WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Нові соціально-інформаційні системи Франції - Реферат

Нові соціально-інформаційні системи Франції - Реферат

Зараз він спеціалізується в "питаннях мобілізації", важливих для кампанії Ж. Ширака [18].
Дослідники відзначають, що під час другого туру виборів діяльність форумів і сторінок, близьких до соціалістів, зросла в кілька разів. "Ж. Ширак є нашим опонентом по демократії, але Ж.-М. Ле Пен є небезпекою для Республіки," - так перший секретар СПФ Ф. Олланд закликав голосувати за Ж. Ширака у другому турі.
Паралельно з розвитком масових протестів, дії в Мережі класифікуються як вірусні повідомлення, сатиричні сайти і персональні сторінки або сторінки анти-НФ коаліції. З метою дискредитації Ж.-М. Ле Пена використовувалися технології чуток і хибних повідомлень. Наприклад, розсилання e-mail, що порівнює рекламне оголошення Ж.-М. Ле Пена з гітлерівським під час конгресу НСДАП. Цей розіграш, представляючи видимість історичної правди, був широко висвітлений ЗМІ, перш ніж його спростували. Банерна кампанія цього періоду також розгорталася з метою демонізувати образ Ж.-М. Ле Пена.
Фактична мобілізація проти правих сил в Інтернеті розпочалась 2001 року після справи YAHOO!, яка дала можливість легально впливати на сторінку Радикального руху, сприяючи її закриттю. Під час виборчої кампанії це дало шанс протестної мобілізації в результаті активного розсилання електронних листів, що сформували "дамбу" для правих сил, аби повідомити "сумну реальність і виснаженість програми кандидата Ж.-М. Ле Пена, показувати загальну ірраціональність і повідомляти про невдачі керівництва в містах, де переміг НФ", а також для координації: "другий тур має виявити максимальне зниження рейтингу Ж.-М. Ле Пена. Таким чином, забезпечується голосування за Ширака у 3 і 4 турах, законодавчих виборах. Головна мета відтепер завойовувати перемогу в законодавчій владі, Інтернет є добрим інструментом для цього…" 5 [19].
Існування мобілізації лівих та інших сил проти праворадикалів засноване на внутрішній конфліктності соціалістів, що пропонували голосувати за Ж. Ширака "у рукавичках і затиснувши носа". Це означає, що всередині СПФ міг виникнути поділ на тих, що підтримували вибори президента, і супротивників цього. Таким чином, відбувається заміна "режиму з загостренням" меншими політичними подіями, головна мета яких не протистояти НФ, а закріпити структуру, що утворилася, тобто перехід до синергетичного HS-режиму [20 - 22].
Дослідження політичної динаміки під час виборчої кампанії 2002 року вказує на "мережеву логіку" поведінки не тільки Ж. Ширака, але і його основних опонентів. Разом з тим - чи зміг Ж. Ширак "структурувати неструктуроване при збереженні гнучкості"? Варто вказати, що політичне значення Інтернету у Франції невисоке, однак політичні агенти мають достатній досвід використання мережевих принципів. Водночас не зовсім очевидним є прагнення президента до посилення своєї влади. Особливо це помітно при позиціюванні з противником і прихильниками. Можливо, соціалісти і не хотіли б виступати за збереження "опонента по демократії" Ж. Ширака, але саме це відбулося в ході виборчого процесу 2002 року. При цьому вимушене голосування за Ж. Ширака лівих сил означає можливість існування латентного політичного конфлікту, що може послужити причиною політичних дій опозиції - СПФ.
Приклад виборів засвідчує ймовірність не просто вираження демократичної волі громадськості, а й можливість створення "натовпу інформаційного суспільства" через ініціацію міжособистісного обговорення. Схема такого інформаційного потоку у Мережі має такий вигляд: інформаційне повідомлення - реакція - викид реакції і формування хвилі спілкування в Мережі. В цілому це є досить важким завданням і повинно розглядатися в системі з іншими інформаційними інститутами. Проте змінюється головне завдання політичних агентів, яке на сьогодні виражається як прагнення поєднати контроль над ЗМІ із створенням і керуванням ситуаційними кампаніями. Будь-який політичний агент має доступ до Мережі у Франції, однак рівень доступу та можливість поширення своїх ідейних матеріалів нами визначається як низький. Якщо інформаційне суспільство не приносить користі малим агентам, то перевагами цього простору користуються більші агенти, зокрема пропрезидентські. Явище "керованого хаосу" в цьому випадку означає, що політична система еволюціонує у напрямку зміни технологій здобування і утримування влади на основі інформаційної системи. Цей висновок органічно поєднується з ідеєю про основу стабільності президента - конфлікт глобального світу, в якому президент розглядається як фактор стабільності, особливо в кризових ситуаціях, що підвищують рівень авторитету президента.
Література:
1.Голицын Г. А. Образ как концентратор информации // Синергетическая парадигма. Нелинейное мышление в науке и исскустве. - М., 2002. - 496 с.
2. Пушкарева Г. В. Политический менеджмент. Учебное пособие. - М., 2002. - 400 с.
3. Les voeux de Chirac // archquo.nouvelobs.com/cgi/une?date=20021231 (31.12.2002).
4. Quatre ans d'action gouvernementale pour la societe de l'information Aout 2001 // www.internet.gouv.fr.
5. Chirac J. "Mon projet pour la France numerique" Journal du Net 11-13.03.2002. www.journaldunet.com/printer/it_chirac.shtml.
6. Abeles M. Le point de vue d'un ethnologue Cycle 2001-2002 : "Points de vue sur l'election presidentielle de 2002". Archive du 7 janvier 2002 www.cevipof.msh-paris.fr/.
7. Duhamel A. L'image de Jacques Chirac vue par les Francais… // www.php.sofres.com/cote2/choixdate.php?perso=chirac.
8. The perils of victory // Newsweek Vol. CXXXIX, No. 19. May 13, 2002. P. 14 - 15.
9. Le depart en net-campagne de Jacques Chirac // www.net-campagne.net.
10. Molenat X. Recherche net-campagne а la francaise... www.presidentielles.net/alaune/ (12/04/02).
11. Fumaroli S., Arpagian N. Les reseaux Chirac // Le Nouvel Hebdo www.01net.com 12/04/2002.
12. Freby F. Observatoire de la Net-Campagne. RPR www.europe1.fr/infos/dossier.jsp?idboitier=224765&chaine=7.
13. Bourboulon F., Presidentielles: Chirac candidat "pure player" ? // Journal du Net 23 janvier 2002 www.journaldunet.com/0202/020212insolite.shtml.
14. Le depart en net-campagne de Jacques Chiracwww.net-campagne.net/dossiers/departennetcampagnechirac.htm.
15. Bourboulon F., Desautez L. Presidentielles: les "virus" Chirac et Jospin entrent en lice // Journal du Net 12 fеvrier 2002.
16. Seigne A. Net & Politique: "Je t'aime, moi non plus" // Profession Politique №50Septembre 2001, P.15.
17. Krassovsky J. Affaires de web-famille au RPR // www.transfert.net/fr/cyber_societe/article.cfm?idx_rub=87&idx_art=8165 14/02/2002.
18. Presidentielle: le mail Jospin.exe // Journal du Net 12.02.2002.
19. Quatre points de vue sur la net-campagne 2002 // www.temps-reels.net/rubrique.php3?id_rubrique=163.
20. Presidentielle : le choc politique cree la surchauffe de l'audience // www.journaldunet.com/0204/020424audiencemedias.shtml 24 avril 2002.
21. Weborama se mobilise pour le vote citoyen et contre le FN // www.neteconomie.com/perl/navig.pl/neteconomie/infos/article/20020424135213 24/04/2002.
22. Les sites et les net-campagne de Jacques Chirac et de Jean-Marie Le Pen entre les deux tours // www.net-campagne.net/lessitesdecampagne.htm.
www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...