WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Партійно-політичний спектр сучасної України. Центристські партії - Реферат

Партійно-політичний спектр сучасної України. Центристські партії - Реферат

виробництва і реалізації продукції - ії роль в цьому має зводитись до створення сприятливого клімату для підприємництва, незалежно від форм власності" 3). Також "солідаристи" вимагають розширення прав місцевих органів влади з метою уникнення глобалізації помилок управління - кожна громада має право обирати для себе форму взаємин і ведення господарства: концентрація влади в одних руках - перший крок до диктатури.
"Позиція УПССС в питанні конституційних прав Президента України, - пише Лашутін, - орієнтована на його представницькі функції. Буде спокійніше, якщо Президент буде грати роль блюстителя Конституції та репрезентувати державу" 4).
Таке ставлення до виконавчої влади та інституту президентства пояснюється подіями в Москві у жовтні 1993 р., коли Президент Єльцин розстріляв з танків російський Парламент. З цього приводу партія опублікувала звернення, де, зокрема, зазначається: "Демократичний шлях розвитку України обраний її народом і ігнорувати це ніхто не має права. Вважаємо неприпустимим нехтування конституційним правом Верховної Ради на законодавчу владу, непідконтрольність і непідзвітність їй виконавчої влади, хаос у визначенні прав на достовірну інформацію з будь-яких питань життя країни" 5).
Цікавою є політична програма УПССС. Щоб прихилити до себе профспілки, їм пропонується провідна роль в "роздаванні "всенародного" майна своєму народові". Державним підприємствам - нова роль держави. При посиленні контрольної ролі виконавчої влади за фінансовими результатами господарської діяльності держпідприємств - лібералізується порядок і розширюються права керівників у формуванні виробничих програм, умов оплати праці, збуту продукції тощо.
В приватному секторі державі відводиться зовсім інша роль - податкова і кредитна політика мають стимулювати особисту ініціативу по створенню виробничих потужностей, паралельних державним, реінвестицію прибутку в нове виробництво, звільнення від податків на прибуток на період стабілізації фермерських господарств, дрібних підприємців, роздрібних торгівців 6).
В аграрному секторі УПССС пропонує таку соціальну справедливість, "де б кожна людина, кожний соціальний прошарок чи група людей були кровно зацікавлені у відродженні села, в його багатстві і добробуті, щоб дім селянина був гарним і чистим, його діти мали всі можливості для вибору свого життєвого шляху" 7).
Соціальний захист розглядався "солідаристами" як "допомога і захист, за винятком пенсіонерів та інвалідів, покликаний стимулювати решту громадян до активізації і швидкого повернення до повноцінного життя, творчих процесів". Цілком у дусі програми консерваторів у США чи Великобританії, але аж ніяк не партії "соціальної справедливості". Ці парадокси в політичній програмі, вже не згадуючи про ідеологію, яка повністю відсутня, не сприяли подальшому становленню УПССС в багатопартійній системі України. Тому після поразки на виборах до Верховної Ради Лашутін поїхав за кордон, і на цьому діяльність партії призупинилася.
Чи буде відроджено її діяльність, чи ні - покаже час, а точніше майбутні вибори.
Основою партії є місцеві осередки, які сворюються за територіальною ознакою, місцем проживання членів партії, в трудових колективах недержавних підприємств і організацій. Насправді ж структура партії зовсім не розбудована.
Вищий керівний орган - з'їзд, який обирає строком на 2 роки: Координаційну Раду (КР), контрольно-ревізійну, фінансову та інші комісії. КР обирає строком на 2 роки Президію КР, голову КР (співголів) і його заступників, Секретаріат, редакторів засобів масової інформації партії і директора науково-теоретичного центру партії.
Часописом УПССС протягом другої половини 1993 року та першої половини 1994 року був "Край", що виходив російською та українською мовами раз на тиждень. Тираж видання сягав 100000 прим. Однак наприкінці весни 1994 року часопис припинив своє існування.
IV. Міжрегіональний блок реформ. (МБР)
Ідея створення МБР - партії ліберальної інтелігенції, підприємців, бізнесменів, - тісно пов'язана з невдалими спробами відомого політика В.Гриньова перетворити на подібну партію об'єднання "Нова Україна". Такі намагання висловлювались ним вже у 1993 р., коли "НУ" готувалась до виборів. "Спроба Гриньова ініціювати "згори" цілу низку партій цивілізованого типу - соціал-демократичну, ліберально-демократичну, Конституційно-демократичну, - об'єднавши їх з Партією демократичного відродження України у рямцях "Нової України", дала поштовх для створення центристського ядра в українському політичному спектрі. Але, з огляду на різні обставини, згадані партії не стали такими. Найбільш слабкою виявилась ліберально-демократична гілка, яка згідно ідеї, повинна була стати душею об'єднання" 1).
Наприкінці літа 1993 р. В.Гриньов запропонував "Новій Україні" реорганізуватись у партію. Але Велика Рада "НУ" не підтримала цього лідера. В цей же час відбувається зближення В.Гриньова з головою Української спілки промисловців і підприємців Л.Кучмою. У кінці жовтня 1993 р. вони підписують заяву про створення "Міжрегіонального блоку реформ". Зблизило колишнього прем'єра України з колишнім заступником Голови Верховної Ради України розуміння великої ролі регіонів, директорату та промисловців.
Ідеологія МБР сформульована як ліберально-демократична, хоча В.Гриньов не відмовляється від певних моментів соціал-демократії. Проте, зазначимо, вирішальну роль у формуванні ідеології МБР відіграють доволі суперечливі ідеї самого В.Гриньова, який завжди відзначався своїм космополітизмом і великою симпатією до Росії.
"Так, МБР - це партія, що має чіткий, однозначний соціальний орієнтир - створення суспільства, в якому б більша частина капіталу в державі безпосередньо належать її громадянам. Переконані: той, хто сам заробив гроші, використає їх з більшою ефективністю, ніж той, хто використовує від імені держави. Хазяїн, на відміну від чиновника, у себе не краде. Так, ми вважаємо, що головною метою діяльності держави є турбота про громадян держави ... Мидійсно хочемо, щоб кожний, незалежно від національності, мови і віросповідання, почував себе у своїй країні вільно, комфортно й захищено... Так, ми - партія людей здорового глузду, партія тих, у кого голова не тільки для капелюха, й руки, що ростуть звідки треба. Ми - партія тих, хто розраховує тільки на себе і не просить благостіню у того, хто раніше пограбував його податками...".
Головну ставку В.Гриньов робить на необхідність реформ. У партійних виданнях його нерідко порівнюють з "батьком" польської шокової терапії в економіці Лєшеком Бальцеровичем, який одним з перших висунув ідею створення "партії реформ". "Досить плекати ілюзії, ніби суспільство не треба переконувати у необхідності непопулярних "шокових" заходів й запевняти всіх, що нема кому взяти на себе відповідальність за реформи" - заявив В.Гриньов після своєї відставки з посади заступника Голови ВР. За ідеєю В.Гриньова, партією, котра "візьме відповідальність" за реформи, і мала стали МБР. Але те, що ліберальні ідеї МБР не знаходять відгуку серед населення, підтвердили вибори до Верховної Ради України у 1994 р.
МБР до виборів підійшов підготованим і матеріально, і морально. В пресі створювався позитивний імідж політичного дуету Л.Кучми-В.Гриньова, що були готові взяти весь тягар проведення реформ в Україні на себе. У березні-квітні 1994 р. обидва претенденти були обрані народними депутатами. У травні 1994 р. Верховна Рада не визнала повноважень В.Гриньова. Але сам блок

 
 

Цікаве

Загрузка...