WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз політичної системи Фінляндії - Курсова робота

Аналіз політичної системи Фінляндії - Курсова робота

лежить за полярним колом, що ускладнює господарський розвиток значної частини країни. Балтійське море дає їй вихід у Світовий океан. Несприятливий фактор при цьому - замерзання на тривалий період Ботнічної й Фінської заток. Розташована між Росією, Норвегією й Швецією, Фінляндія пов'язана з нимирізними комунікаціями. Загальна зі Швецією границя дорівнює 586 км., з Норвегією - 727 км., з Росією - 1269 км. Береги Ботнічної й Фінської заток Балтійського моря низькі, часто зі шхерами. Переважають горбкувато-моренні рівнини із численними виходами скельних порід. На північно-заході - східний край Скандинавських гір, висота до 1365 м. Клімат помірний, на південно-заході перехідний від морського до континентального. Середні температури лютого від -3 °С на півдні до -14 °С на півночі; у липні відповідно від 17 °С до 15 °С. Опадів 400-700 мм у рік. Багатоводні порожисті ріки, близько 60 тис. озер (8% території країни, найбільш значне - оз. Сайма). 61% території - ліс (головним чином хвойний). На півночі - гірська тундра. Великі національні парки: Лемменйоки, Паллас-Оунастунтури, Оуланка й ін. Це мальовничий край тисяч озер і островів. Майже дві третини території країни покрито лісами, де місцями водяться ведмеді, вовки й полярні лиси. У північні райони Фінляндії, що лежать за Полярним колом, входить частина Лапландії. Живучі тут самі (лопари) є нащадками перших відомих історії мешканців цих земель. Незначна частина їх до цих пір веде традиційний спосіб життя. Однак більша частина населення живе на півдні Фінляндії й представлена нащадками фінських племен, які близько 2 тисяч років тому переселилися сюди з Уральських гір. Процвітання сучасної Фінляндії обумовлено її багатими природними ресурсами. Густі ліси забезпечують сировиною меблеву й паперову промисловості, продукція яких становить одну третину всього експорту країни. Щоб ресурси деревини не виснажувалися, вирубані лісові масиви постійно знову засаджуються. Фінляндія вигідно використовує свої величезні водні ресурси - гідроелектростанції виробляють біля чверті всієї енергії країни. Ріки й озера Фінляндії буяють фореллю й щукою. Однією з головних галузей народного господарства країни є морське рибальство.
Членство у міжнародних організаціях - ООН, СОТ, МБРР, ОБСЄ, МВФ, МФЧХіЧП, РЄ, ЄКА, ЄМС, ЄС.
Державне свято - 6 грудня (1917 р.) - День Незалежності.
Державний прапор. У 1861 році Костянтин Миколайович, брат імператора Олександра II, затвердив особливий прапор для Нюландського яхт-клубу - білий з синім хрестом і гербом у кантоні. Цей прапор вважається одним з прообразів сучасного фінського прапора.
Державним гербом Фінляндії є коронований лев з піднятим над головою мечем, який топче криву шаблю.
Державний гімн. У його основу покладено вірш, написаний спочатку шведською мовою. Написав його фінський поет Йоган Рунеберг у 1846 році. Цей вірш відображає зростання національного самовизнання у Фінляндії. Того ж року з'явилися перші варіанти мелодій, а в травні 1848 року пісня "Наш край" на музику Ф. Паціуса вперше прозвучала шведською мовою у виконанні Академічного хору. Вірш Рунеберга багато разів намагалися перекласти фінською, але сучасний варіант фінського гімну у перекладі П. Каяндера з'явився лише у 1889 році.
2. Аналіз адміністративно-територіального устрою Фінляндії
В адміністративному відношенні Фінляндія підрозділяється на 5 ляні (l??ni - губернія), з них тільки одна Ахвенанма (Аландські острова), з травня 1991 р. має статус самоврядування, з переважно шведським населенням має власний парламент (Ландстинг). Ляні поділяються на комуни (kunta).
Карта Фінляндії
3. Аналіз основних органів державної влади Фінляндії
Фінляндія - буржуазна республіка. Глава держави - президент, обирається на шестирічний строк. Нинішній Президент країни - Тар'я Халонен, прем'єр-міністр - Матті Ванханен. Разом з однопалатним парламентом він здійснює законодавчі функції. У складі парламенту 200 депутатів, що обираються на 4 роки на основі прямого й пропорційного голосування. Виконавча вища влада належить Державній раді, яку утворюють президент і уряд. Нинішній уряд є коаліційним: соціал-демократична партія, національна коаліційна партія, шведська народна партія, блок "лівих" чинностей і партія "зелених". З 18 міністрів, що входять в уряд - 6 жінок.
Система державних органів Фінляндії, місце кожного з них у цій системі (у тому числі й місце парламенту) визначається як на основі конституційних і інших нормативних актів, так і в результаті сформованої практики.
Систему вищих державних органів влади й керування, їхню компетенцію й взаємини регламентують насамперед чотири конституційних закони, що становлять разом конституцію Фінляндії: "Форма правління" 1919 р., Акт про едускунте (парламент) 1928 р., Акт про право парламенту контролювати законність діяльності Державної ради й канцлера юстиції 1922 р. і Акт про Державний суд 1922 р. з наступними їхніми змінами.
"Форма правління" визначає Фінляндію як республіку на чолі із президентом, що обирається всіма особами, що володіють правом виборів в едускунту, шляхом прямих виборів. Але якщо на прямих виборах за президента проголосує менш половини всіх виборців, то він обирається шляхом непрямих виборів - особливою колегією вибірників, у яку входить 301 представник від політичних партій або виборчих блоків партій, обраних у день прямих виборів президента по спеціальних виборчих бюлетенях.
На основі конституції й державно-правової практики головне місце в системі вищих органів державної влади належить президентові Республіки, що не тільки має більші права в законодавчій і виконавчої сферах діяльності, але й реально ними користується. Згідно "Формі правління", законодавча влада належить президентові Фінляндської Республіки й едускунте, а виконавча влада - президентові й Державній раді (кабінет міністрів). Державна рада перебуває при президенті "для загального керування країною". Урядом є президент і Державна рада. При визначенні внутрішньої й зовнішньої політики країни Державна рада засідає на чолі із президентом.
Керівництво окремими галузями державної діяльності здійснюють міністерства й різні відомства: керування, бюро, контори, які не входять до складу міністерств і створюються й працюють під безпосереднім керівництвом Державної ради, але їхні керівники, на відміну від міністрів, не входять до складу Державної ради. Особливістю складу Державної ради є те, що в нього майже постійно включаються два або три міністри по окремих галузях державної діяльності, наприклад, перший, другий і третій міністри охорони здоров'я, утворення, соціальних справ. На них покладає відповідальність за окремі ділянки

 
 

Цікаве

Загрузка...