WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Праві партії - Реферат

Праві партії - Реферат

керівників КУНу по містах Сходу України.
КУН готовий до співпраці з будь-ким - від лібералів до соціалістів. Так, у червні 1995 року Слава Стецько мала зустріч у Харкові з місцевими соціалістами на чолі з Георгієм Мілюхою. Як стверджує прес-служба КУНу, зустріч була плідною та змістовною 9).
Розгорнута жвава міжнародна діяльність, особливо на захист Чечні від російської агресії. Широко знана миротворча місія в Чечні депутата ВР, члена КУН М.Ратушного. Ведеться робота з молоддю. При КУНі існує спортивно-патріотичне товариство "Тризуб ім.Степана Бандери". На Конгрес також орієнтується СУМ- "Сумщина".
Головою КУНу є Слава Стецько, вдова Провідника ОУН Ярослава Стецька. Народилася 14.05.1920 р. в с.Романівка на Тернопільщині. У 18 років вступила до ОУН. Була на чолі Червоного Хреста УПА та жіночої мережі ОУН. В 1943 р. ув'язнена німцями у Львові. Співорганізатор Європейської ради за свободи. Від чоловіка дістала в спадок, окрім ОУН, ще й Антибільшовицький Блок Народів, конгреси якого відбулися 20-21 листопада 1992 р. у Торонто та в 1993 р. в Києві. АБН, нарівні з Визвольним Фондом та іншими, є дочірньою організацією ОУН. Під час створення КУНу неодноразово піднімалося питання про відродження ОУН. Однак п.Слава заявила, що ОУН - це елітарна організація, членство в якій є довічне, й тому немає потреби її легалізовувати.
Заступником С.Стецько є Сергій Жижко. Народився 24.06.1954 р. в Магаданській області в сім"ї політв'язнів. З 1990-го року член УГС та УРП. Був секретарем Львівської обласної організації УРП з питань ідеології. Пізніше очолював інформаційно-видавничий відділ секретаріату УРП. Однак за підтримку "лінії Гребенюка-Коваля" С.Жижко до керівництва УРП на IV з'їзді (1992 р.) введений не був.
З вересня 1991 року С.Жижко стає індивідуальним членом УНА. В численних виступах проводить лінію УНА, яка стверджувала, що лише вона може виступати від імені українських націоналістів.
Жижко мав реальний шанс стати заступником Голови Української Національної Асамблеї, однак Дм.Корчинський його випередив. З 1992 р. Жижко - член ОУН та УНА, бере участь в організації структур Конгресу. На Установчому з'їзді в жовтні 1992 р. і на I Зборі КУН затверджений Головою Секретаріату, з 1994 р. - заступник Голови Проводу КУН.
Видатним діячем КУНівської парламентської групи є Михайло Ратушний, чия миротворча місія в Чечні набула широкого розголосу.
Структурними підрозділами КУН є його територіальні організації:
а) первинний осередок;
б) районні, міські (крім обласного центру), міськрайонні організації;
в) обласні організації.
Керівні та організаційні органи Конгресу вцілому: Збір, Голова Конгресу, Політична Рада (ПР), Провід, Голова Секретаріату, референти Секретаріату Конгресу.
ПР є найвищим органом між Зборами і складається з представників голів обласних організацій Конгресу. До неї за посадами також входять Голова та члени Проводу, голови обласних організацій, редактор центрального часопису та центральної газети, голова Етичної комісії, голова контрольної комісії.
Провід Конгресу складається з осіб, обраних Збором Конгресу та осіб, що входять до нього за посадою: Голова, його заступник, голова Секретаріату, референти Секретаріату. Секретаріат веде практичну роботу Конгресу.
Завдяки значній фінансовій допомозі з діаспори КУН налагодив випуск газети "Шлях перемоги", що виходить у Львові і є партійним офіціозом. Окрім цього, КУН видає в Донецьку газету "Бандерівець", "Степову Україну" (Херсон) та деякий час фінансував лубенську газету "Хлібороб", поки та не перейшла до ОУНвУ. КУН також переніс видання свого теоретичного часопису "Визвольний шлях" з Лондона до Львова. Окрім того, продовжено видання "Українських Проблем".
II. УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНО-КОНСЕРВАТИВНА ПАРТІЯ (УНКП)
УНКП виникла в результаті об'єднання Української Національної Партії, Республіканської партії України та Української Національно-Демократичної Партії у червні 1992 року.
УНКП сповідує т. зв. "український національний консерватизм" і проголошує себе послідовниками ідеологів українського консерватизму В.Липинського, С.Томошівського, В.Кучабського та ін. Партія не є прихильником монархізму, однак висуває гасло авторитарного традиціоналізму.
Ідеолог УНКП В.Родіонов пише: "Українські національні консерватори не сприймають демократію понад політичною системою. Надлишковій демократії властиве порушення рівноваги між владою і свободою на користь останньої. Необмежений демократичний індивідуалізм підкопує в суспільстві основи дисципліни та правопорядку, розхитуючи підвалини держави, сіє хаос і породжує анархію". Окрім цього, п. Родіонов зазначає, що "в період становлення державності, після періоду колоніальної залежності і в умовах соціальної ущербності Нації, історично оправданою стає монархія (з забезпеченням найвищого вираження державності в монархові і при величі правлячого Дому на ґрунті недоторканості привілеїв), але Україна не має жодного претендента і національної аристократії, що не дозволяє утворити апарат такої держави. Тому Українські Національні Консерватори репрезентують консервативно-республіканський рух".
"Націоналізм в теорії українських консерваторів є процесом політичної самореалізації народу. Витоком українського націоналізму є українська Традиція, тобто, в глибинній сутності своїй він є тотожній національному консерватизмові. У нинішніх політичних умовах перед українським націоналізмом постало нове стратегічне завдання - оволодіння соціальною та економічною сферами і прийняття конкуренційного виклику цивілізованих націй. Саме на цьому зосереджує увагу національний консерватизм. В цьому полягає його відмінність від интегрального та демократичного націоналізму".
Після зміни керівництва (Г.Приходько пішов з посади голови УНКП, на його місце став Ю.Восковнюк), УНКП розпочала широку видавничу роботу: поновив своє видання часопис "Український час", вийшли теоретичні роботи Г.Приходька, М.Продума та ін. Саме роботи М.Продума вказують на перетворення УНКП в клуб "традиціоналістів" на кшталт західних "Фонтанкрім", "Товариства Гвідо фон Ліста", "Хучін унд Мунін" та ін.
УНКП сповідує "консервативну революцію" 20-х років, типовим представником якої був засновник відомого "Червневого клубу", батько младоконсерваторів Мюллер ван ден Брук. УНКП висуває ідею "нації золотих комірців", тобто побудову України на засадах ієрархічності та шанування традицій. Для "націонал-консерваторів" ідеалом побудови режиму є Іспанія за часів Франко.
Приділяючи увагу соціоніці як об'єктивнійнауці, один з теоретиків УНКП М.Продум вивів нову концепцію циклічного розвитку України. Сформована "психоінформаційна концепція нації золотих комірців'.
Подібні тенденції вказують на формування ідеології чистого традиційного консерватизму в Україні. Як відомо, західний традиціоналізм містіть у собі значну частку містіцизму. Тому немає нічого дивного в посиланнях Продума до Давньоіндійської міфології.
Основою УНКП є первинні організації, які об'єднуються в міські, районні, обласні. Органами партії є: Рада УНКП, Комітет Ради УНКП, Голова УНКП. Вищий керівний орган - Рада партії, в період між Радами - Комітет Ради
Друкованим органом УНКП є журнал "Український час".
III. Українська християнсько-демократична партія. (УХДП)
В січні 1989 року в Львові виник Український християнсько-демократичний фронт. 13 січня 1989 року у Львові відбулося Установче Віче УХДФ,

 
 

Цікаве

Загрузка...