WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → НАТО - Реферат

НАТО - Реферат

вона добилася висновку радянських військ з своєї території і відмовила підтримувати дйствія керівництво СРСР. Все це свідчило про початок розколу "соціалістичного табору".
У 1959 г. знов вибухнула Берлінська криза. І тоді східно-німецькі війська 12 серпня 1961 г. звели в одну ніч стіну навкруги Західного Берліна і встановили контрольно-пропускні пункти на межі. Будівництво стіни викликало ще більшу напругу, що спричинило за собою масовий результат людей з радянського сектора Берліна. Незабаром біля Бранденбургськіх воріт, у головних пропускних пунктів, концентрувалися радянські і американські танки. Радянсько-американське танкове протистояння закінчилося відведенням радянських танків від командно-пропускних пунктів.
Розгортання на Кубі радянських наступальних ракет наступного року стало подією, яка трохи не розпалила глобальну катастрофу. Висновок радянських ракет з Куби, американських - з Туреччини і зобов'язання США не пребегать до яких-небудь дій проти Куби дозволили запобігти конфлікту.
Європу в середині 60-их захлеснули антивійськові демонстрації. 21 серпня 1968 г. Радянський Союз ввів свої танки до Праги "празька весна", це була агресивна акція проти суверенної країни. Цього дня мир вступив в нову історичну епоху краху радянської ідеології, епоху остаточного заходу СРСР. Уряди швидко забувають свої помилки, але у народів довга пам'ять. В Угорщині і Чехословакії виросло декілька поколінь твердо знаючих, що від СРСР виходить загроза. В 1981 г. Польща уникнула національного приниження бути покараної за бажання свободи, за пошук власного світового шляху.
Після того, як 1 вересня 1983 г. радянські винищувачі збили літак "Боїнг" південнокорейської авіакомпанії з 269 пасажирами на борту, світова громадська думка відвернулася від СРСР. Зовнішня політика Радянського Союзу зайшла в безвихідь.
Ні Америка, ні Європа не чекали швидкого вибуху комуністичної системи зсередини. Разом з рештою світу НАТО виявилася абсолютно не готовою до так стрімкого розвитку подій - від вільних виборів в Польщі і відкритих меж в Угорщині до руйнування листопаду 1989 г. Берлінської стіни, народження об'єднаної Німеччини і подальшого закінчення "холодної війни". Розвал соціалістичної системи в Східній Європі неминуче привів доприпинення в 1991 г. діяльності Організації Варшавського Договору.
Крах комунізму дозволив союзникам планувати новий світовий порядок. Але одночасно він відкрив дорогу до нових регіональних і етнічних конфліктів в розколеному Радянському союзі і в Югославії, що надалі привело до створення сил НАТО по виконанню угод (ІФОР) і сил стабілізації (СФОР). Подальші ініціативи НАТО, такі як ПРМ і СЕАП, а також підписання Основоположного Акту РОСІЯ-НАТО і хартії НАТО-Україна говорить про колосальну гнучкість і здатність адаптації альянсу до нових умов. Альянс пережив потрясіння 90-х і продемонстрував готовність до рішення глобальних проблем наростаючого масштабу в XXI столітті.
Основні задачі НАТО.
Об'єднавши Сполучені Штати і Європу, провівши інтеграцію держав, що беруть участь в ньому, і стримавши всі направлені проти них загрози Північноатлантичний альянс довів, що є високоеффіктівним інститутом. НАТО є найефективнішою оборонною, а в перспективі і миротворчої, структурою в історії людства. Феномен НАТО займає особливе місце і в історії союзів, оскільки забезпечує як військову, так і невійськову безпеку, а також гарантує розвиток певної моделі держави, людської культури і суспільства. Для того, щоб бути готовим до викликів XXI століття альянс провів ряд ініціатив направлених на розширення можливостей сил НАТО і країн-партнерів.
До числа засобів, за допомогою яких Північноатлантичний альянс проводить свою політику в області безпеки, відносяться підтримка військового потенціалу, достатнього для запобігання війни і забезпечення ефективної оборони; наявність загального потенціалу подолання криз, що зачіпають безпеку його членів і виходять за рамки Статті 5 Північноатлантичного договору, а також активне сприяння діалогу з іншими країнами і рішенню проблем європейської безпеки на основі співпраці, включаючи заходи по досягненню подальшого прогресу в області контролю над озброєннями і роззброєння.
Для досягнення своєї головної мети Північноатлантичний альянс виконує наступні основні задачі в області безпеки:
Забезпечує необхідну основу для затвердження в Європі умов стабільної безпеки, спираючись при цьому на розвиток демократичних інститутів і прихильність мирному рішенню суперечок. Прагне до створення умов, в яких жодна країна ні могла б залякувати або примушувати будь-яку іншу країну або встановлювати свою гармонію за допомогою застосування сили або загрози її вживання.
Відповідно до Статтею 4 Північноатлантичного договору служить трансатлантичним форумом для проведення союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включаючи події, здатні поставити під загрозу їх безпеку. Сприяє координації зусиль союзників у сфері їх загальних інтересів.
Забезпечує заборону будь-якої форми агресії відносно території будь-якої держави-члена НАТО або захист від неї.
Зберігає стратегічну рівновагу на всьому трансатлантичному просторі..
Створені в рамках НАТО структури дають можливість країнам-членам координувати свою політику в цілях рішення вищезгаданих взаимодоповнюючих задач. Ці структури передбачають постійні консультації і співпрацю в політичних, економічних і інших невійськових областях, а також складання об'єднаних планів загальної оборони, утворення інфраструктури, необхідної для забезпечення дій озброєних сил і розробку і організацію об'єднаних програм підготовки особового складу, військових навчань і миротворчих операцій.
Ця діяльність спирається на складну військову і цивільну структуру, в яку входить апарат, що займається адміністративними, бюджетними і плановими питаннями, і установи, створених країнами-членами Північноатлантичного альянсу для координації роботи в спеціалізованих областях, наприклад, в налагодженні систем зв'язку, сприяючих проведенню політичних консультацій, а також управлінню військами і службою матеріально-технічного забезпечення військ.

 
 

Цікаве

Загрузка...