WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Партійно-політичний спектр сучасної України. Центристські партії - Реферат

Партійно-політичний спектр сучасної України. Центристські партії - Реферат

організації прихильників ліберальної демократії, для поширення ідей лібералізму у суспільстві, для втілення цих ідей у життя" 3).
Соціальною основою для себе ЛДПУ визначила середній клас, що формується, інтелігенцію, висококваліфікованих робітників, частину фермерства.
Діяльність партії була малопомітною, рідко виходили повідомлення в пресі. Певний вихід з цієї ситуації керівництво ЛДПУ вбачало у залученні партії у міцний, потужний політичний блок. У 1992 р. ЛДПУ вступила до "Нової України". Але відбулося те, що передбачало більшість оглядачів, ЛДПУ розчинилась у "Новій Україні". Ця участь була скоріш формальною, бо тільки толерантний принцип формування керівних структур "НУ" дозволив ліберальним демократам самостійно існувати в рамках "НУ". Але у 1995 році і це закінчилось. На IV з'їзді "Нової України" лідери ЛДПУ, зокрема голова партії В.Климчук, не були навіть обрані до керівних структур об'єднання. Проти ліберальних демократів виступив В.Філенко. Таким чином, ліберальні демократи опинились у глибокій кризі.
Голова ЛДПУ - Володимир Климчук, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту літератури АН України.
В березні 1994 р. - кандидат у народні депутати України, Ватутінський виборчий округ №2, м. Київ, висунутий ЛДПУ, 1 тур - 1,53%, 14 місце з 23 претендентів.
Партія складається з територіальних та інших первинних організацій. Первинні організації утворюють регіональні організації з метою координації їхньої діяльності. Регіональні організації можуть утворюватися за відсутності територіальних. Вищим партійним органом є з'їзд. З'їздом обирається координаційна Рада (КР), співголови партії, постійні комісії, секретаріат партії.
VIII. Партія зелених України. (ПЗУ)
Ідея створення екологічної партії виникла ще у жовтні 1989 року на Установчому з'їзді Української екологічної асоціації "Зелений світ". У той час рейтинг зелених був дуже високим, бо на відміну від інших зелені могли робити конкретні справи. Через рік, 28 вересня в Києві відбувся установчий з'їзд Партії зелених України (ПЗУ). До того часу були розроблені основні засади ПЗУ, що були надруковані у газеті "Зелений світ". У них зазначалося, що зелені в усьому світі не мають "принципових суперечностей із соціалістами, соціал-демократами, лейбористами, комуністами гуманістичного напрямку". Політична мета зелених визначалася як "екосоціалізм", але незабаром цей термін було відкинуто.
На з'їзді на обговорення було винесено два проекти Програми партії і три проекти Статуту. Серед положень прийнятої на з'їзді програми були, зокрема: "абсолютною цінністю для зелених є життя планети і людини на ній... Орієнтація на споживання не може дати людині щастя та досягнення мети життя", а також необхідність еволюційного ненасильницького розвитку суспільства. Пріоритет екології над економікою, політикою та ідеологією, прав особистості над правами держави, побудова незалежної України.
Була прийнята відмінна від інших партій структура: "клубна". Проголошувалось, що партійними організаціями є партклуби об'єднані на конфедеративних засадах. За клубами визначалося право на об'єднання у фракції. Головою було обрано народного депутата СРСР Юрія Щербака 1). Серед лідерів ПЗУ зазначимо В.Кононова (після від"їзду Щербака послом до Ізраїлю його було обрано Головою партії), В.Тимоніна, С.Грабовського, В.Іванова, В.Димиденка.
Подальша доля ПЗУ була пов'язана з націонал-демократичним табором, хоча ідейно ПЗУ була ближче до ліберального чи навіть соціал-демократичного. Протягом кількох років перед виборами березня 1994 року ПЗУ мала найвищий рейтинг серед українських партій. Наприклад, за даними Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) цілком позитивно або позитивно у жовтні 1992 року до ПЗУ ставилось 40% опитаних, на початку 1993 - 41% опитаних (для прикладу, до Народного Руху позитивно ставилось 25% опитаних у жовтні 1992, й стільки ж на початку 1993 року - Авт.) 2).
Така очевидна прихильність до ПЗУ зумовлена, передусім, "чорнобильським фактором", що був "на озброєнні" у зелених.
Маючи таку популярність, ПЗУ сподівалась на непогані результати під час виборів до парламенту України у 1994 році. Але від ПЗУ не пройшов жоден кандидат. В чому ж причина поразки ПЗУ? Не в останню чергу - в організаційній неефективності структури партії. Але головна причина, на нашу думку, в тому, що зелені, надто акцентуючи увагу на проблемі Чорнобиля, не помітили, що таку саму акцентацію почали робити ледве не всі партії України, і ПЗУ, маючи на початку тільки цю "зелену"відмінність від інших партій націонал-демократичного спрямування, розчинилась серед них. Для пересічного мешканця України за назвою партії нічого і ніхто не стояв, тільки приваблива назва, так само, як і у випадку з Демократичною партією України.
У 1995 році ПЗУ зблокувалася з ХДПУ. Восени 1995 року відбувся з'їзд ПЗУ, на якому було оголошено, що чисельність партії становить близько 2000 осіб. Але В.Кононов оптимістично заявив, що ПЗУ замовила 100 000 партійних квитків.
ПЗУ є системою клубів, відносини між якими будуються на конфедеративних засадах. Основа ПЗУ - партійний клуб, який створюється за територіальним принципом. Для забезпечення координації дій клубів та висунення кандидатів у депутати можуть створюватися районні, міські, обласні, регіональні, територіальні та функціональні координаційні ради. Ухвали З'їзду, Центральної Координаційної Ради (ЦКР), конференцій ПЗУ беруться за основу роботи клубів.
Вищим органом ПЗУ є З'їзд, що скликається раз на рік. Вищим органом ПЗУ в період між з'їздами є ЦКР, яка є постійно діючим виконавчим органом. Голова ПЗУ представляє партію у зовнішніх і внутрішніх відносинах. Голова та його заступники входять до складу ЦКР.
IX. Дрібні центристські угрупування.
а) Партія духовного, економічного і соціального прогресу
Виникла у 1994 році, і за час свого існування проявила себе лише декількома заявами та конференцією за темою "Земельна реформа України", що відбулася 20 грудня 1994 року. Партія бачить джерелом духовного, економічного і соціального прогресу лише приватну власність та ринкову систему в економіці. ПДЕСП очолює І.Бурдак.
б) Партія вільних селян України
ПВСУ виникла у 1993 році. Виступає за демонтаж адміністративно-бюрократичної системи, за створення багатоукладної економіки: в першу чергу це стосується сільського господарства. Головна мета партії - створення класу вільних селян. Для цього потрібні не лише економічні перетворення, вважає ПВСУ, а й відродження культурного і духовного рівня сільського життя. Однак партія не змогла скласти конкуренцію СелПУ чи УСДП. Деякий час входила до блоку "Нова Україна". Голова партії - В.Гордієнко.
в) Партія національного врятування України
Виникла у 1993 році. ПНВУ бачить своє покликання в сприянні побудові в Україні громадянського суспільства з високим рівнем життя та гуманної правової держави, пріоритетом якої є права особистості. Для досягнення своєї мети ПНВУ пропонує реалізувати ідею народовладдя. Партія орієнтується на трудящих. Голова партії - Л.Єршов.
Крім вищезазначених партій існує ще декілька дрібних мало чисельних політичних об'єднань. Найяскравішою з них, мабуть, є Українська партія шанувальників пива (В.Єрмаков). Також існують ще такі партії, як Всеукраїнська партія центру "Громадська злагода" (І.Кожевін), Партія реабілітації тяжко хворих (Г.Черниш) та інші.

 
 

Цікаве

Загрузка...