WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз політичної системи Фінляндії - Курсова робота

Аналіз політичної системи Фінляндії - Курсова робота

законом, чи прийняті в увагу юридично значимі факти, чи вчасно ухвалений рішення й т.д.
Омбудсман не втручається в роботу судових органів і не може скасовувати їхніх вироків або рішень. Але він вправі збуджувати справи проти тих суддів, які грубо порушують законність, зневажають своїми обов'язками.
Омбудсман контролює законність діяльності всіх державних службовців і службовців органів комунального самоврядування. Під поняття "посадові особи" підпадають всі ті особи, які відповідно до карного кодексу відповідають за посадові злочини. Юрисдикція омбудсмана включає навіть законність діяльності посадових осіб євангелічно-лютеранської й ортодоксальної церкви й інших релігійних громад у тій мері, у який їхня діяльність торкається світських питань (наприклад, реєстрація шлюбу або його розірвання).
Найбільш важливим джерелом інформації є скарги населення. Любою громадянин, що володіє повною правоздатністю, може подати омбудсману скаргу на дії посадової особи. При цьому скарга може бути подана в письмовому виді або особисто передана в канцелярію омбудсмана, у якій працюють досвідчені юристи. Слід зазначити, що відносно пошти до омбудсману й одержання відповіді на скарги від омбудсмана, цензура не здійснюється.
Іншим важливим джерелом інформації для омбудсмана є інспекційніпоїздки, відвідування відповідних установ, ознайомлення з усіма документами державних органів, судів і органів комунального самоврядування, присутність на сесіях і засіданнях Державної ради, судових засіданнях, при розборі справ у поліцейських ділянках. Однак обмеженість штатів не дає можливості омбудсману і його заступникові повністю користуватися наданими йому можливостями.
Установлено правило, що перед рішенням питання про порушення справи проти посадової особи йому надається можливість дати свої роз'яснення в справі. Інших процедурних правил для роботи омбудсмана немає. Всі справи доповідаються омбудсману або його заступникові. Відповідь повинен бути ними схвалений. При цьому у відповіді на скаргу у випадку відмови в її розгляді може бути дана рада подавшому скаргу, як йому варто надійти надалі.
Омбудсману надане право збуджувати кримінальні справи проти посадових осіб у випадку, якщо діяння цієї особи підпадають під чинність карного закону. У деяких випадках омбудсман пропонує відповідній особі врахувати зауваження або направляє матеріали у вищу інстанцію. Щорічно омбудсман повинен направляти в парламент звіт про свою діяльність.
Парламент обирає 18 представників із числа депутатів у Північну раду - консультативний орган співробітництва Північних країн (Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія й Швеція).
Більшу роль у діяльності едускунти, як і в парламентах інших країн, грають партійні фракції. Усе найбільш важливі питання, пов'язані з виборами в парламенті, парламентською процедурою, порядком денним пленарних засідань, президія едускунти погоджує з лідерами партійних фракцій. Вони ж впливають на діяльність своїх представників у постійних комісіях парламенту, що обирають їм посадових осіб - уповноважених, довірених і ін. Але їхній статус у конституції не врегульований. У ній говориться лише про пропорційні вибори в парламенті.
Структура кожної з партійних фракцій різна. Так, у фракції Демократичного союзу народу Фінляндії - ДСНФ поряд з її головою є різні підкомісії: з міжнародних питань, по економічній, соціальній і культурній політиці, сільському господарству, податкам, транспорту, по справах комунального самоврядування. Ці підкомісії направляють роботу депутатів, що входять у відповідні комісії парламенту, роблять цим депутатам необхідну допомогу в роботі. Фракція виступає із законодавчими ініціативами, вносить пропозиції по бюджеті, стежить за виконанням наказів виборців, приймає делегації трудящих, організує виступи своїх депутатів у пресі по важливих політичних питаннях, проводить зустрічі з виборцями, веде широку роз'яснювальну роботу про політика ДСНФ. Фракція видає брошури, листівки, а також спеціальну газету, що виходить приблизно раз у квартал.
4. Особливості політичної системи Фінляндії
Після другої світової війни парламент неодноразово ухвалював рішення щодо передачі законодавчих прав в економічній області президентові Республіки й фактично відмовлявся від своїх прав у даній області. Однак в останні роки парламент не дотримується цієї практики. У той же час слід зазначити, що президент досить часто прибігав до тлумачення законів, прийнятих парламентом, що нерідко було фактичною законотворчістю, а не простим тлумаченням.
Важливо відзначити, що в останні роки багато питань законодавчого регулювання вирішуються попередньо до їхнього подання в парламент на основі домовленості між об'єднаннями підприємців і Центральним об'єднанням профспілок Фінляндії або галузевих профспілок, а також урядом. Це ставиться головним чином до питань економічного характеру й трудових питань. Після того, як така домовленість досягнута, уряд вносить законопроект в едускунту. У ній у такому випадку звичайно не виникає розбіжностей між партіями, і законопроект легко проходить через постійні комісії й сам парламент.
Значно більше активним парламент був в інших областях діяльності. Едускунта приймає безліч законів у соціально-культурній сфері життя країни, у галузі освіти. Після другої світової війни була здійснена широка кодифікація галузевого законодавства: цивільного, земельного, сімейного, водного, цивільного й карного судочинства й судоустрою й у ряді інших сфер. За рівнем соціальної захищеності громадян законодавство Фінляндії за останні роки доганяє шведське законодавство. Прийнято безліч законів по регламентації відносин у галузі економіки: у напрямку субсидування сільського господарства, по наданню допомоги експортним галузям народного господарства, по переорієнтації ряду об'єднань і фірм, концернів на розвиток перспективних галузей економіки. Це дозволило Фінляндії забезпечити різкий ривок у соціально-економічному розвитку країни. Варто також звернути увагу на те, що в останні два десятиліття здійснена широка реформа всієї системи утворення, починаючи від початкового, середнього, середнього спеціального й кінчаючи вищим утворенням.
Для підвищення ефективності економіки, забезпечення соціальних програм і інших цілей парламент активно використає фінансове законодавство й державний бюджет. Треба відзначити, що права едускунты у фінансовій області дуже широкі. Вони включають нормативне регулювання, прийняття державного бюджету й фінансовий контроль.
В області податкової політики діє принцип перерозподілу коштів серед населення з різним рівнем доходів. За рахунок податків поповнюються приблизно 90% державного

 
 

Цікаве

Загрузка...