WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Партійно-політичний спектр сучасної України. Ультраліві партії - Реферат

Партійно-політичний спектр сучасної України. Ультраліві партії - Реферат

областей України. Були присутні 3 депутати Верховної Ради. Головою "Союзу" обрано Антонова В. К. До керівництва також обрано члена ЦК ПК(б)У Л. П. Ареф'єву. Зібрання підтримало вимогу денонсувати Біловезькі угоди та відновити СРСР.
Структура ПК(б) повністю відповідає структурі КПУ чи ВКПБ, з тією різницею, що ПК(б)У спроможна більш-менш контролювати регіональні організації, за виключенням київської організації (Т. Болієва), яка діє автономно.
ПК(б)У видає декілька газет, серед них "Искра" - орган ЦК ПК(б)У, виходить у Дніпропетровську; "От Советского Информбюро" - інформаційний бюлетень для внутрішнього користування та "За Власть Советов".
III. Союз комуністів України - комуністична партія України
(ску-кпу(кпрс))
Союз Комуністів України був створений одразу після заборони КПУ-КПРС.
Свого часу в ньому знайшли своє місце члени забороненої партії, в першу чергу активісти, однак зі створенням СПУ, а потім КПУ, частина СКУперейшла до цих організацій.
Свою Установчу конференцію СПУ провела 19 грудня 1992 року, коли з'їхалися представники 14 регіональних організацій і навіть представники Компартії Криму. Мінюст зареєстрував СКУ 12 березня 1993 року як громадську організацію.
Союз тоді очолювали 5 співголів - Ю. Соломатін, Т. Яброва, Г. Широков, А. Маєвський, Л. Стрижко. За словами одного з них Ю. Соломатіна, СКУ мав намір співробітничати з тими партіями та рухами, з якими в них є загальні позиції в програмних цілях, зокрема з СПУ. Однак платформи Союзу та СПУ далеко не ідентичні. "Принципові розходження зводяться до двух моментів - підкреслює Ю. Соломатін, - По-перше, СПУ є партією парламентського типу, що бореться за представництво в органах влади. Ми ж - громадська організація, що має намір завоювати довір'я та підтримку мас. В перспективі. якщо ми сформуємося як партія, чи якщо буде реабілітована КПУ, висування своїх кандидатів в Парламент буде для нас зовсім не обов'язковим. Окрім того, представники Союзу Комуністів категорично відкидають приватну власність та експлуатацію людини людиною. Соцпартія в цих питаннях непослідовна".
СКУ має намір активно боротися за реабілітацію та легалізацію КПУ, але, за словами лідерів Союзу, шлях ренегатам до оновленої КПУ заборонений.
У випадку відродження КПУ Союз Комуністів мав перетворитися в політичний клуб, а можливо й зовсім припинити своє існування.
Т. Яброва в інтерв'ю засобам масової інформації заявила, що в лавах СКУ на 1993 рік перебувало 2000 чоловік.
З самого початку СКУ взявся за роботу по реабілітації КПУ. Активісти Союзу збирали підписи, вели агітацію серед населення. І це дало наслідки. На початку квітня 1993 року відбулася Конференція Комуністів України в Донецьку, а в липні з'їзд КПУ.
Однак СКУ, а особливо Т. Яброва не отримали очікувані посади та пільги. Більш спритні номенклатурники усунули керівників та активістів КомСоюзу від нової КПУ. Тому СКУ засудив діяльність "функціонерів" Компартії та розпочав роботу по відродженню КПУ-КПРС.
"КПУ, - пише Т. Яброва, - пішла на поступки при реєстрації, зафіксувала свою нову якість, не підтвердила прямий зв'язок з КПУ (КПРС), а оголосила лише, що вона правонаступниця ідей".
Таким чином, СКУ відмовившись від нової КПУ, оголосила курс на розбудову власної партії. Паралельно з цим у виданнях Союзу розпочалася ідеологічна дискусія з Компартією і навіть пряма критика, - один з лідерів СКУ, І. Кирпиченко заявив: "Доки товариші з КПУ не переглянуть свою програмну заяву і не оголосять на весь голос, що вони за відродження Радянського Союзу, що за соцалістичні форми господарювання, не за капіталізм, не за приватну власність, як це у них зараз записано в програмних документах, доти це не наша партія".
Головним завданням СКУ є відновлення КПУ (КПРС) та денонсація Біловезьких угод. В руслі цих ідей співголова СКУ А. Маєвський зозначав: "Вихід з кризи тільки один - відновлення єдиної федеративної держави СРСР". Саме активісти СКУ займалися збиранням підписів за відновлення СРСР.
Також СКУ свого часу активно працював над створенням та поширенням "клубів друзів" газети "Правда". Їх завданням було матеріально підтримувати видання, а коротше кажучи - пропагувати підписку на "Правду" серед пенсіонерів, робітників, студентів та школярів. Як відомо, наклад "Правди" на Дніпропетровщині, де ці клуби були найактивнішими, хоч і впав за останній час, але продовжує залишатися одним з найвищих в Україні. Обговорювався також проект створення "Клубу друзів народних газет", під прикриттям якого можна було б налагодити поширення російскої комуністичної та шовіністичної преси.
Окрім цього СКУ увійшов як складова частина до СКП-КПРС.
Однак, не задовольнившись Союзом Комуністів, Т. Яброва розпочала підготовку четвертої відновлювальної конференції КПУ (КПРС). 26 листопада 1994 року така конференція була проведена.
"Основними постановами Конференції були: постанова про виключення Кравчука Л. М., Плюща І. С., Кучми Л. Д., та Масола В. А. з лав КПУ (КПРС) за зраду ідей комунізму; окрема постанова про виключення з КПУ (КПРС) Гуренка С. І. за дезертирство з посади Першого секретаря ЦК КПУ в умовах наступу контрреволюції; постанова про "Констатування КПУ (КПРС) як складової частини КПРС".
Т. Яброва заявила на Конференції, що "вирішити що-небудь кардинально на користь трудящим парламентським шляхом сьогодні практично неможливо... Парламентський шлях - це шлях реформізму", тому "питання нашого майбутнього буде вирішувати тільки сила. Але коли ми говоримо про силу, мова йде не тільки про збройну силу. Сила - передусім організація, а організовані трудящі - це гігантська сила!".
Зосередивши свою увагу на критиці КПУ з позицій макрсизму-лінінизму та відновлення СРСР, СКУ-КПУ (КПРС) спромоглася протистояти КПУ в СКП-КПРС (Союз Комуністичних Партій - Комуністична Партія Радянського Союзу). Під тиском СКУ-КПУ(КПРС) делегація КПУ на ХХХ з'їзді СКП-КПРС, що спільно з КПРФ мала 162 голоси проти 188 голосів всіх інших, відмовилася підтримати ідею КПРФ про перетворення СКП-КПРС на Комінтернаціонал. Показово, що позиція СКУ-КПУ(КПРС) була однозначною, на відміну від позиції КПУ. Т. Яброва оголосила зібранню, що вони провели перший етап відновлювального з'їзду республіканської організації КПРС, а також критикуючи позицію КПРФ та КПУ зазначила що "умови відновлення Союзу реальні. Тому в новому Статуті СКП-КПРС потрібно було записати, що члени республіканських партій є одночасно членами СКП-КПРС. Союз Комуністів України виступає за єдність

 
 

Цікаве

Загрузка...