WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Партійно-політичний спектр сучасної України. Лівоцентристські партії - Реферат

Партійно-політичний спектр сучасної України. Лівоцентристські партії - Реферат

фінансуванням.
Партія виникла наприкінці 1992 року на хвилі антиурядових заходів трудових колективів Східної та Південної України.
В програмі ППУ передбачається: "Захист господарських зв'язків та економічної свободи підприємств від політичного та адміністративного втручання" 1). Це йшло у розріз з указом Президента про малі підприємства, що діють у державному секторі та ін. Власне, створення Партії праці було одним із засобів протидії реформам.
Окрім цього, за створенням партії стоять інтереси директорського корпусу південно-східного регіону України. ППУ - це лише політична надбудова над потужним об'єднанням промисловців, які мають намір відстоювати власні інтереси в Парламенті.
Партія Праці виникла з членів Міжрегіональноїасоціації України, до якої входить понад тисячу великих підприємств та об'єднань, що зібралися вирішувати свої проблеми, пов'язані з постачанням сировини, комплектуючих та збуту продукції.
Паралельно з МАП розпочала свою діяльність і Українська спілка промисловців і підприємців. В січні 1992 р. асоціація директорів підприємств Донеччини направила делегацію з 8 осіб для зустрічі з Л.Кравчуком. Наслідком переговорів стало виникнення при Президенті Ради промисловців та підприємців України. МАП стала регіональним відділенням УСПП. З літа 1992 р. велися розмови про утворення Партії промисловців. Це питання виникло на міжнародному конгресі промисловців та підприємців, що відбувся 6-7 жовтня 1992 р. у Києві.
В цей же час оформилися і протиріччя, що виникли між Українською спілкою промисловців та підприємців (УСПП), очолюваної В.Євтуховим та МАП як її регіональною частиною. Проти В.Євтухова виступили Донецьке, Одеське та Сумське відділення УСПП. На засіданні МАП в Донецьку 12-13 жовтня 1992 р. президент організації В.Богуслаєв, директор донецького заводу гумовотехнічних виробів Ж.Овчінніков та ін. виступили з ініціативою політичної самоідентифікації МАП у формі партії 2).
Остаточне рішення про утворення партії прийняла президія МАП у Харкові 17 листопада 1992 р., де були присутні керівники профспілок.
Установчий з'їзд ППУ відбувся 21 грудня 1992 р. в Донецьку. На з'їзді були присутні делегати з 14 областей. З 321 делегата було: 54 робітника, 17 профлідерів, 63 директори підприємств, 142 інженерно-технічних працівника. Головою партії став генеральний директор акціонерного товариства "Норд" В.Ландик, заступником голови - директор УкрНІМІ проф. М.Азаров.
Найбільш дієвою стала донецька організація ППУ. Практично відразу після установчого з'їзду тут був започаткований випуск газети "Донецький кряж", що активно розпочала рекламувати партію. Формально будучи незалежним виданням, "Донецький кряж" працює на імідж ППУ. Пізніше об'єднання "Норд" стало співзасновником перереєстрованої газети "Жизнь".
Будучи недержавним підприємством, "Норд" частину своєї продукції реалізує за кордоном, що дозволяє мати непогані валютні надходження, що, в свою чергу, гарантує єдність трудового колективу та адміністрації підприємства, свого роду корпоративізм.
Окрім "Норда", партію підтримують Маріупольський металургійний комбінат, ВО "Донецьквугілля", Донецький завод гумовотехнічних виробів та ін. "Якщо зважити, - пише Ю.Юров, - на ту роль, яку відіграє Донеччина в МАПі та МАП на Донеччині, можна припустити, що цей список досить великий, хоча із зрозумілих причин він ніде не рекламується. До складу політради ППУ від області ввійшли, крім В.Ландика, В.Овчинніков, М.Кисельов, М.Азаров... Тому погрози директорату вивести трудящих на вулиці, з утворенням ППУ мають під собою реальний зміст" 3).
Донечани активно беруть участь у різноманітних спільних політичних заходах: "консультативних нарадах", зустрічах, круглих столах, семінарах, і т.ін. Пропагується ідея спільного економічного простору з країнами колишнього Радянського Союзу. Це знайшло своє відображення в програмі партії: "ППУ вимагає здійснення політики інтеграції у світове співтовариство при збереженні пріоритетів зміцнення співробітництва в рамках СНД" 4). А пізніше в програмі В.Ландика щодо стабілізації та виведення економіки України з кризи на 1995-96 рр. читаємо: "Забезпечити збалансування розрахунків із країнами СНД починаючи з 1 січня 1996 року та скасувати постанову Кабінету Міністрів України про відвантаження продукції з підприємств усіх форм власності до країн СНД лише за попередньою оплатою" 5).
Також однією з відомих обласних організацій є Харківська, яку уособлює "Укрелектромаш" на чолі з генеральним директором ВО, головою Харківської УСПП, президентом Місцевої Асоціації державних підприємств Н.Білоусом. На зборах представників трудових колективів області п. Білоус зазначив, що причинами кризи в Україні є розрив економічних зв'язків між країнами СНД, зокрема Росією, пріоритет державотворення над економікою, переоцінка можливостей інтеграції в світовий економічний простір та різкий перехід від регульованої до ринкової економіки. Через це Харківська ППУ перейшла в жорстоку опозицію до Президента та уряду, що потягнуло за собою хвилю страйків на контральованих ППУ підприємствах (ХТЗ, турбінний завод,"Серп і Молот" та ін.)
На Луганщині, хоча й підтримали антиурядові виступи директорату, однак робили це обережно. Лідер луганських "трудовиків", генеральний директор ВО "Луганськвугілля", тепер - міністр вугільної промисловості України В.Полтавець помірковано підійшов до цього питання. Оскільки "Луганськвугілля" одне з двох вугільних об'єднань, що виконали план видобутку. До того ж підприємство знаходиться на оренді, 76% копіталовкладень йдуть на будівництво житла, "бартерне" вугілля, - все це допомагає В.Полтавцю мати на своєму підприємстві єдність між робітниками та керівництвом.
Іншим впливовим діячем на Луганщині є член політради ППУ Генеральний директор ВО "Луганськвугіллязбагачення" М.Збітнєв, а також близьким до "трудовиків" вважається директор "Луганськтрансавто" А.Лісничевський, до якого прислуховується місцева влада 6).
Сумська організація досить активно виступає проти урядової політики. Підтримка цих дій надходить від Шосткінського ВО "Свема" та низки держпідприємств. Головою обласної організації ППУ обрано президента асоціації "Регіон-244" В.Киржакова.
Запоріжжя предсталене в ППУ

 
 

Цікаве

Загрузка...