулювання: Навч. посіб. - К.: АТІКА, 1999.
2. Болдырев Г. И. Подоходный налог на Западе и в России. - Л., 1924.
3. Боголепов Д. Краткий курс финансовой науки. - Харьков: Пролетарий, 1929.
4. Василии О. Д. Державні фінанси України. - К.: Вища шк., 1997.
5. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. -№ 7-9. С. 120-123.
6. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
7. Дикань Л. В. Налогообложение. -Харьков: Консум, 1996.
8. Д'яконова І. І. Податки та податкова політика України. -К.: Наук, думка, 1997.

 
 

Цікаве

Загрузка...