WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Нові соціально-інформаційні системи Франції - Реферат

Нові соціально-інформаційні системи Франції - Реферат

відбуватися на тлі падіння популярності ОЗР (якщо 1996 року популярність партії сягала 56 % опитаних, то в листопаді 2002 не перевищувала 40 % при рівні абсентеїзму в другому турі парламентських виборів того ж року - 39,3 %). У свою чергу, кампанія, розгорнута лівими проти НФ, не мала суттєвого впливу на позиції Ж.-М. Ле Пена: у першому турі - 16,9 %, а в другому - 17,8 %.
Сукупність цих доказів дозволяє зробити висновок, що негативна кампанія могла бути ініційована президентськими силами з метою відвернути увагу електорату від міжпартійної боротьби та посилити увагу до Ж. Ширака [7; 8]. Перемога у першому турі дозволила Ж. Ширакові відмовитися від телевізійних дебатів із Ж.-М. Ле Пеном і здобути позицію "незаперечної моральної переваги".
Серед технологій, що Ж. Ширак застосував для дестабілізації конкурентів, варто виокремити тактику вакцинації суспільної думки, контрпропаганди і складного інформаційного програмування суспільства в період, коли використання політичної реклами було заборонено законодавчо. Особливу роль у цьому зіграв Інтернет, на значення якого вказує програма попередніх заходів для забезпечення присутності Ж. Ширака в Мережі. Наприклад, на одному з етапів 2000 року виникає система переконання на відстані, що формується з кількох десятків цільових сторінок, а також проникнення он-лайн у більше, ніж 150 різних професійних організацій.
Головна мета - викликати хвилю позитивної інформації в Інтернеті для вербування членів партії, збільшення фондів, формування спілкування в реальному часі незалежно від відстані і часу [9]. Справа ускладнюється тим, що більшість користувачів є міським населенням з рівнем освіти вище середнього, тому цей електорат з більшою прихильністю ставиться до ліберальних та економічних дій урядових партій, а тих, хто активно цікавиться політикою, серед них обмаль. В сучасному політичному процесі, коли успіх може забезпечити перевага в 1 - 2 % голосів виборців, розробка он-лайн кампанії, націленої на ці 1 - 2 %, досить важлива. Варто врахувати також, що користувачі Інтернету - це не політичні симпатики і тим більше не політичні професіонали. В політичних партіях їх класифікують як "клієнтів", забутих системою і традиційними ЗМІ [10].
Отже, можна зробити попередній висновок: через масовість та відстеження діяльності лідерів думок у Мережі було створено самоорганізаційний процес позитивного образу президента Ж. Ширака. Звідси виникає поняття не просто користувача Інтернету, а "ініціатора мережевої кампанії" [11].
Ж. Ширак та СПБ [12] налаштовані на довгострокове використання Веб для комунікації і термінової мобілізації, прикладом чого є масове розсилання електронною поштою запрошень ставати членами партії. Це не суперечить національному законодавству, що дозволяє використовувати масові розсилання рекламних оголошень. Іншим елементом кампанії стає веб-сторінка президента, яку за законом не можна змінювати під час виборів. Тому основне навантаження лягає на формулювання веб-адреси та змістових характеристик, за якими сторінка Ж. Ширака є найдосконалішою.
Агентство "Пряма мобілізація" (Mobilisation Directe) здійснює операції прямого маркетингу і в Інтернеті для "ОЗР та її кандидатів". Президентом цієї компанії, створеної 1984 року, є М. Ульріх, сенатор ОЗР від Парижа і радник Ж. Ширака. Це агентство є розробником 2002pourlafrance.com. Серед функцій сайту - критика уряду та агітація серед молоді. Крім того, сайт консультує за "пріоритетами п'ятиріччя 2002 - 2007 років" та обговорює найпекучіші теми кампанії Ж. Ширака (небезпека, соціальне забезпечення, модернізація політичного життя, реформа держави) [13]. Веб-сторінку було створено 5 грудня 2001 року [14]. Вона розглядається як "попередня мережева кампанія", що дає кілька переваг: з початком реальної кампанії передвиборчий штаб зможе посилатися на вже існуючу інформаційну базу; досконале посилання; он-лайн домінування над основним конкурентом; збільшення числа адрес, отриманих із електронних листів у відповідь на інформаційні бюлетені (newsletter); контакти з пресою та спостерігачами.
Елементом залучення потенційних виборців є розсилання спаму (неочікуваних електронних листів, що розсилаються автоматично), особливо під час акцій з мобілізації, що проводились соціалістами. Особливістю цього політичного спаму стає розсилання псевдо- та реальних комп'ютерних вірусів. Стратегія, без сумніву, викликана негативним потенціалом вірусів "Melissa" та "I love you" [15]. Перша дія 5 лютого 2002 року - один е-mail під назвою "тривога вірус JC95, JC2002", посланий через сервер Hotmail 4, був знайдений у електронних поштових скриньках деяких високопосадовців: "Top Security International інформує, що вразливість браузерів IE5, Outlook, Netscape, Opera, Eudora і Incredimail дозволила використовувати небезпечні вірусні програми, такі як Chirac95 або Chirac2002, що за допомогою "дірок" у комп'ютерному забезпеченні завдають шкоди... Загальні риси цих програм: руйнування файлів архівів, маніпуляція повідомлень, фальсифікація кодів доступу...".
У новому листі, відправленому через сервер Caramail від 9 лютого 2002 року, інформується про новий вірус - Jospin.exe: "Якщо ви одержуєте е-mail під заголовком "Рухаємося разом з Жоспеном" або "З Ліонелем Жоспеном вам посміхається майбутнє", то не відкривайте їх, оскільки йдеться про вірус Jospin.exe, що поширюється вже п'ять років у Франції в різних формах, - говориться в повідомленні. - Цей вірус існує в різних формах: Aubry.exe (ваш ПК працюватиме не більше 35 годин), Trotskyste.exe (ваш принтер друкує тільки червоний), Rave.exe (ПК більше не визнає вашу карту)...". Це повідомлення, підписане Esprit d'Еquіре (Колективний розум), є "спонтанною мобілізацією мережевих фахівців". Але за нею стояв К. Шалебаум, що був веб-майстром штабу Ж. Ширака і одним з електронних лобістів президента.
Esprit d'Equipe організувала другу "колону" мережевої кампанії Ж. Ширака - сайт avecchirac.com. Ідея цієї сторінки сформульована А. Дасьє: "Наша мета - примножити ініціативи і використовувати всі ресурси Інтернету для створення більшої кількості різних об'єднань. Концепція цієї кампанії в Інтернеті полягає в тому, що вона повинна перевищити офіційні рамки, бо користувачі віддають перевагу, головним чином, спонтанності сторінок". Сайт avecchirac.com викликав певний розкол у кампанії, але саме avecchirac.com носить всі риси використання вірусного маркетингу для мобілізації. Наприклад: "Надішли посилання другові", "відправлення листівок" електронною поштою (серед них були: "Всі разом!", "Відвідуйте сайт avecchirac.com", "Підтримуйте Ж. Ширака", "Я підтримую Ж. Ширака" тощо). Використовувалася й можливість закачати рекламні банери, що не розглядаються як реклама, аотже не заборонені законодавчо [16; 17].
Одночасно з Esprit d'Еquіре формується Комітет Інтернет-фахівців А. Басдерефа, але він наближений до офіційної сторінки 2002роurlаfrаnсе.net. A. Басдереф стверджує, що, з огляду на всю систему 2002роurlаfrаnсе, він має намір утворити мережну ініціативу навколо кандидатури Ж. Ширака і отримати максимум переваг із "простору обговорення, відображення і обміну". Комітет об'єднує близько 50 Інтернет-фахівців. Близький до Ж. Ширака, A. Басдереф відповідав за Службу інформації і поширення (SID) з 1995 по 1997 рік.

 
 

Цікаве

Загрузка...