WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Партійно-політичний спектр сучасної України. Лівоцентристські партії - Реферат

Партійно-політичний спектр сучасної України. Лівоцентристські партії - Реферат

директором ВО "Моторсіч", головою МАП В.Богуслаєвим.
Таким чином ППУ є найпотужнішим регіональним лобі в органах влади: від місцевих адміністрацій до Парламенту та Президента.
Звичайно не однорідно складаються взаємостасунки між Києвом та регіонами в самій ППУ, чи між обласними організаціями та Урядом, однак, в цілому, Партія є досить цілісною.
Аналізуючи програму та політичну філософію ППУ можна визначити її як партію "лівоцентристського спрямування", або ліво-ліберальну. Ландик в інтерв'ю "Зеркалу недели" зазначив, що ідеологія ППУ близька до соціал-демократії. На доказ цьому вітчизняні політологи приводять випадки альянсу між "лівими" та ППУ на виборах. Однак ігнорується одна важлива деталь. На співробітництво з "лівими" йшли лише регіональні об'єднання ППУ чи окремі діячі, а не партія в цілому. В.Ландик намагався утриматися від будь-яких однозначних дій. ППУ маневрувала під час виборів між "лівими" та "лівим центром", намагаючись знайти свою ідеологічну нішу.
Так в програмі ППУ визначається необхідність створення чіткого механізму соціального захисту трудящих та "соціального партнерства". "Поєднання державної та ринкових форм регулювання економіки, забезпечення зростання ролі об'єднань виробників, підприємств, робітників у прийнятті державних рішень на основі тристороннього партнерства: держави і виробника (підприємця), профспілок" 7). В галузі роботи з профспілками у програмі сказано: "З профспілками, а також з робітничим рухом ППУ тісно пов'язує своюдіяльність" 8). Активно співробітничає з ППУ Профспілка робітників вугільної промисловості (ПРВП), яка контролюється "трудовиками", оскільки діє на їхніх підприємствах. Показовим є те, що в страйці шахтарів, який відбувся 2 жовтня 1995 року, активну участь брала ПРВП. За офіційним повідомленням, страйкувало більше 160 шахт, працювали без відвантаження вугілля 43 підприємства. Шахтарі прийняли рішення не висувати поки що політичних вимог, якщо уряд перестане ігнорувати економічні. Не підтримали страйк лише НПГУ та Донецький страйком, вважаючи цю акцію "директорською", а дії НПГД та ПРВП неефективними, спрямованими на розкол шахтарської єдності 9).
Своїм завданням ППУ вважає: повернення народу, або відродження, мотивації праці, формування "людини праці".
"Кожний, - пише В.Голота, - хто працює, вносить свій вклад в загальне надбання України. Не потрібно сперечатися, хто більше любить цю молоду державу. Потрібно робити максимум в ім'я її розквіту, а не рвати на частини. Поєднання поміркованого консерватизму та націленість на реформи збереження традицій та прийняття плодів цивілізації... " 10). Держава має регулювати економічні відносини, забезпечуючи соціальні гарантії малозабезпеченим прошаркам населення.
Головними конкурентами "трудовиків" в регіоні є ЛПУ, МБР та "Нова Україна". Остання досить активно критикує ППУ. Особливо це виявляється на Луганщині, де місцева УСПП на чолі з М.Песоцьким входить до "Нової України", де відіграє домінуючу роль. Дрібний та середній бізнес, що об'єднався в цій структурі, протистоїть напівринковим, напівдержавним підприємствам-монополістам. Як бачимо, ППУ є політичним виявом МАПівської корпорації великих виробничих об'єднань-монополістів південно-східного регіону України.
Під час виборів ППУ виступила з ініциативою створення центрального блоку "Праця" 11). Однак інші політичні сили цього спрямування не підтримали цю ідею. Таким чином, "трудовики" не мають сильного партійного представництва у Верховній Раді, хоча їхні інтереси у Парламенті захищає потужне лобі з фракцій "Єдність", МДГ, "Аграрії за реформи", "Центр" і т.ін. В.Ландик, голова партії, посідає посаду заступника голови постійної комісії Верховної Ради із закордонних справ та зв'язків з СНД. До речі, цю посаду раніше займав діяч КПУ Є.Мармазов, якого змістили його колеги по комісії. Цей інцидент погіршив стосунки між ППУ та лівими силами.
ППУ має досить гарні перспективи на наступних виборах: підтримка робітників своїх підприємств, профспілки та науково технічна інтелігенція забезпечать "трудовикам" значну кількість депутатських місць.
Основа партії - первинні парторганізації, що створюються за територіальним принципом. Керівний орган - Політична Рада, що обирається строком на чотири роки. Формує виконавчий комітет. Голови обласних Рад входять до Політичної Ради за посадою.
Серед партійної офіційної преси вирізняється кольорова "Нова Праця", що виходить у Києві. Також популярні в Східній Україні "Донецький кряж", "Жизнь", "Голос Донбасса", "Свое дело", "Предприниматель" і.т.д. Існує навіть районна газета партії - "Снежнянский курьер".
III. Соціал-демократична партія України. (СДПУ)
Соціал-демократія в Україні має давню історію. Виникла вона наприкінці ХIХ століття з тим, аби пізніше оформитись у РУП/УСДРП. Серед соціал-демократів були такі відомі державні діячі як С.Петлюра, В.Винниченко, М.Порш та ін.
З перебудовою в СРСР виникають соціал-демократичні гуртки, в тому числі й в Україні. Тут соціал-демократичну партію було відновлено на київському з'їзді 1990 р. Одразу ж в оргкомітеті партії виникли суперечки щодо назви партії та її ідеологічного спрямування. "Праві" члени оргкомітету доводили необхідність переосмислення традиційних гуманістичних цінностей в контексті ліберально-демократичних ідей.
Вони акцентували увагу на тому, що термін "демократичний соціалізм" є дискредитований КПРС" і тому пропонували термін "соціальна демократія". "Ліві" ж доводили, що прийняття цих умов призведе до утворення партії суто ліберального типу. Результатом цих дискусій стало те, що партія прийняла назву Об'єднана Соціал-Демократична Партія України.
У декларації зазначалось, що "партія прагне до поступової і безперервної гармонізації людських цінностей на основі соціал-демократичних принципів свободи, справедливості і солідарності".
Але за годину до закінчення з'їзду права частина делегатів вийшла з зали і утворила Соціал-Демократичну партію України, взявши за основу розроблений оргкомітетом проект "Декларації принципів соціальних демократів" 1).
У той же період виникло ще кілька партій, позиції яких були близькі до соціал-демократичних. Зокрема, ДемПУ та ПДВУ, але вони орієнтувалися переважно на

 
 

Цікаве

Загрузка...