WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Український феномен „афганського” руху (пошукова робота) - Реферат

Український феномен „афганського” руху (пошукова робота) - Реферат

Ради, громадськості, Комітету у справах воїнів-інтернаціоналістів при главах урядів держав СНД, В. Ющенко своїм Указом зліквідував Державний комітет України у справах ветеранів [6].
Це змусило нас вибудовувати дещо інші засади нашої організаційної єдності, політичної діяльності. Після напружених дебатів в осередках, обговорення на семи засіданнях правління УСВА ми дійшли висновку про необхідність стратегічного партнерства УСВА з Соціалістичною партією України та злиття нашої партії УПС - СВІЧА з нею. Це питання було винесено на обговорення і затвердження другого етапу V звітно-виборчої конференції та ІХ ліквідаційного з'їзду партії, які відбулися 1 червня 2005 року [7].
На конференції та з'їзді делегати проаналізували досвід, здобутий у попередніх виборчих перегонах, причини невдач, аби 2006 року виступити гідно. При цьому, відповідно до розробленої стратегії дій, завдання поставлено жорстко: увійти до рад усіх рівнів - від сільської до Верховної (на базі фракції соціалістів). У політизованому суспільстві це цілком реально, адже в українській "глибинці" в кожному населеному пункті живуть і активно діють якщо не "афганці", то інші ветерани, а також "чорнобильці" та інваліди.
Делегати затвердили Угоду про стратегічне партнерство Соціалістичної партії, Української партії справедливості - СВІЧА та Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), підписану 22 квітня.
Наш вибір не випадковий. По-перше, програмні ідеї Соцпартії нам дуже близькі. Програма партії СВІЧА та статутні цілі УСВА майже накладаються на програму СПУ, особливо в соціальній частині.
По-друге, в лівому політичному спектрі України, усвідомлено нашому, не бачимо партії більш близької нам за духом і лінією поведінки. Вже півтора десятиріччя СПУ діє послідовно і порядно, захищаючи інтереси більшості громадян.
По-третє, Соцпартія - не просто досвідчена парламентська партія. Вона має на місцях розгорнуту структуру з позитивним іміджем. Це дасть можливість спільно здобути більше місць в органах представницької влади різних рівнів.
Трансформувавшись з часом у реальну політичну силу, пройшовши через випробування в кількох виборчих кампаніях, Спілка стала єдиним політичним виразником інтересів найупослідженішої частини громадян України. Відтак тільки вона спирається на потужну соціальну базу. І своєрідність її в тім, що вона не страждає на ідеологічну зашореність, а має послідовну соціальну програму дій. Висунувши на перший план соціальну політику, що спирається на соціал-демократичні цінності, УСВА викликала тим самим інтерес у соціально незахищеної частини електорату. Саме ця частина громадян позитивно сприймає перспективу входження у владу плеяди соціальних реалістів, що добре розуміють, де приховано "безплатний сир" і чи впаде на нас "манна небесна". "Афганці" з власного досвіду знають: марно чекати милості і від фінансово-олігархічних сил з їхніми кишеньковими партіями, і від Президентів з їх урядами. Необхідно, щоб наші представники брали безпосередню участь як у представницькій, так і у виконавчій владі.
Незважаючи на різного роду політичні й соціальні потрясіння в країні, громадська думка все більше зосереджується на наступних парламентських і місцевих виборах. Причому, явне фіаско в спробах дестабілізації ситуації зазнають полярні сили - від комуністів до опозиціонерів на кшталт крайніх націоналістів. На політичну арену виходить конструктивна сила, спроможна брати продуктивну участь у державному будівництві. Помітне місце в її складі посідає і "афганський" рух. Саме він має потужний потенціал критичного впливу на діяльність кланово-фінансових структур, що поділили між собою радянську спадщину. Це довели наші акції протесту під гаслом "Разом ми - сила", які відбулися в Києві та регіонах країни 31 травня та 2 листопада 2005 року.
Організаційно й політично "афганський" рух зростав разом з незалежною Україною. Його історія - це частка історії країни з її політичними, економічними й соціальними кризами, досягненнями й негараздами - як сьогоднішніми, так і вчорашніми. Проте за жодних умов ця суспільна сила, й у першу чергу - УСВА, не поступалася високими принципами, не відходила від головної мети - консолідації й координації зусиль ветеранів афганської війни та учасників збройних конфліктів в інших країнах у справі якнайефективнішого використання наявних можливостей для захисту своїх законних прав.
Активна участь у суспільно значимих справах з соціального захисту ветеранів, членів родин полеглих згуртувала й загартувала організацію, підвищила її авторитет у суспільстві, дала можливість посісти свою нішу в громадсько-політичному житті країни. Сьогодні УСВА - це майже 136 тисяч членів Спілки, об'єднаних в 27 регіональних, 639 міських і районних, 918 первинних організаціях.
Політичним визнанням організованого "афганського" руху в Україні, уособленого УСВА, його активної й виваженоїсуспільно-політичної позиції, вагомого внеску в розбудову громадянського суспільства став Указ Президента України від 11 лютого 2004 року. Цим Указом 15 лютого - день виведення радянських військ з Афганістану - визнано Днем вшанування учасників бойових дій на територіях іноземних держав [8].
У своїй діяльності УСВА пройшла шлях від розрізнених клубів, спілок воїнів запасу й інтернаціоналістів до потужного, структурованого й організаційно міцного "афганського" руху. Чи означає самоліквідація партії, знищення владою Держкомітету у справах ветеранів втрату "афганським" рухом багатовекторності, цього нашого феномена? Зовсім ні. Основний зміст українського феномена "афганського" руху полягає в тому, що це не стільки і не тільки УСВА, а досить складна, самодостатня багатовекторна система, яка працює злагоджено як в цілому, так і автономно в кожному з векторів і на трьох рівнях - центральному, регіональному та місцевому. При цьому як кожен із векторів зокрема, так і всі спільно спрямовані до єдиної мети - вирішення ветеранських проблем. У випадку "збою" на одному з них активізуються інші, не послаблюючи рух в цілому.
Тому й нині "афганський" рух в Україні - це організована на суспільно-політичному й державному рівнях, захищена законодавчо соціально-демографічна категорія громадян, об'єднана виконаним інтернаціональним обов'язком на військово-професійному рівні й діяльністю з соціального захисту ветеранів війни, членів родин полеглих.
Як вважав видатний український педагог В. Сухомлинський, почуття сучасності, тобто причетності до всього важливого, що відбувається зараз, почуття відповідальності за розвиток подій наших днів, невіддільне для нас від іншого почуття - почуття історії, причетності до минулого нашої Батьківщини й людства, відповідальності за їх майбутнє.
Література:
1. Программа деятельности УСВА на переходный период // Набат. Газета УСВА. - 1992. - №6 (11).
2. Третий тост. Газета ветеранов войны. - 1994. - Грудень. - №47 - 48.
3. IV звітно-виборна конференція УСВА. Протокол. - Поточний архів УСВА.
4. V звітно-виборна конференція УСВА. Протокол. Поточний архів УСВА.
5. Підраховано нами (С. Ч.)
6. Питання Міністерства праці та соціальної політики. Указ Президента України від 20 квітня 2005 року № 679/2005. - Урядовий кур'єр. - 2005. - 22 квітня.
7. Третій тост. - 2005. - Червень - №12 (300).
8. Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №189/2004. - Урядовий кур'єр. - 2004. - 14 лютого.
9. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...