WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Комуністичні ідеї: історична практика їх втілення - Реферат

Комуністичні ідеї: історична практика їх втілення - Реферат

розуміння необхідності пізнання вищого закону світобудови - закону абсолютної віддачі. У випадку прийняття цього закону більшістю суспільств змогло б перейти на безкорисливу працю, подібний до цього закону. Товарно-грошові відносини могли б бути замінені людськими, кращим винагородою стало би визнання заслуг особистості перед суспільством , Творцем. А не відбулося цього через "недорозвиненість егоїзму" суспільства України початку ХХ століття .
СТАНОВЛЕННЯ НОВОГО СУСПІЛЬСТВА
Ідеї Ієгуди Ашлага носять чисто практичний характер і припускають реалізацію. Стадії розвитку комуністичного суспільства описані їм у статті "Принципи майбутнього суспільства ". Згідно Ашлагу, перехід до суспільства абсолютної віддачі відбудеться не революційним , а еволюційним шляхом, спираючи лише на особисте усвідомлення кожним членом цього суспільства необхідності анулювання егоїзму як руйнівної сили.
Спочатку принципи альтруїзму прийме відносно невелика група людей, що особистим прикладом і переконанням почне поширювати ці принципи серед інших. Потім "кожен народ, більшість якого на практиці прийме на себе ці основи, тобто вже буде виховано в дусі віддачі іншому і буде мати надійне джерело мотивації, відразу ввійде в міжнародне співтовариство, засноване на альтруїстичних законах. У всіх народів, що ввійшли в рамки цього співтовариства, буде однаковий рівень життя - так, що надлишки від багатого або старанного народу будуть поліпшувати рівень життя народу відсталими або бідного природними ресурсами і засобами виробництва". Поки в остаточному підсумку цей процес переходу до нового соціуму не охопить увесь світ.
Комунізм Ашлага має ті риси, яких була позбавлена радянська ідеологія. Він послідовно реалізує "принцип одиничності" (один з основних у каббалі), по якому кожна частина утвору (включаючи окремі людські індивідууми) неповторна і прагне виразити свою унікальність. Таким чином, він проголошує цінність кожної особистості . А передача ідей особистим прикладом суперечить насадженню ідеології військовими методами.
Властивість одиничності поширюється і на кожен народ. Тобто інтеграція народів у міжнародне співтовариство "...не стосується суспільних підвалин і звичаїв, не зв'язаних з економікою, що залишаться в кожного свої і які не слід спеціально змінювати. Тобто ... кожна нація може дотримувати своїй власній релігії і традиції, і не випливає їм втручатися в справи один одного" .
В даний час послідовники навчання Ашлага організують суспільства по усім світі , що також підтверджує інтерес у суспільстві в цілому до ідеального суспільного ладу.
Таким чином, криза комуністичної ідеології, по суті, виявився кризою ідеології Радянської держави. Проблема не стільки в комунізмі, скільки в його реалізаторах, що не враховували у своїй ідеології фактора мотивації людини , задоволення потреб його егоїзму. Так Ленін, захопившись теорією революції, ідеєю диктатури пролетаріату, "не передбачав, що класове гноблення може прийняти зовсім нові форми, не схожі на капіталістичні. Диктатура пролетаріату, підсиливши державну владу, розвиває колосальну бюрократію, що охоплює, як павутина, усю країну і всі собі підпорядковуючу. Ця нова радянська бюрократія, більш сильна, чим бюрократія царська, є новий привілейований клас, що може жорстоко експлуатувати народні маси. Це і відбувається . Простий робітник одержує 75 карбованців на місяць, радянський же чиновник, фахівець 1500 карбованців на місяць. І ця дивовижна нерівність існує в комуністичній державі" .
Власне комуністичні ідеї знаходять нові втілення, що випливають із самих умов життя сучасного людства. Інтерес до них порозумівається тим, що, з одного боку, незважаючи на наукові досягнення, людство усе далі і далі заходить у тупик через розвиток егоїзму, а з іншого боку - людство поступове усвідомлює , що альтруїзм - більш розумна форма співіснування індивідуумів усередині людства, що виходить з єдиного закону світобудови.
Тим більше важливе відродження ідей альтруїстичного суспільства в умовах стиснутого часу, коли катаклізми, що раніше приходилися на частку декількох поколінь, відбуваються в наш час практично щодня, коли інтеграційні процеси в різних сферах життя людства дають зрозуміти, що наш світ настільки малий, що одна лише бездумна дія однієї людини може привести всю цивілізацію до абсолютного руйнування.
Багато далекоглядних політиків говорять, що держави повинні об'єднатися перед особою екологічних, соціальних, політичних проблем. Так Н. Назарбаєв у своєму посланні народу Казахстану 18 лютого 2005 року сказав: "Особливе місце серед погроз 21 століття зайняв міжнародний тероризм. Для ефективної боротьби з міжнародним злом потрібні зусилля усього світового співтовариства".
Але об'єднання "проти зла" може усунути лише симптоми хвороби, а не вилікувати її саму . Ракова клітка в організмі відрізняється від здорової тем, що нічого організмові не дає, а тільки поглинає всі навколо себе, викликаючи пухлинні процеси. Навіть оперативне втручання не виключить імовірності розвитку пухлини і загибелі організму.
Людський егоїзм, подібно ракові, захоплює всі навколо себе, не несучи у своїх проявах ніякої користі ні навколишнім індивідам, ні суспільству в цілому. У 1933 році велика група учених і видних суспільних діячів Європи і США підписала "Гуманістичний Маніфест І", у якому повідомляла неспроможним суспільство , орієнтоване на прибуток, і ратувала за встановлення "соціально орієнтованого колективного економічного порядку".
Але рятівний для людства альтруїзм не може з'явитися з нізвідки. Як людина може "обдурити" своє его, змусивши його служити гуманістичним, комуністичним ідеям? Нагорода за беззавітне служіння інтересам ближнього повинна перевищувати всі мислимі в масштабах нашого світу винагороди. Такою нагородою, як говорять учені-каббалісти, може стати уподібнення властивостей людини властивостям Творця, законові абсолютної віддачі. Досягнення подоби властивостей через любов до навколишнім і є метою утвору. У такому альтруїстичному суспільстві дотримання правил людського гуртожитку буде не насильством над особистістю , що прагне реалізувати лише власні інтереси, а природною потребою всіх його членів.
У завершення хочеться висловити надію на те, що подібне суспільство , де не буде страху за майбутнє, де кожний зможе виявити свою унікальність, де народи співіснують усвіті і згоді, буде побудовано на землі Казахстану, де є всі умови для цього. "Ми повинні побудувати суспільство , де цінуються честь, достоїнство і репутація кожного, де є присутнім висока мораль, етичні стандарти і духовні цінності".
ЛІТЕРАТУРА:
1. Бердяєв Н. "Истоки и смысл русского коммунизма"
2. Ієгуда Ашлаг. Статті "Строение будущего общества", "Принципы будущего общества", "Решение наболевшей проблемы".
3. Научный сборник секции "История и философия каббалы" под ред. Чекалкина В. Тула 2003.
4. Енгельс Ф. "Принципы коммунизма".
5. Маркс К., Енгельс Ф. "Манифест Коммунистической партии"
6. Ленін В. І. "Три источника и три составных части марксизма" Собрание сочинений, 5 издание, т. 23

 
 

Цікаве

Загрузка...