WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Праві партії - Реферат

Праві партії - Реферат

на якому було схвалено Статут і Програму УХДФ та обрано його керівні органи. До центральної Ради УХДФ увійшли: В.Січко, Т.Картин, С.Єдинороз, М.Торко, І.Штурмак, Л.Чекальська, В.Касіян, Я.Корнилюк, П.Січко та інші. Головою ЦР УХДФ було обрано В.Січка. "Віче обговорило пекучу на сьогоднішній день проблему виховання української молоді, і було вирішено відновити при УХДФ молодіжну організацію Пласт, котра існувала колись в Україні. Віче доручило всім делегатам і членам громад УХДФ розпочати практичну роботу по відновленню Пласту. Керівником Пласту обрано Т.Картина" 1).
Віче також обговорило питання організації при УХДФ "Просвіти" та відзначино позитивну роботу, яка вже велася до цього у Львові. Головою "Просвіти" обрано Я.Корнилюка.
В Статуті УХДФ сказано, що: "Моральною основою діяльності УХДФ є Святе Писання, де викладені всі основи християнської моралі, а юридичною основою діяльності УХДФ є загальна Декларація Прав Людини ООН".
"Програмний матеріал, - пише А.Камінський, - був загалом невеликий і незначний. З окремих заяв і статей його керівників виходило, що УХДФ не тільки змагається за самостійну і свободну Українську державу, а й вважає себе правою націоналістичною організацією, яка нав'язувала до традицій ОУН в минулому. У жовтні 1989 р. УХДФ перейменувала себе на Українську християнсько-демократичну партію" 2). Остаточно ця назва була закріплена на II З'їзді УХДФ, який відбувся у квітні 1990 року, а Головою УХДП було обрано В.Січка - сина багатолітнього в'язня ГУЛАГу, діяча УПА П.Січка. Це дозволило багатьом дослідникам виводити існування традицій УХДП до бандерівського руху 1940-50 років.
У преамбулі Програми УХДП сказано: "Ми - гуманісти. Ми виникли, як альтернатива комуністичному тоталітаризму" 3).
В Статуті, який затверджено Установчим з'їздом УХДП (II З'їзд УХДФ) 21-22 квітня 1990 р., сказано: "УХДП - незалежна політична партія, діяльність якої спирається на християнсько-демократичні принципи і виходить з інтересів всього українського народу... Методи діяльності УХДП є ненасильницьки, узгоджуються з християнськими принципами і базуються на засадах взаємодії парламентської демократії та громадської ініціативи" 4).
В Програмі зазначається, що УХДП домагається "повної політичної назалежності Укрїни, ліквідації існуючої колоніальної структури, виведення іноземних військ".
В галузі економіки пропонується "ліквідувати колгоспи і радгоспи, а землю роздати селянам. Максимальне заохочення приватної ініціативи". В духовній сфері УХДП пропонує "моральне оздоровлення суспільства - на основі християнської моралі, як моралі загальнолюдських цінностей" 5).
З часом УХДП відкоригувала свої програмні документи відповідно до політичної ситуації. Відбувся певний відхід від націоналізму. Однак через свою регіональність діяльність УХДП, головно, зосереджено в Західній Україні.
В кінці жовтня 1995 року відбувся IV З'їзд УХДП. На ньому В.Січко попросив увільнити його від виконання обов'язків Голови УХДП. Новим Головою був обраний колишній політв'язень, депутат Київради О.Сергієнко, Першим заступником - М.Бучацький. Головою Секретаріату було обрано В.Завальнюка.
З'їзд прийняв кілька резолюцій. Зокрема, з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні; про становище в Українській Церкві та брутальне втручання владних структур у церковні справи; про єдність національно-патріотичних сил в Україні; по невідкладну реабілітацію Української Греко-Католицької Церкви та повернення їй церковного майна та храмів та інше.
Таким чином, на кінець 1995 року УХДП являє собою малочисельну і маловпливову партію, що ізолювала себе від політичного життя України.
Основну ланку УХДП становлять її первинні осередки, створені на місцях. Керівним органом всієї партії є Головна Рада УХДП на чолі з Головою УХДП, яка обирається З'їздом партії. Найвищим органом УХДП є З'їзд (Конгрес). На ньому формуються також Центральна Ревізійна комісія та Секретаріат.
IV. Українська консервативна республіканська партія. (УКРП)
УКРП була створена на базі частини УРП, яка під проводом С.Хмари сповідувала націоналістичні ідеї. У червні 1992 року відбулась "Надзвичайна конференція УРП", в якій взяли участь делегати Третього з'їзду УРП, які підтримали С.Хмару. Збори прийняли ухвалу, якою постановили: "1. Засудити аморально-угодівську, продажну поведінку нинішньої верхівки т. з. УРП. 2. Визнати Третій з'їзд УРП недійсним... 4.Членам та організаціям УРП керуватися статутом, ухваленим Установчим з'їздом УРП (1990р.) з доповненнями, внесеними надзвичайною конференцією УРП... 6.Членам УРП відмежуватись від ревізіоністського керівництва обраного на т. з. з'їзді УРП. З метою розмежування з "ревізіоністами" постановлено назвати новостворену партію УКРП, яка проголосила себе правонаступницею УГС-УРП. Головою партії обрано С.Хмару, першим заступником - Ю.Муратова.
УКРП одразу проявила себе як партія крайнього антикомунізму і антиросійської спрямованості. Партія була створена під лідера і існує завдяки яскравій і скандальній постаті С.Хмари. Практична діяльність УКРП зводиться до акцій, заяв лідера партії. Офіційно за програмою УКРП стоїть на засадах т. зв. "поміркованого націоналізму". В західних виданнях консервативних республіканців називають "націоналістами", оскільки пріоритетом для УКРП є Українська нація. "УКРП вважає, що макроосновою держави має стати відроджена українська нація, мікроосновою - здорова морально, фізично міцна українська родина, виплекана на національних і християнських традиціях. Міцна родина-міцна держава, здорове суспільство". "УКРП вважає ідеї українського націоналізму витвором Генія українського народу. Вони йдуть з його глибин". Таким чином, пріоритет індивіда, включеної в націю особистості, в програмному документі УКРП відсутній. Окрім цього, УКРП не має докладно розробленої економічної програми. У програмі УКРП є декілька загальних фраз про те, що пріоритетом є приватна власність та ринкова економіка, про реформу податкової системи і т. п. Однак основна увага акцентується на захисті прав нації та "послідовній декомунізації і дерусифікаціїукраїнської нації".
Декілька теоретичних конференцій, що провела УКРП в 1993-1994р.р., яскраво проілюстрували користування УКРП ідеологією інтегрального націоналізму ОУН-УПА 1940-50 р.р.
С.Хмара, займаючи позицію "борця з державною мафією", має певну популярність серед люмпенізованої верстви у Галичині. На виборах до парламенту у 1994р. С.Хмара був обраний депутатом у Львові, перемігши свого у минулому соратника М.Гориня.
Від УКРП народним депутатом став ще і Р.Купер, але він через декілька місяців помер. Скандальність С.Хмари проявилась і на виборах Президента України, коли він, відомий москвофоб, підтримав кандидатуру Л.Кучми. Але скоро і його, вже Президента, звинуватив у "антидержавності". Блокуючись в парламенті з депутатами від УНА, С.Хмара займає крайньо праву позицію.
Таким чином, УКРП поступово репрезентує себе як націоналістичну лідерську партію, яка не в змозі модернізувати свою ідеологію відповідно до сучасного стану України.
УКРП складається з: низових осередків; районних, міських та міжрайонних організацій; обласних організацій. Керівні органи для партії - з'їзд, Рада партії, Провід, Голова партії, 1-й заступник Голови партії, два заступника Голови, Голова Управи партії, всеукраїнські референти.
Офіційний орган УКРП - газета "Клич", що видається в Житомирі.

 
 

Цікаве

Загрузка...