WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Віртуальні революції: використання віртуальних об’єктів при зміні влади - Реферат

Віртуальні революції: використання віртуальних об’єктів при зміні влади - Реферат

інформаційні потоки, коли тим чиняться перешкоди;
· поступова відмова влади від продовження боротьби під міжнародним тиском чи за рахунок сегментації влади на тих, хто готовий і хто не готовий підтримувати соціальні зміни;
· активна, енергійна політична сила усередині країни - як правило, ресурсно підтримувана ззовні, що прагне вступити в резонанс із усім суспільством;
· готовність суспільства сприйняти нову віртуальну картину світу, що аж ніяк не завжди пов'язується з матеріальними нестатками.
Усі ці компоненти утримують конфронтаційну картину світу, поступово переносячи конфлікт з віртуального простору в простір реальності. В цій ситуації спротив влади в реальному просторі стає недоречним, якщо перемоги вже досягнуто у просторі віртуальному.
При цьому варто забезпечити перехід між віртуальностями, як це було, наприклад, у Грузії-2003:диктатор - екс-диктатор, опозиціонер - президент. Утворюється ланцюжок переходів, де інший учасник ланцюжка може зміститися на сходинку далі, якщо перший учасник звільняє йому місце, сам зміщуючись на наступну сходинку:
Тут варто бути точнішим і пам'ятати, що віртуальний ярлик диктатора чи корупціонера також вимагає певного ресурсу для його приклеювання й утримання. Що потрібно для утримання такої віртуальної структури? Це ціла низка дій:
· ярлик "диктора/корупціонера" починає підтримуватися як усередині країни, так і за її межами;
· він постійно повинен підкріплюватися новими прикладами;
· негативні характеристики повинні підсилюватися, оскільки відбувається звикання масової свідомості до певного порога;
· оточення, діти також починають функціонувати як приклад (наприклад, діти С. Хусейна);
· збільшується кількість "звинувачів" з боку міжнародних кіл, що завжди трактуються масовою свідомістю як об'єктивніші;
· паралельно вивищується постать "небесної чистоти" опозиціонера, що починає набирати очки вже від самої критики іншого навіть без будь-яких власних дій.
Віртуальний об'єкт виступає в ролі своєрідного тарана, спрямованого на руйнування владної структури. Сильними його сторонами в цій ролі є те, що його важко спростувати, оскільки це об'єкт міфологічний, тобто його неможливо перевірити принципово: його сила - в іншій площині. Можемо перелічити низку таких підсилювачів:
· вдале вербальне формулювання: наприклад, модель "маємо те, що маємо" Л. Кравчука, що, у свою чергу, дозволяє інтерпретувати дійсність;
· вдала метафорична форма: наприклад, означення "вісь зла" чи "імперія зла", застосовані США в різні періоди історії;
· вдала когнітивна форма: як показують дослідження П. Бойєра та інших фахівців у галузі когнітивних наук, не всі символи однаково проходять крізь когнітивні фільтри, деякі легше пригадуються, отже будуть придатнішими для подальшої трансляції.
У цих випадках віртуальний об'єкт втрачає свій зв'язок з тим, що є усього лиш корелятом реальності; для масової свідомості він сам стає реальністю. Реальність же відрізняється від свого корелята тим, що не підлягає перевірці як така, оскільки вже за визначенням є правильною.
Розбудова нової картини світу вимагає чималих ресурсів і часу, оскільки віртуальний простір володіє значною інерційністю. США, наприклад, 45 років борються з Кубою без очевидних результатів. Нині під впливом голосів виборців Флориди Дж. Буш схвалив план використання військового літака ЕС-130 для трансляції іспаномовного телебачення і радіо, а також значного збільшення фінансування для кубинських критиків уряду Ф. Кастро [22]. Йдеться про суму в 59 мільйонів доларів, літак обійдеться в 18 мільйонів. Тобто планується інтенсивне введення нової моделі світу ззовні.
Сильний гравець, ймовірно, може вирватися з віртуальності, що ззовні нав'язується. Слабкий йде на повідку в неї або робить вигляд, що на неї не зважає, і тим тільки посилює її впровадження. Оскільки віртуальність інерційна, на певному етапі вже практично неможливо відійти від нав'язаної ментальної картинки. Відбувається фіксація, і вся наступна інформація, згідно з законом вибірковості сприйняття, фільтрується так, що суперечна введеній раніше відкидається як неправдива. Коло замкнулося, віртуальність взяла гору.
Література:
1. Dess N. K. Terror in homeland: new research explains how cultural differences contribute to fear // Psychology Today. - 2002. - March -April.
2. Подходы к диагностике социальных взрывов: прошлое и настоящее // Социальные конфликты: экспертиза, прогнозирование, технологии разрешения. - М., 1993.
3. Там само.
4. Там само.
5. Knightley P. The battle for our hearts and minds // Guardian. - 2003. April 2.
6. Месснер Е. Э. Всемирная мятежевойна. - Жуковский - Москва, 2004. - С. 115.
7. Secretary Rumsfeld remarks to the Newspaper Association of America/American Society of Newspaper Editors // www.defenselink.mil
8. Almond M. 1989 without Gorbachev // Virtual history. - New York, 1999.
9. Лукьянов Ф. Круги на воде. Новые подробности о свержении румынского диктатора Н. Чаушеску // Российский курьер. - 2004. - 16 - 31 марта.
10. Walker M. The cold war. A history. - New York, 1995.
11. Jakobson L. "Lies" in ink, truth in blood". The role and impact of the Chinese media during the Btijing spring of '89. - Cambridge, 1990 / Discussion paper D-6 - Harvard University. The Joan Shorenstein Barone Center on the press, politics and public policy. - Р. 9.
12. Berlin M. a. o. A study of American media coverage of the Beijing spring of 1989. - Cambridge, 1991 / Harvard University. The Joan Shorenstein Barone Center on the press, politics and public policy. - Р. 5.
13. The first annual Theodore H. White Lecture with Walter Cronkite. - Harvard University. - S.a. - Р. 27.
14. Alinsky S. D. Reveille for radicals. - New York, 1969.
15. Ronfeldt D. a. o. The Zapatista social netwar in Mexico. - Santa Monica, 1998 / RAND.
16. Weimann G. How modern terrorism uses the Internet // www.terror.net
17. Чугунов А. В. Социология Интернета. Социально-политические ориентации российской интернет-аудитории. - СПб., 2002. - С. 39.
18. Inside Al Jazeera // New York Times. - 2004. - April 25; Asfour N. Control Room probes the people behind the station // Daily Star (Lebanon). - 2004. - April 26.
19. Cozens C. Al-Jazeera tones down 'violent' images // Guardian. - 2004. - April 30.
20. Abused by Americans // Boston Globe. - 2004. - May 1.
21. Ronfeldt D. a. o. Rethinking Mexico's stability and transformability // Ronfeldt D. a. o. The Zapatista social netwar in Mexico. - Santa Monica, 1998 / RAND.
22. Marquis C. Bush proposes a plan to aid opponents of Сastro in Cuba // New York Times. - 2004. - May 7.
23. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...