WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Вацлав Гавел – Президент Чеської Республіки - Реферат

Вацлав Гавел – Президент Чеської Республіки - Реферат


Реферат на тему:
Вацлав Гавел - Президент Чеської Республіки
План
Вступ.
І. Походження Вацлава Гавела та вплив сім"і на формування його особистості.
ІІ. Політична кар'єра Вацлава Гавела - тернистий шлях до вершини.
1. Початок політичної діяльності.
2. "Оксамитова революція" та обрання президентом.
ІІІ. Постать президента Чеської Республіки Вацлава Гавела в розумінні сучасників та його роль в формуванні держави.
Висновок.
Вступ
В історії кожної держави зустрічаються постаті, так звані моральні авторитети, які своєю громадсько-політичною діяльністю вносять неоцінений вклад в розвиток батьківщини, що стає прикладом для наслідування багатьма поколіннями. Завдяки цим людям можна переконатись, що в такій непростій, навіть не завжди чесній, справі, як політика, слова "честь", "совість", "добропорядність" не втрачають свого глибинного змісту, а навпаки свято сповідуються й є непорушними моральними законами, з яких починається важка праця на благо рідної землі. Таких людей ще називають обличчям нації, завдяки їм країну й її народ поважають у світі, з них беруть приклад, оскільки справжньою істиною є те, щоб, навіть досягнувши такої бажаної вершини влади та слави, зберегти своє справжнє "я", залишитись таким же чистим перед земляками, заслужити їх повагу й виправдати сподівання. Самі ці принципи є найсвятішими для кожного чесного політика, свідомого громадянина, патріота, людини, навіть, якщо вони не співпадають з державним курсом в силу певних обставин та є "незручною правдою", вони все одно залишаються єдиною правдою, якою б тяжкою вона не була.
Перш за все необхідно зберегти почуття глибокої поваги до себе й свого народу, бо тільки за цієї умови можливо втілювати в життя ті незаперечні істини людського існування, ставлячи на передній план не власну вигоду й збагачення, а благо й процвітання тих тисяч, мільйонів, що довірили свою долю й готові підтримати, варто тільки слідувати тим справжнім, справедливим курсом й не відходити від нього ні на крок. Тоді по праву можна пишатись власною країною та відчувати гордість за себе. Ці люди знають, вони не просто були при владі, а використовували її переваги для досягнення вищої мети, якої прагне кожен син своєї вітчизни.
Серед таких фігур виділяють Папа Римський Іоан Павло Другий та Вацлав Гавел - екс-президент Чехії, демократ в ідеальному розумінні цього слова. На постаті останнього й хотілося б зупинитись в цій контрольній роботі.
1. Походження Вацлава Гавела та вплив сім"і
на формування його особистості
Сім'я в житті людини відіграє надзвичайно важливу роль, оскільки саме там закладаються основні риси характеру, визначаються основні моральні принципи та орієнтири в дорослому житті.
Вацлав Гавел народився 5 жовтня 1936 р. в сім'ї одного з найзаможніших підприємницьких родів Чехії. Його дідусь був успішним підприємцем у сфері торгівлі нерухомістю та будівництва. Він спроектував та побудував перший критий каток та найвідоміший в Празі палацовий комплекс у стилі модерн - "Люцерна" (1907-1920), який був перед Першою світовою війною найбільшим і найсучаснішим архітектурним центром (там розміщувались сінематограф, театр, концертні зали, атракціони). А в 1912 р. дідусь Гавела заснував кінокомпанію "Люцернафільм". Варто зазначити, що в домі сім'ї Гавелів завжди збирались представники чеської інтелігенції, які з радістю зустріли революцію 1918 р. та падіння монархії й проголошення незалежності Чехословаччини (особливо вони раділи, що ці події пройшли мирним шляхом).
Справу діда Гавела успішно продовжили його батько Вацлав М. та дядько Мілош Гавели. Заслугою батька Вацлава було будівництво передмістя Праги Баррандова, а дядько займався кінематографом - побудував кіностудію "Баррандов", відновив та очолив "Люцернафільм" (практично єдина кінокомпанія, що виробляла чеські фільми). Вони об'єднали свою діяльність в сімейний бізнес, створивши спільну фірму "Брати Гавели - Прага, Люцерна".
З боку матері Вацлава Гавела Божени цікавою фігурою є її батько Гуго Вавречки, який був редактором буржуазної газети "Lidove noviny" (крім того, писав сценарії до чеських фільмів під псевдонімом Гуго Ваврис), був послом довоєнної чехословацької республіки в Угорщині та Австрії, пізніше (з 1932 р.) став директором взуттєвих заводів, а в 1938 р. - міністром пропаганди.
Тож недивно, що Вацлав Гавел унаслідував найкращі риси своїх родичів, сформувавшись як один з найдостойніших представників чеської нації. "И если от отца и деда Вацлав Гавел унаследовал отношение к порядку, от дяди - изысканные манеры "киномагната", то литературные и дипломатические таланты - именно от дедушки Вавречки" . Таким людям важко було пригнічувати свій дух свободи в часи нацистської окупації та сталінського терору 50-х, тоталітаризму й комунізму.
Протягом тривалого часу сам Вацлав Гавел вважав своє буржуазне походження великим недоліком, оскільки в початковій школі однокласники не раз називали його "барчуком", що дуже ображало хлопчика і він понад усе хоті позбавитись від своїх "переваг". Виховуючи свого сина та даючи йому блискучу освіту, батьки з самого раннього дитинства прищепили йому повагу до людей, прагнення до свободи та ліберальних цінностей.
В 1947 р. Вацлав Гавел закінчив середню школу в Ждарці, після чого його відправляють в школу-інтернат для хлопчиків в Подебрадах, де він мав почати самостійне життя.
В 1951 р. Вацлав вчиться на лаборанта-хіміка, почав працювати, в цей же час він займається у вечірній гімназії.
Закінчивши в 1954 р. гімназію, він здає екзамени в Академію кіно та музичного мистецтва, але, нажаль, невдало. Тому вступає до Чеського вищого технічного училища за спеціальністю економіка транспорту. А вже в 1955 р. дебютував як критик в літературному журналі "Кветен", а в 1956 р. вперше виступив з доповіддю на зборах письменників-початківців, яка до глибини душі вразила слухачів сміливими та лаконічними висловами про свободу творчості, що розцінювалось на той час як виклик тогочасному режимові.
В 1957 р. В.Гавел намагався перейти до іншого вузу, але йому вдалось тільки заочно закінчити театральний факультет Художньої академії (певний час він працював техніком в празькому авторському театрі "На Забрадлі", в якому ставили декілька п'єс за його співавторством).
Свою театральну діяльність Гавел не облишив навіть під час військової служби сапером в Чеське-Будеєвиці, де організував театральний колектив і разом з Карелом Бриндою написав дуже політизовану п'єсу "Життя попереду", яка була присвячена аспектам військової честі.
Успішною й надзвичайно актуальною була перша власна п'єса В.Гавела "Садове празднество" - це була комедія, яка висміювала комуністичний стиль спілкування (сказавши багато, не сказати нічого), загрозу відчуження людини від самої себе. Цей твір мав шалений успіх і за межами Чехословаччини.
Отже, свої прогресивні політичні погляди Вацлав Гавел унаслідував від батька та дідуся і спочатку виражавїх в літературній формі, доносячи до читачів безперспективність ілюзорного сприйняття дійсності. Попереду був довгий й складний шлях боротьби за свої переконання та кращу долю свого народу.
ІІ. Політична кар'єра Вацлава Гавела - тернистий шлях до вершини
1. Початок політичної діяльності
В політику Вацлав Гавел активно включився з 1965 р., саме тоді він став членом редакції літературно-художнього журналу "Тварж" ("Обличчя"), який вирізнявся демократичною спрямованістю, за що й був заборонений комуністичною владою. Гавел організував тоді збір підписів на захист та підтримку журналу. В цей же час він написав успішну п'єсу "Повідомлення" та організував "Коло незалежних письменників" - об'єднання письменників, які не були членами комуністичної партії.
Вацлав Гавел відкрито виражав свої антикомуністичні настрої і в своїх творах, і під час виступів на з'їздах письменників. В 1966 р. вийшла його книжка "Протоколи", куди ввійшли популярні "Свято в саду", "Повідомлення", "Про діалектичну метафізику", "Анатомія гега". Ця книга викликала шалений резонанс в суспільстві. Гавела вже знали як "скандального"

 
 

Цікаве

Загрузка...