WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Суб’єкти політичного менеджменту в регіоні - Реферат

Суб’єкти політичного менеджменту в регіоні - Реферат

громадян у дні, визначені законом для роботи з населенням 51 48
Здійснювати контроль за розглядом в органах державної влади і місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях пропозицій, заяв і скарг громадян, що надійшли на ім'я керівника або депутата 33 33
Здійснювати державний контроль за використанням і охороною земель, лісів, надр, води, атмосферного повітря, рослинного, тваринного світу й інших природних ресурсів 37 29
Сприяти інвестиційній діяльності, одержанню кредитів, створенню робочих місць на території району, населеного пункту 41 34
Приймати рішення про недовіру керівникам міста, району, села 28 28
Інші функції 1 1
Важко відповісти на запитання 8 9
Нарешті, третій (і, мабуть, найважливіший!) висновок: населення справді не вірить у самодостатність таких суб'єктів політичного менеджменту, як органи місцевого самоврядування та районні держадміністрації, в те, що вони своїми силами, без допомоги народного депутата в Києві, можуть вирішувати навіть такі проблеми, як укладання (і, зрозуміло, "просування" угорі) місцевого бюджету або одержання кредитів, залучення інвесторів, створення нових робочих місць, вирішення конкретних соціальних і господарських питань.
Що з цього випливає? Природно, не прямі заклики до "заморожування" системи, за якою народний депутат повинен вирішувати подібні проблеми. За будь-якого ставлення до пропорційної системи виборів необхідність розвитку і зміцнення місцевого самоврядування не викликає сумнівів. Питання в іншому. Чи не занадто система політичного менеджменту в регіонах певного типу "зав'язана" на практичну "допомогу" народного депутата як благодійника і лобіста? І що з нею буде, коли депутати-мажоритарники "підуть" з територій?
Природно, активність і дієвість роботи народних депутатів неоднакова. Проте, як свідчать практика і результати соціологічних досліджень, вона найчастіше, по-перше, корисна безпосередньо місцевому населенню, виборцям. По-друге, дозволяє компенсувати управлінським, регулюючим впливом саме ті ділянки роботи, на які у місцевої влади не вистачає повноважень чи засобів.
Наведемо в цьому зв'язку результати дослідження, що стосуються задоволеності опитаних тими ділянками роботи в окрузі №211, що належать, на їхню думку, до безпосередніх обов'язків народного депутата (таблиця 2).
Таблиця 2
Задоволеність населення виборчого округу №211 певними напрямками діяльності народного депутата ( % опитаних)
Напрямки діяльності народного депутата % опитаних
Захист інтересів виборців у Верховній Раді України 14
Адресна допомога малозабезпеченим громадянам, пенсіонерам, інвалідам 33
Організація благодійної діяльності (з боку благодійних фондів, інших організацій) 28
Допомога ветеранським організаціям, ветеранам 19
Законодавча діяльність у Верховній Раді України 10
Сприяння щодо зменшення заборгованості з пенсій, зарплат, стипендій 18
Допомога у вирішенні проблем міст, районів, населених пунктів в органах державної влади: міністерствах, відомствах, Верховній Раді тощо 15
Допомога підприємствам, організаціям, фермерам та ін. у придбанні техніки, устаткування 13
Допомога віруючим у будівництві, ремонті храмів 17
Надання допомоги молоді в організації спортивних заходів, літнього відпочинку дітей тощо 36
Сприяння в благоустрої населених пунктів, ремонті і будівництві шляхів 9
Важко відповісти на запитання 37
Як видно, респонденти звертають досить мало уваги на "чисто" депутатську роботу свого обранця в стінах парламенту (і не тому, що нею незадоволені; вона їм малоцікава). Зате цінують його діяльність щодо:
· надання реальної допомоги молоді стосовно організації спортивних заходів і літнього відпочинку дітей;
· адресної допомоги малозабезпеченим громадянам, пенсіонерам, інвалідам;
· організації благодійної діяльності;
· допомоги ветеранським організаціям та окремим ветеранам тощо.
При цьому значна частка опитаних, відповідаючи на відкрите запитання, змогла пригадати конкретні акції депутата і його помічників, пов'язані з забезпеченням шкіл комп'ютерами, лікарень - продовольством і ліками, віруючих - будівельними матеріалами і допомогою при ремонті храмів тощо.
Ми не випадково аналізуємо ефективність діяльності суб'єктів політичного менеджменту в регіонах, спираючись на положення законодавчих актів, що стосуються, зокрема, організації системи місцевого самоврядування, саме на результатах вивчення думки населення, що виступає як об'єкт політичного менеджменту. На нашу думку, вивчення громадської думки щодо ролі народного депутата у вирішенні проблем місцевого самоврядування свідчить не тільки про серйозні проблеми з рівнем життя людей, яким постійно потрібні конкретна допомога і підтримка. Дослідження говорять (і це особливо важливо!), що в масовій свідомості наочно відбивається нинішня недиференційованість системи політичного менеджменту, що призводить до вельми низької довіри до органів місцевого самоврядування і регіональної влади (таблиця 3).
Таблиця 3
Рівень довіри населення регіону до регіональних органів управління (% до числа опитаних і середній бал: максимальне значення - "3", мінімальне - "1")
Регіональні органи управління Цілком довіряють Наскільки довіряють, настільки й не довіряють Зовсім не довіряють Важко відповісти Середній бал
Обласній держадміністрації 16 28 16 40 2,00
Обласній раді 14 27 16 43 1,96
Районній держадміністрації 21 34 27 18 1,93
Районній раді 22 37 21 20 2,01
Міській раді 18 26 16 40 2,03
Сільській раді 31 23 14 32 2,25
Проблеми, пов'язані з тим, наскільки відповідають вимогам ефективного менеджменту законодавчі акти, що стосуються організації місцевого самоврядування, потребують окремого аналізу. На наш погляд, у них найяскравіше відбилися моменти, пов'язані з компромісністю прийнятих на нинішньому етапі розвитку політичної системи документів подібного типу. Тут "перетинаються", у гіршому розумінні цього поняття, функції різних органів місцевого самоврядування (причому нерідко до такої міри, що стає незрозумілим, хто і за що відповідає). Досить часто нечітко визначаються механізми фінансування тих чи інших функцій з управління регіоном. "Відхід" зі складу суб'єктів політичного менеджменту народних депутатів, які багато в чому "компенсують", як кажуть білоруси, недохопи існуючої системи місцевого самоврядування (від пошуку інвесторів підприємствам регіону до забезпечення додаткової соціальної допомоги пенсіонерам та інвалідам), зробить систему ще більш "розпливчастою" імалодійовою.
У зв'язку з цим вважаємо, що давно вже настав час підійти до проектування системи місцевого самоврядування і, безумовно, до чіткого визначення функціонуючих у його рамках суб'єктів політичного менеджменту (утім, як і чіткої диференціації його об'єктів) на основі наукових підходів. При обов'язковому проведенні спеціальних соціологічних, політичних, маркетингових досліджень, відпрацюванню спеціальних принципів політичного маркетингу і політичного менеджменту. Тільки в такій ситуації можна говорити про подальшу розробку ефективних законодавчих актів у цій важливій сфері політичного життя країни напередодні докорінної адміністративної реформи, яка задекларована і неодмінно буде здійснена відповідно до вимог часу.
Література:
www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...