WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Партійно-політичний спектр сучасної України. Ультраліві партії - Реферат

Партійно-політичний спектр сучасної України. Ультраліві партії - Реферат

лав на ленінських позиціях, а не будь-якою ціною".
Погодившись співпрацювати з ВКПБ та ПК(б)У, Т. Яброва все ж не підтримала ідею А. Маєвського про "більшовизацію" СКУ, однак підписала декларацію спільно з Київською ВКПБ та іншими організаціями про необхідність створення Укркомсоюзу. Окрім того, розпочалася робота по створенню осередків КПУ (КПРС) на базі осередків СКУ, що завдало шкоди ВКПБ( Закарпатський СКУ повністю "збільшовизований") Це призводить до розколів деяких місцевих осередків Союзу.
Хоча КПУ (КПРС) не зареєстрована, можна очікувати в найближчий час її таку чи іншу легалізацію, а, можливо, навіть реєстрацію як партії. Поки що Т. Яброва використовує структури СКУ та Народного Руху "Союз".
Основою Союзу Комуністів є первинні організації, що створюються за територіальним професійним функціональним принципом. Первинні організації СКУ певного регіону об'єднуються в регіональні відділення, діяльність яких спрямовує правління. Вищим органом СКУ є конференція. Вона вибирає Координаційну раду (для поточного керівництва та координації діяльності регіональних відділень СКУ) і Ревізійну комісію. Зі складу Координаційної ради обирається Оргбюро і співголови СКУ.
КПУ (КПРС) має часопис "Слово Комуніста", що виходить в Одесі.
IV. Дрібні угрупування.
а) Оновлена Комуністична партія України (ОКПУ)
В Одесі, діяла Оновлена Комуністична партія України (ОКПУ), очолювана О. Майоровим. На пленумі ЦКОКПУ 27 лютого 1993 року було оголошено, що ОКПУ виступає за карткову систему на продукти першої необхідності. Ціна споживацької корзини не має перевищувати мінімальну заробітну платню та пенсію (стипендію). Свого часу О. Майоров вийшов з КПРС через незгоду зі "зрадницькою" політикою М. Горбачова. ОКПУ не визнає Гуренка та Кравчука за комуністів. КПУ О. Майоров визначив як "зібрання партноменклатурних працівників", які продали інтереси комуністів задовго до заборони партії, а тепер мріють про те, щоб усістися в керівні крісла".
При ОКПУ існує оборонно-патріотична асоціація воїнів-інтернаціоналістів та воїнів запасу "Інконт", очолювана В. Дрямовим. Організація видавала газету "Легионер" (вийшло одне число).
Після ряду пертурбацій ОКПУ увійшла в блок з СКУ-КПУ(КПРС) Т. Ябрової. О. Майоров під час виборів 1994 р. підтримав Л. Кучму.
б) Студентська профспілка "Пряма Дія"
Серед ліворадикальних організацій в Україні вирізняється студентська профспілка "Пряма Дія", яка виникла після розвалу Лівого Об'єднання Молоді (ЛОМ) (1994 р.). Актив її складали київські анархо-комуністи та група членів Революційної Комуністичної Молоді. 14 жовтня 1994 р. виконком "Прямої Дії" під час прес-конференції оголосив війну Верховній Раді, Президенту та Кабінету Міністрів. На підтвердження цього було проведено низку акцій протесту, зокрема - пікетування Міністерства Освіти на підтримку планованого 25-26 квітня 1995 р. студентського страйку. Однак офіційні профспілки відмовилися від акції. Іншою яскравою акцією "Прямої Дії" стало пікетування Київської Міської Ради в жовтні 1995 р. В акції взяло участь близько 50-60 чоловік. Студенти вимагали безкоштовного проїзду в громадському транспорті. "Пряму Дію" підтримала профспілка транспортників.
Ідеологією "Прямої Дії" є автономізм - синтез ліворадикальних доктрин від Бакуніна до Пол Пота. Своєю метою ліворадикали вважають всесвітню революцію, яка "знищить буржуазний світ". Характерною відмінністю українських "нових лівих" є те, що вони не страждають комплексом "радянського патріотизму", догматизмом та ідолопоклонством перед класиками.
в) Революційна Комуністична Молодь (РКМ)
Революційна Комуністична Молодь виникла на базі радикальної частини Київської Всесоюзної Молодої Гвардії Більшовиків, яка відкололася від Н. Андрєєвої через ревізіонізм та опортунізм останньої. Не задовольнившись сталінізмом, РКМ оголосила себе послідовницею Мао та Пол Пота.
г) Анархістська автономія
Анархістська автономія України має свої корені. Заснована ще в 1990-91 рр. Конфедерація Анархістів України розпалася, так і не перетворившись на організацію. Частина анархістів увійшла до ЛОМу, а потім до "Прямої Дії", інші організували свої власні групи, зокрема найпотужніша з них - Революційна Конфедерація Анархістів-Синдикалістів (колишня Федерація Анархістів Донбасу) на чолі з С. Шевченком (Дніпропетровськ, Харків), Конфедерація Анархістів-Синдикалістів (КАС) "Свобода" (Миколаїв), "анархо-комуністи": група Д. Бакрами (Івано-Франківськ), "анархо-синдикалісти" Ю. Тютюнника (Київ), та ін. Потрібно також згадати легенду анархістського руху в СНД - анархо-язичника М. Озімова (Черкаси). Існують також окремі групи анархістів та поодинокі анархісти-індивідуалісти.
д) Троцькізм
Троцькізм знайшов грунт для своєї діяльності відразу після 1989 р., коли до України приїхав лідер одного з численних IV Інтернаціоналів (а конкретно - Міжнародного комітету за IV Інтернаціонал(МКЧІ)) Девід Норт. Одразу після цього в Києві виникла філія МКЧІ - "Ліва платформа" ("нортисти").
Активно діє група "Робітничий Спротив" (тенденція "Militent"), на чолі з О. Верником. Ця організація видає навіть свій орган з одноїменною назвою (Київ).
Намагаючись розгорнути свою діяльність "спартакісти" (Інтернаціональна Комуністична Ліга), однак їхні представники були вислані за кордон органами безпеки за антидержавну діяльність.
Послідовники С. Манделя, використовуючи тактику роботи з лівими вченими-гуманітаріями, контролюють організацію "Вчені за демократію та соціалізм" (Київ, Харків).
Також розповсюджують на Україну свою діяльність "мареністи" (Інтернаціональна ліга трудящих), які патронують Партію Трудящих Бєларусі та профспілку СМОТ, "слоутерісти" (Workers Revolutionary Party), Комітет робітничої демократії за міжнародний соціалізм (КРДМС) та інші.
г) "Ходжизм"
Нещодавно виникла ще одна гілка комуністичного руху -"ходжисти" (Робітничий комітет "Пролетарський Четвер" ім. С. Ходжі). Члени цієї екзотичної організації сповідують учення Сталіна-Ходжі, лідера комуністичної Албанії.
е) Інші
Серед найдрібніших груп, що сповідують комуністичні ідеї, вирізняється Комуністична Робітнича Партія України (невдала спроба створити проанпіловську організацію в Україні), група А. Провозіна, редактора приватної газети "Незалежний Комуністичний Дайджест" (молодіжна філія Марксистсько-Ленінської Молодіжного Клубу, видає газету "Юнком"), Братство Кандидатів у Справжні Люди, секта на чолі з Ю. Давидовим та ін.

 
 

Цікаве

Загрузка...