WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Динаміка віртуального простору в рамках віртуальної війни і революції - Реферат

Динаміка віртуального простору в рамках віртуальної війни і революції - Реферат

повідомлення
Держсекретар К. Пауелл зустрічається з міністром закордонних справ Катару для обговорення трансляцій Аль Джазіри, щоб добитися скорочення обсягу показу насилля на її екрані. Прес-секретар держдепартаменту Р. Баучер порівнював роботу Аль Джазіри з вигуком "пожежа" у переповненому театрі [18]. США надають серйозної уваги саме візуальній складовій конфлікту, забороняючи, наприклад, демонстрацію транспортування трун американських солдатів в Америку. Несистемними, з точки зору віртуальної картини США, є кадри вбитих і поранених іракців. Але вони системні з точки зору іншої сторони. І кадри Аль Джазіри поширюються в усьому світі [19].
Для боротьби з інформацією, яку подає Аль Джазіра, США створюють телеканл Аль Іракія (бюджет - 96 мільйонів доларів, 18 годин мовлення) [20]. Д. Рамсфельд сказав про висвітлення Аль Джазірою подій у Фелуджі: "Я впевнено можу сказати: те, що робить Аль Джазіра, неправильно, неточно і неприпустимо. Ви знаєте, як показують наших військових? Вони бродять там, убиваючи сотні цивільних осіб! Це просто образлива дурниця. Те, що робить канал, ганебно".
Зрозуміло, що Аль Іракія подає іншу точку зору, з якої випливають інші події:
Аль Джазіра Аль Іракія
Морські піхотинці убили сотні цивільних у Фелуджі. Морські піхотинці розповідають, як вони борються з релігійними заколотниками.
Це важливий для США варіант подачі інформації. До того ж, згідно з опитуваннями, Аль Іракія вийшла вперед як джерело новин. Вона одержала 40 % відповідей респондентів, тоді як Аль Арабія ТВ з Об'єднаних Арабських Еміратів - 29 %, а Аль Джазіра - 11 %. Одночасно Іракська медійна мережа, що опікується цим каналом, випускає ще й газету та має FM-станцію.
Вибудовування нової картини світу дуже ускладнюється тим, що кожна людина вилущує з інформації, яка до неї надходить, той фактаж, який дозволяє утримувати її картину світу в недоторканності, піддаючи сумніву факти, котрі порушують цю картину, оскільки допуск таких фактів створює варіант когнітивного дисонансу.
Кожна картина світу спирається також на власні контексти - один і той же факт у різному контексті породжує іншу інтерпретацію. Американський офіцер говорить на сторінках "Нью-Йорк таймс" про репортажі Аль Джазіри, що вона демонструє, як американці стріляють по мінарету і він падає. Однак Аль Джазіра не показує бойовиків, що стріляють з цих мечетей і мінаретів [21]. Тут можна побудувати таку схему реінтерпретації:
Точка зору Аль Джазіри Точка зору США
Факт: американські солдати стріляють по мінарету.
Контекст: Мечеть/мінарет - святе місце. Факт: американські солдати стріляють по мінарету.
Контекст: іракські бойовики стріляють з мінарету.
Висновок: американські солдати поглумилися з святині. Висновок: американські солдати захищаються.
У цьому випадку важливо, що такі повідомлення можуть узагалі подаватися без слів, оскільки в них головну роль відіграє прихована картина світу глядача, який може бачити ту ж саму ситуацію по-іншому.
Утримання віртуального простору на системній основі передбачає домінування в інформаційному і віртуальному просторах, коли думка опонентів зміщується на маргінальні позиції. К. Роув, головний політичний радник Дж. Буша, виступаючи на щорічній зустрічі Американського товариства редакторів газет, акцентував зміну інтерпретацій ЗМІ в процесі розгортання війни. Була ейфорія 9 квітня, коли статую С. Хуссейна скинули з постамента, але раніше був і потік коментарів, що військові загрузли, а стратегія виявилася непрацюючою. К. Роув підкреслив: "Так багато інформації надходить і так швидко і з таких різних напрямків, що важко утримувати перспективу. Зрештою, ми повинні мати можливість відійти вбік, аби побачити глибинні потоки і важливу форму подій" [22].
Людина не завжди готова до інтенсивного породження віртуальностей. Це можливо тільки в обмежений відтинок часу, оскільки потім знову настає звикання. З цієї причини інтенсив віртуальний або переходить в інтенсив соціальний, або завмирає на місці. Віртуальний інтенсив виносить віртуальних же гравців, які потім, у "мирний період", не знаходять собі місця в реальному світі. Наприклад, перебудова винесла на поверхню фахівців у галузі віртуального простору (журналістів і письменників), які потім швидко відійшли на маргінальні позиції. Система випустила їх на передній край, і ця ж система потім забрала їх звідти, коли їхня роль вичерпалась.
Віртуальні об'єкти системніші, ніж об'єкти реальні. Саме вони впорядковують наш хаотичний світ, створюючи в ньому зони різкої впорядкованості, чим полегшується наше сприйняття світу і прийняття рішень. Віртуальні об'єкти обов'язкові також при просуванні людства в майбутнє, оскільки вони є замінниками тих реальних об'єктів, яких на даний момент не існує у світі.
Література:
1. Любарская Е. Пособие для революционеров и президентов // http://vip.lenta.ru
2. Luttwak E. Coup d'etat. A practical handbook. - Cambridge, Mass., 1979. - P. 26.
3. Месснер Е. Э. Всемирная мятежевойна. - Жуковский - Москва, 2004. - С. 110.
4. Luttwak E. Coup d'etat. A practical handbook. - Cambridge, Mass., 1979. - P. 81.
5. Плугатарев И. и др. Из КПСС - у террористы-смертники. Почти половина "шахидов" - это молодые люди-интеллектуалы // Независимое военное обозрение. - 2004. - 16 - 22 апреля.
6. Pitney J. J., Jr. The art of political warfare. - Norman, 2000. - Р. 27.
7. Гаврилов Г. Модели политической оппозиции: теоретико-методологический анализ. - Екатеринбург, 2003. - С. 87.
8. Smith J. M. A strategic response to terrorism: a framework for U.S. Policy // Strategic Insight. - 2003. - February 6.
9. Stern J. Errors in fighting Al Qaeda have worsened the danger // Boston Globe. - 2004. - March 25.
10. Lacey M. Why a village well is a weapon in the war on terror // New York Times. - 2004. - April 30.
11. Vaughn C. Marines planning outreach in Iraq // Star-Telegram. - 2004. - March 28.
12. Szep J. U.S. Hunts 'hearts and minds' in Afganistan // www.reuters.com
13. Fleishman J. Rumors thrive in a nation shaped by myth // Los Angeles Times. - 2004. - April 27.
14. Morris D. The new prince. - Los Angeles, 1999. - P. 127.
15. Molavi A. Iranian students protests are mostly peaceful // Washington Post. - 2003. - July 10.
16. Secretary Rumsfeld remarks to the Newspaper Association of America/American Society of Newspaper Editors // www.defenselink.mil
17. Rutenberg J. Disney forbidding distribution of film that criticizes Bush // New York Times. - 2004. - May 5.
18. Richter P. U.S. airs critical views of Arab TV// Los Angeles Times. - 2004. - April 28.
19. Cozens C. Al-Jazeera tones down 'violent' images // Guardian. - 2004. - April 30.
20. Scarborough R. Al Iraqiya offers alternative view // Washigton Times. - 2004. - April 28.
21. Marquis C. U.S. protests broadcasts by arab channels // New York Times. - 2004. - April 29.
22. Steinberg J. Вush's political adviser faults some Iraq war coverage // New York Times. - 2003. - April 12.
23. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...