WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Феномени соціальних перетворень - Реферат

Феномени соціальних перетворень - Реферат

темпами. Сьогодні перемагає той, хто має уяву про багато речей, але спеціалізується на одній дисципліні. Хто вважає, що може досягти успіху лише завзяттям, має зрозуміти: уявна універсальність трудоголіка, така корисна на старті його кар'єри, з часом стає тягарем. Всього - багато, але нічого - досконально. Тому для кар'єрного зростання трудоголізм небезпечний. І ще небезпечніший він для здоров'я. А коли немає здоров'я, то про яку кар'єру може йтися?
IV
Економісти, звичайно ж, не можуть робити прогнозів стосовно очікуваних наукових проривів, спроможних змінити все обличчя цивілізації. Але на 15 років прогнози в межах діючої соціально-економічної парадигми цілком закономірні й можуть бути корисними для маркетингу [8].
Французькі й американські спеціалісти вважають, що відеокасети закінчать своє існування в 2006 - 2007 роках. Їх убивцями стануть DVD, оскільки вони мають багато переваг. Уже з 2005 року великі фірми переходять винятково на адресний випуск касет. Відеомагнітофон і касети найдовше залишаться в дитячих кімнатах, що пояснюється їх дешевизною і простотою.
Швидкий кінець телебаченню (2010 рік) в його нинішньому форматі пророкує Б. Гейтс. У його інтерпретації телевізор перетвориться на різновид комп'ютера, підключеного до Інтернету (або до іншої мережі). Користувач складатиме індивідуальну програму передач, яку зможе отримувати в зручний для нього час. Проте такий прогноз Б. Гейтса нам здається передчасним. Сам Інтернет перебуває нині у важкому стані (в нинішньому його форматі). Наявні в Інтернеті відеопрограми поки що далекі від досконалості. Крім того, цифровий формат телебачення повинен надати йому другого дихання. Своє слово скаже й телереклама та різноманітні системи промивання мозків. Нам здається, що існуванню телебачення (на сучасному рівні технологій) ніщо не загрожує протягом найближчих 50 років.
Знаний спеціаліст з Інтернету Х. Карі (Фінляндія) вважає, що до 2007 року сучасний Інтернет припинить існування під дією спаму та вірусів. Спам-листи вже сьогодні складають 80 % обсягу електронної пошти. Вони ж є головними носіями вірусів. Незважаючи на жорсткі заходи, що застосовуються до хакерів і спамерів, ці особи поводяться все зухваліше. Нова мережа (такий собі Інтернет-2) має бути захищена від незаконних вторгнень комерційними методами, але це вже приведе до кінця демократії в мережі [9].
Мобільні телефони завдали смертельного удару таксофонам. Таксофони тепер прагнуть схрещувати з доступом до Інтернету. Обмежена кількість таксофонів залишається як найбільш надійний вид зв'язку в надзвичайних умовах, коли мобільний зв'язок перевантажений.
Фотоапарати з фотоплівками, як вважають експерти таких фірм, як Kodak, зникнуть до 2007 - 2008 року й будуть замінені цифровими. До того часу ціни на цифрову фототехніку зрівняються з цінами на техніку з фотоплівками. Поступово зникне і традиційний кінематограф. У багатьох фільмах замість живих акторів вже зараз грають їх віртуальні колеги. Навчилися навіть "повертати до життя" відомих акторів (так було з Л. Олів'є у фільмі "Небесний капітан"). Цифрові технології заміщують і звичайну кіноплівку - до 2008 року, на думку експертів, заміна буде вже повною.
Паперові книги теж приречені на заміну електронними технологіями. У будь-якому випадку це, в першу чергу, стосується технічної літератури. Повне відмирання книги навряд чи станеться - це вже ціла культура, а не тільки носій інформації.
Щодо інших галузей техніки, то варто згадати виробництво побутових роботів - їх просування на ринок затрималось через дешеву імміграцію із слаборозвинених країн. Проте вже до 2007 року очікується значне (в 7 разів) збільшення випуску домашніх роботів.
Варто підкреслити, що всі прогнози, які стосуються енергетики та інших базових ресурсів (нових видів), поки що не справдилися. Така ж доля спіткала й прогнози стосовно штучного інтелекту.
V
Швидкість змін у житті людства невпинно зростає. Глобальна економіка сприяє миттєвому розповсюдженню нових продуктів та ідей по всьому світу. За 5 років мобільна телефонія (кінець 2004 року) зросла з 10 до 100 мільйонів абонентів. Широкополосному доступу до Інтернету для цього знадобилось три роки. Розвиток епідемії споживацтва в розвинених країнах різко скорочує життєвий цикл товарів та ідей - скорочує терміни розробок і просувань. Так, ще 5 років тому нова модель Audi створювалась за 60 місяців, зараз - за 40. Від дизайнерського задуму до початку продажу нової моделі одягу минає всього три тижні.
2003 року людство отримало інформацію, яка дорівнює 500 тисячам бібліотек конгресу США, - інформаційне перевантаження призводить до збільшення собівартості продукції та робить дорожчим її просування. В інформаційній штовханині традиційні методи маркетингу вже не спрацьовують. Освіта - товар, який швидко псується. Половина знань інженера старіє за 5 років, лікаря - за 7.
Зростаючі темпи змін вимагають нових підходів до ведення всіх складових бізнесу, потрібні нові ідеї. Виникли протиріччя між зростаючою кількістю та складністю проблем і спроможністю людей (сьогодні) вирішувати ці проблеми. Помилки при вирішенні проблем коштують дорого - список "Toп 100" за останні 15 років змінився на 80 %.
Для тих, хто працює на щільному усталеному ринку, креативні рішення - єдиний спосіб вирватися вперед: потрібні нові ідеї в бізнесі та його просуванні. Для економіки необхідний творчий працівник у масовому масштабі - потрібно "демократизувати" творчість, тобто розробити масові технології творчості, а точніше - технології пошуку та вирішення проблем, нового стилю мислення.
Fortune називає найбільш затребуваною професією початку ХХІ століття менеджера з швидкого прийняття рішень (експерт із зміни діяльності компанії). В Україні таких спеціалістів називають менеджерами з стратегічного мислення та прийняття рішень.
З початку 1990-х років компанії Заходу розпочали війну за талановиті голови. Ситуація нагадує стан у європейському футболі. По суті, всі таланти розкуплені, тасується одна колода. Розширити її пропонується за рахунок "інших" - за культурою, галуззю бізнесу, професією, сексуальною орієнтацією, особистим досвідом тощо. Іноді введення такого "блазня при дворі" допомагає, але частіше - ні.
Пропонується також масове залучення працівників до пошуку новацій за рахунок створення для них сприятливих умов (конкурси ідей, корпоративні університети тощо). Однак цей метод, як і попередній, жодного разу не привів до помітних бізнес-проривів. В Японії та США пропонується шукати талановитих людей серед молоді, починаючизі шкільного віку. В США здійснюється "Проект Едісона", куди до 2010 року буде відібрано з приватних шкіл 2 мільйони дітей.
Відбір творчих людей досить успішно здійснювався в СРСР через державні школи спеціального спрямування, зарахування до яких відбувалося за жорсткими тестами креативності. В Україні такі проекти отримали вузько комерційну спрямованість і розумних результатів не дають.
Ні шкільна, ні вища освіта не вчать системно (з урахуванням віддалених наслідків) вирішувати, а тим більше шукати проблеми. Способів такого навчання креативності - мислити інакше, ніж інші, людство поки що не вигадало. Найрозумніше -

 
 

Цікаве

Загрузка...