WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Ультраправі партії - Реферат

Ультраправі партії - Реферат

О.Слюсарєв. НПВУ вже провела ряд акцій і зарекомендувала себе як впливова профспілкова сила.
Фінансування УНА-УНСО залишається досить невизначеним. Самі керівники УНА стверджують, що знаходяться на "повному фінансовому самозабезпеченні", тобто існують за рахунок членських внесків, видавничої діяльності та добровільних пожертв. Однак можна стверджувати, що численні акції УНА-УНСО вимагають чималих коштів. Стверджують, що УНА-УНСО фінансується об'єднанням "Рутенія", яка є фактично "фінансовим підрозділом УНА". Велася мова про кримські джерела фінансування та міфічні "російські гроші". Чимало оглядачів схильні вважати джерелом фінансування УНА-УНСО Київський Патріархат (УПЦ КП).
Як би там не було, УНСОвці окрім організації своїх вишколів та зібрань, жертвують і на благородну справу. Так, у березні 1993 року Вінницька УНА пожертвувала один мільйон карбованців на створення в місті безкоштовної їдальні для малозабезпечених громадян - це в той час, як офіційна влада виділила всього 30 тисяч крб.
Гасла УНА-УНСО є простими й ефективними - "Сила! Добробут! Порядок!". Робітникам пропонується: "Якщо в туалеті заводу не працює кондиціонер - спали квартиру директора!"
Молоді пропонується "букова дисципліна" (за провини від 2 до 50 ударів палицею), вегетаріанство, целібат, війсковий вишкіл, "Невинних немає!". На перший погляд, незвичне оголошення УМО "Рутенії" про "набір підлітків від 12 до 15 років до вступу у клуб рукопашного бою "Волошок" видається дивним, але подібні клуби поширені по всій Україні. На вишколах, що проходять кожного місяця, а особливо під час літніх канікул, буває біля 500 підлітків, хлопців та дівчат, які проходять відбір до лав УНСО 11).
Ідеологія УНА-УНСО є досить неординарним явищем. На початку своєї діяльності УНС сповідувала радикальний інтегральний націоналізм донцовського типу. Націоналістична фракція СНУМу мала декілька теоретичних часописів, зокрема, "Напрям" (Львів). З утворенням УНС, частина Київського СНУМу відійшла в цю організацію. Використавши структуру УМА, УНС перетворилася на "внутрішню партію", свого роду закритий орден для вибраних. До УНС приймають лише тих, у кому керівники УНА-УНСО переконані на сто відсотків. УНА є "зовнішньою партією". УНСО - це штурмові загони.
Зрозумівши, що інтегральний націоналізм утратив свою привабливість ще в сорокових роках, а копіювання ідей НСДАП чи ОУН(б) є звичайним анахронізмом і, окрім політичної повільної смерті, нічого не принесе, керівники УНА-УНСО розпочали модернізацію ідеології. Старі гасла пристосовувались до нових обставин, переймався іноземний досвід. Уже тоді інтелектуальний рівень ідеологічних писань УНА-УНСО був на порядок вищий, ніж, скажімо, ДСУ, ПУН чи КУН.
Однак захоплення революційністю призвело до синтезу революційних теорій з націоналізмом. Взагалі є цікавою тенденція запозичення праворадикальними організаціями ліворадикальних методів та ідей. УНСО використовує майже всі методики лівих. Так, штучне створення субкультури, потім постмодернізм, "веселість революції", театральність, що на Заході притаманне лівим, можна зустріти в УНА-УНСО. В ясних й чітких гаслах, поєднаних з туманними писаннями Дм. Корчинського, впізнається "щось зі Сходу".
Ні для кого не є секретом, що частина молоді, яка іде до війскових формувань такого типу, походить з неповних сімей чи мають проблеми з батьками. У "сильній" структурі вони знаходять батьківський початок, свою сім"ю. Звичайно, під цю категорію підходять не всі члени УНА-УНСО, частина з них дійсно вірить у ці ідеї. "Веселість революції", ознаку ліворадикалів Заходу, УНА-УНСО прийняли беззастережно. Поглянемо лише на "Українські обрії" або "Черкаську Зону". Існує навіть певний унсовський стиль у гуморі.
Політологи були здивовані проголошенням "слов'янської доктрини" УНА-УНСО. Самі УНСОвці пояснюють це тим, що раніше слов'янські народи захищала Росія, УНА-УНСО має відібрати цей привілей для України та об'єднати все слов'янство навколо Києва. Спочатку "слов'янську доктрину" сприйняли як черговий жарт на кшалт: "Вам потрібна об'єднана Європа? Ми її об'єднаємо! УНА-УНСО". Однак з часом керівництво УНА провело декілька спільних конференцій з білоруськими та російськими націоналістами, велися також переговори з Ісламською партією Відродження. Придністров'я стало прикладом серйозності намірів УНА-УНСО щодо слов'янства. УНА-УНСО висунуло гасло Української імперії як фактора виживання слов'янської цивілізації 12). "Наші люди, - казав Дм.Корчинський, - звикли жити у великій державі, ми зробимо Україну великою державою, щоб народу не потрібно було міняти своїх звичок". Тут доречно згадати слова Дм.Корчинського, сказані на теоретичній конференції УРП в 1991 році. Існує ідеологія, казав Провідник, існує програма - і не завжди вони мають збігатися.
Незрозумілою для дослідників є діяльність УНА-УНСО в УПЦ-КП. Як відомо, УНА-УНСО була найпершою організацією, що підтримала митрополита Філарета в його намаганні усамостійнитись від Москви. Неодноразово священики УПЦ-КП освячували знамена УНСО. Капелан загону УНСО "Арго" о.Роман належав до Київського патріархату.
Православ'я було проголошено офіційною релігією УНА-УНСО. Однак для багатьох членів організації релігія була свого роду ритуалом. В УНА-УНСО взагалі багато ритуалів. "Сенс обряду, - писав Дм.Корчинський, - саме в тому, що він довгий (повторюваний) і незрозумілий, безсенсовий..." 13).
Київський патріархат використовував УНСО як штурмові загони для захоплення церков, приходів, майна та забезпечення безпеки своїм акціям. Згадаймо хоча б штурм Лаври у 1993 році чи похорон Патріарха у 1995 році.
Приблизно з кінця 1993 - початку 1994 років УНА-УНСО надто захопилася ліворадикальним екстремізмом. На шпальтах її часописів з'являються статті, присвячені RAF, Червоним бригадам; Маркузе, Дебре, Негрі і т. інше. Через захоплення керівництва ідеями лівого радикалізму стався розкол між Ю.Шухевичем та командою Дм.Корчинського. Шухевич звинуватив керівництво УНА-УНСО у ревізіонізмі і нацизмі та захопленні ідеями анархізму. В свою чергу керівники Асамблеї звинуватили Шухевича у зраді і оголосили себе "організацією нового типу" 14).
Це було недалеко від правди, оскільки "доктрина дестабілізації" являє собою майже цитатник Мао Цзедуна. "Провокація, Репресія, Революція!" - гасла, що притаманні лівим 60-тих, а зараз УНА-УНСО. "Нація існує лише в двох можливих станах: у стані війни, себто розвитку, або в стані миру, себто занепаду... Нема великої цілі і засобів досягнення її - нема розвитку. Обмеження засобів є обмеженням розвитку... Війна є спробою увійти у сутність речей і явищ, вона є в цій спробі мистецтвом. Війсковий час був часом "великого вибуху". Часом війни і розвитку, часом народження великих ідей і великих цивілізацій... Людство підходить до нового "військового часу" 15). Ця цитата взята не з "червоної книжечки" Мао, а з теоретичної статті О.Вітовича "Війна як спосіб буття".
В одному теоретичному часописі УНА-УНСО можназнайти карикатуру, де

 
 

Цікаве

Загрузка...