WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Партійно-політичний спектр сучасної України. Ультраліві партії - Реферат

Партійно-політичний спектр сучасної України. Ультраліві партії - Реферат

структури "ультра" з інших компартій. Ведеться навіть цілеспрямована підривна робота проти "реформістських та опортуністських організацій". Яскравою ілюстрацією цього є інцидент з т. зв. "більшовицькою платформою в СПУ". Часописи "Большевик" та "Единство" опублікували заяву "Товарищи марксисты!", де зазначалося, що "СПУ - дрібнобуржуазна партія парламентського типу, партія правого порядку, активного нейтралітету та лібертизму (буржуазного вчення, спрямованого на задурманення трудящихмас)". На це член Політвиконкому СПУ А. Черніков заявив: "Ніякої "більшовицької платформи в СПУ" не існує, тому названі матеріали за даним підписом слід оцінювати як елементарну політичну провокацію". "Автора цих публікацій звати С. П. Бєлих зі Львову". "Названий "товариш" був виключений з лав нашої партії рішенням Львівського міськкому СПУ ще в травні ц. р. за дії, несумісні з членством в СПУ та за несплату членських внесків', - знайшовся нарешті А. Черніков. Однак заяву опублікували всі видання ВКПБ в Україні та найближчих до наших кордонів областей Росії.
II. Партія комуністів (більшовиків) України (ПК(б)У)
Партія комуністів (більшовиків) України (ПК(б)У) виникла в результаті легалізації української частини ВКПБ як політичної партії. В результаті розриву з Н. Андреєвою голова ПК(б)У Е. Ояперв зареєстрував свою партію і цим організаційно порвав з ВКПБ. Однак, відмовившись від керівництва з С.-Петербургу, ПК(б)У залишила ідеологію ВКПБ майже без змін, лише трохи додала української специфіки. Створена та зареєстрована в липні 1992 року, ПК(б)У спромоглася об'єднати більшість осередків ВКПБ по Україні, перетягти частину членства КПУ, КРПУ (Комуністична робітнича партія України), СКТЧ (Союз комуністів-трудящих Чернігівщини) та ін., налагодити видання друкованих органів, а також встановити свій вплив над більшістю лівих радикалів.
"ПК(б)У - Партія послідовних марксистів-ленінців' - зазначається в "Програмі дій соціалістичних трудящих України їх авангарду - ПК(б)У". - "Перебудова" життя останніх років переконує трудящих, що всі труднощі нашої країни породжені відходом від наукового соціалізму. Цей відхід почався з 1961 року, коли почалася критика Й. Сталіна. Так, у 1965 році відбулася підміна цілей економічного розвитку. Відійшовши від ст. 15 Конституції СРСР, соціалістичним підприємствам як один з головних цільових планово-оціночних показників було встановлено прибуток". Це, на думку теоретиків ПК(б)У, призвело до реставрації в СРСР капіталізму та розвалу Союзу.
Тому ПК(б)У пропонує програму-мінімум:
- Відстояти Конституцію 1977 - 78 років, відновити в повному обсязі соціальні права та свободи радянських людей.
- Повернути владу трудящим шляхом відродження повновладних рад як форми соціалістичної диктатури пролетаріату.
- "Диктатура пролетаріату неможлива інакше, ніж через Комуністичну партію" (Ленин В. И. ПСС. Т. 43, с. 504) (тобто ПК(б)У - Авт.)
- У сфері міжнаціональних відносин завданням партії є впровадження в життя істинно пролетарського "соціалістичного інтернаціоналізму".
- ПК(б)У переконана, що розвиток вільної та суверенної України можливий тільки при умові входження Радянської України до складу СРСР.
- ПК(б)У за соціалістичну економіку".
В програмі-максимум, або "програмі на перспективу", визначено, чого хоче ПК(б)У в кінцевому рахунку:
- "Соціалістична революція.
- Індустріялізація економіки.
- Кооперація сільського господарства.
- Культурна революція.
- Соціалістичний інтернаціоналізм.
- Науковий соціалізм.
- Комунізм".
Своє завдання ПК(б)У вбачає передовсім у большевизації комуністичного руху. Що вдається більшовикам досить важко.
ПК(б)У не опинилася в ізоляції, як ОКПУ (Майорова), хоча увійшла в конфронтацію з іншими радикальними організаціями. Але несприйняття КПУ допомагає об'єднуватися.
"ПК(б)У переконана, - пише один з лідерів партії Н. Хачапуридзе, - що в СПУ та КПУ поряд з тими, хто сповідує буржуазні, дрібнобуржуазні, соціал-демократичні меншовистські, есерівські, троцькістські і т. п. погляди, є багато чесних комуністів (більшовиків). Однак багатьом із членів цих партій потрібно зрозуміти, що не буває більшовика - не комуніста, а комуніста - не більшовика". Тобто: "Вступайте всі до лав ПК(б)У".
Що ж до якоїсь економічної програми чи то розробленої власної ідеології, в ПК(б)У немає й мови.
У національному питанні ПК(б)У виступає, зрозуміло, за відновлення СРСР. Полемізуючи з "правими опортуністами", більшовики стверджують, що "в сучасних умовах не можна не враховувати, що навіть зі врахуванням тимчасової реставрації капіталізму на території СРСР наші трудящі мають уже не лише досвід спільного життя в єдиній державі, але й усе більш стверджуване переконання у правильності соціалістичного ладу. Тому для радянських трудящих гасло відновлення СРСР прямо асоціюється з життям в об'єднаній соціалістичній державі. І тільки прямі чи приховані вороги соціалізму виступають проти відновлення СРСР'. Однак ПК(б)У ставить умову: "Ніяких союзів з імперіалістічною єльцинською Росією!". Для відродження СРСР потрібні передумови - захоплення в країнах СНД влади пролетаріатом шляхом "радянізації суспільства".
На установчому з'їзді ПК(б)У було близько 70 осіб, представників 13 областей України. Нині обласних організацій біля 20, однак чисельність їх упала порівняно з 1992 - 93 роками. Це в першу чергу пов'язане з занепадом "комуністичної ейфорії", піком якої були вибори до Верховної Ради.
Сьогодні партія в основному заклопотана теоретичними семінарами, ідеологічною боротьбою, участю в акціях лівих сил та розповсюдженням комуністичних видань. Так, ПК(б)У провела науково-практичну конференцію, присвячену 115-й річниці Й. Сталіна (21 грудня 1994 року. Також силами ПК(б)У було зірвано конференцію, присвячену Сталіну, яку проводила КПУ, де організатори намагалися "об'єктивно" висвітлити діяльність "батька народів".
Щоб поглибити свій вплив у комуністичному русі, ПК(б)У утворила декілька дочірніх організацій - Об'єднаний фронт трудящих України, Рух "Комуністи України" та Народний Рух "Союз".
Фронт трудящих мав стати профспілковою організацією, за його допомогою ПК(б)У збиралася ширити свій вплив серед робітників. Але цього не сталося через відсутність останніх серед членів ПК(б)У. Рух "Комуністи України" виконував функції легалізованого прикриття для ще незареєстрованої ПК(б)У. Народний Рух "Союз" виник 19 березня 1995 року в Києві. На установчому з'їзді зібралося 130 делегатів з 15

 
 

Цікаве

Загрузка...