WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Українська „помаранчева революція” і Франція - Реферат

Українська „помаранчева революція” і Франція - Реферат

та активізації взаємин з Україною. Французи симпатизують новій українській владі. У європейців з'явилася надія на успіх демократичних реформ в Україні, вони розуміють, що успіхи України - в інтересах усіх європейців [14].
В журналістських колах Франції є розуміння, що великі європейські країни і, особливо, Франція, які мали тенденцію розглядати Україну таким собі доважком Росії, приреченим завжди лишатися під її "опікою", тепер стали свідками народження нової геополітичної конфігурації. Не виключено, що події в Україні з "мрією про Європу" її нової генерації та боротьбою з корумпованим режимом матимуть вплив на інші колишні радянські республіки. (Йдеться, передусім, про Молдову і Білорусь). Є думка, що прагнення українців до ЄС необхідно підтримувати, хоча перспектив інтеграції України в НАТО і ЄС ще досить примарні [15]. Вже на самому початку "помаранчевої революції" М. Мандрас, яка досліджує ситуацію в країнах СНД, заявила, що Україна після Л. Кучми не буде антиросійською, вона матиме торгові та культурні зв'язки з росіянами, але захищатиметься від втручання Москви у свої внутрішні справи. Україна не обиратиме Схід чи Захід - вона робитиме вибір між демократією та авторитаризмом [16].
Відтак можна зробити загальні висновки та запропонувати деякі рекомендації щодо поліпшення французько-українських відносин:
1.Необхідно активізувати білатеральні політичні контакти. Адже до 2005 року вони були незначними.
2. Існує нагальна потреба у виробленні стратегічних поглядів на розвиток французько-українських взаємин, які мають спиратися більше на ідею "розбудови спільної Європи" як простору безпеки та миру, а не розроблятися з огляду на можливу конфронтацію України з Росією через українські прагнення інтегруватися в європейські та євроатлантичні структури. В цьому сенсі негативним є те, що вже майже забуто загальноєвропейські ідеї французьких президентів Ш. де Голля ("Європа від Атлантики до Уралу") та Ф. Міттерана ("європейська конфедерація"), які ґрунтувалися саме на засадах співробітництва.
3. Досягненням слід вважати не кількість підписаних угод, які можуть лишитися незреалізованими, а рівень реалізації конкретних заходів білатерального співробітництва. Уважний аналіз може виявити сфери, де французька допомога і досвід можуть зіграти певну позитивну роль. Франція, наприклад, перейшла до формування своїх збройних сил на професійній основі, а в Україні цю проблему проголошено одним з пріоритетних завдань. Отже, це може бути однією з тих сфер, де Франція може поділитися своїм досвідом, надати практичні консультації.
4. З французького боку необхідно посилити аналіз подій в Україні в контексті розуміння становлення незалежної держави та формування єдиної політичної нації. Зайва проекція поглядів офіційної Москви на українські реалії породжує небезпеку потрапити в дипломатичну пастку та гіперболізувати окремі питання (наприклад, статус російської мови в Україні), з якими французам варто ознайомитися безпосередньо, а не через рефлексії деяких російських політиків. З українського боку важливо посилити саме прагматичний, а не декларативний вимір французько-українських відносин. Різниця менталітетів (так звана картезіанська логіка, схильність французів до конкретики, які можуть сприйматися українцями як небажання активізувати співробітництво і прохолоду при реалізації співпраці; підвищена слов'янська емоційність, яка може витлумачуватись французами як неврівноваженість і небажання сконцентруватися на практичних складових співпраці та конкретних шляхах її реалізації), повинна враховуватися обома сторонами.
5. Корисно буде, якщо Франція підтримуватиме зв'язки з українцями, які пройшли навчання у Франції і працюють нині в державних структурах України, шляхом надання інформації та допомоги їм у висвітленні саме французького досвіду і підходів, про які в Україні просто не знають. Слід активніше залучати таких фахівців для презентації українських реалій у Франції.
6. В Україні, яка стала на шлях євроінтеграції, слід ставитися до французько-українських взаємин як до суттєвого індикатора прогресу на цьому шляху. Нагальною є проблема гарантування цивілізованих норм і умов бізнесу та юридична захищеність підприємців в Україні; нестабільність у сфері бізнесу невідповідність українського законодавства нормам європейського права відлякуватиме французьких бізнесменів, а звідси й низький рівень французьких інвестицій в українську економіку.
Література:
1. Montbrial Thierry de. L'Ukraine joue son unite et son identite // Le Monde. - 16 dec. 2004.
2. Cite par Alain Guillemoles, Meme la neige etait orange. La revolution ukrainienne. - Paris: Les petits matins, - 2005, - p. 75.
3. Entretien а France-Inter, 28 dec. 2004.
4. www.archiquo.nouvelobs.com/cgi/une?date=20041227.
5. Premier ministre d'Ukraine I. Tymochenko continue de croire а l'Europe // Le Monde. - 13 juin 2005.
6. Compte rendu de l'entretien avec M. Iouchtchenko, president de l'Ukraine // www.elysee.fr/elysee/francais/actualites/a_l_elysee/2005/novembre/compte_rendu_de_l_entretien_avec_m_viktor_iouchtchenko_
president_de_l_ukraine.32035.html
7. Le president Iouchtchenko а Paris. - Le Figaro. - 18 novembre 2005.
8. En visite а Paris, Viktor Iouchtchenko plaide pour une integration europeenne de l'Ukraine // Le Monde. - 16.11.2005.
9. Лазарєва Алла. Французькі примхи // Дзеркало тижня. - 12 лютого 2005.
10. La Bordurie sous Plexiglas comme dans Tintin (Entretien avec Jacques Sapir) // www.humanite.fr/popup_print.php3id_article=450542
11. Dubien Arnaud, Duchene Gerard. Ukraine 2004. L'heure des choix // Le courrier des pays de l'Est. - № 1047 - janvier-fevrier 2005.
12. Інтерв'ю з Тьєрі Маріані, депутатом Національних Зборів Франції, голови групи дружби "Франція -Україна". Париж. - Франція. - 11.05.2005.
13. Guetta Bernard. Le nouveau pretendant de l'Europe // France Inter. Chronique du 24 janvier 2005.
14. Інтерв'ю з французьким державним службовцем. Париж. - Франція. - 21 квітня 2005.
15. Nougayrede Natalie. Les consequences regionales de la revolution en Ukraine // Le Monde. - 05. 01.2005.
16. Mendras Marie. La methode Poutine echoue en Ukraine - novembre 2004 // www.ceri-sciences-po.org
17. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...