WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Національно-визвольні дії народів Азії, Африки, Лат.Америки - Реферат

Національно-визвольні дії народів Азії, Африки, Лат.Америки - Реферат

відносності в корені змінили погляди традиційної фізики.
Великі відкриття були зроблені в біології Спираючись на вчення її клітинну будову організму і теорію чеського натураліста Г.Менделя про фактори, що впливають на спадковість, німець А, Вейсман та американець Т. Морган створили основи генетики науки про спадковість серед рос лин і тварин.
Класичні досліди в галузі фізіології сердечно-судинної системи та органів травлення здійснив російський вчений В. П. Павлов.
Після вивчення впливу вищої нервової системи нахід фізіології процесів, він розробив теорію умовних рефлексів.
Австрієць 3. Фрейд відкрив основи психоаналізу - вчення відомі імпульси, мотивації, нахили. З часом психоаналіз поширився на філософію, історію, вивчення культури та релігії.
Досягнення біологічних наук дали міцний поштовх розв-иткові медицини. Німецький мікробіолог Р. Кох та його учні відкрили збудників туберкульозу, брюшного тифу, дифтерії, сифілису і створили ліки проти них. Лікарі різних країн світу розробили основи санітарії та гігієни заходи профілактики та попередженню епідемій.
Кардинальним кроком, у підвищенні енергозабезпеченості промислового виробництва та транспорту стало отримання електроенергії у великих розмірах за допомогою динамомашин, перші зразки яких з'явилася ще 70-х рр. XIX ст.
Подією, величезного значення булл поява компактного високоекономічного двигуна, що працював на рідкому паливі. Ця новинка німецьких винахідників Н. Отта (1875) та Р. Дізеля (1877) дуже швидко знайшли застосування в першому автомобілі Г. Даймлера та К. Бенца (1886, Ні меччина), першому літакові братів У. та О. Райт (1903. США), в першому тепловозі компанії Клозе-Шульцер ( 1912. Німеччина)
Талановитий американський механік-самоучка, згодом великий промисловець Г. Форд розробив та випробував декілька типів автомобілів найбільш популярна модель "Форд-Т" у 1908 р. була пущена в серійне виробництво. Автомобілі збиралися за допомогою конвейєра. Суть цього нововедення полягала в тому, що робочі місця розташовувалися по ходу технологічного процесу, а сам процес, розчленований на ряд простих операцій, здійснювався безперервно Кожна з цих операцій була хронометризовані, а виробничі норми визначалися за результатами праці найбільш міцних і а спритних робітників Цю систему організації праці розробив американський інженер Ф. У. Тейлор.
У першому десятиріччі XX ст. "Імперія Форда" випускала понад 300 тис автомобілів. За рік вони були надійні та відносно недорогі і стали символом переходу промислове розвинутих країн до нової автомобільної доби.
Поряд з автомобілем широкого використання набули й інші технічні новації- Посгійно поліпшувався телефонний зв'язок (винайдений А. Г. Беллом в 1876), сподобався людям грамофон Т. А. Едісона 1877), радіоприймач, сконс труйованний А. Поповим та Т. Марконі, кінематограф братів Л. І Ю. Люм'ер (1895). В цей час з'являються нові види міського транспорту в Лондоні, Нью-Йорку, Парижі та ряді інших міст було збудовано метро, це набагато полегшило пересування простих мешканців цих міст.
Вдосконалювалася також військова техніка. Американський інженер X. Максим в 1883 р. винайшов станковий кулемет. Пізніше з'явилися легкі кулемети Інших систем. На початок першої світової війни було винайдено декілька типів автоматичних рушниць, з'явилися перші зразки напівавтоматичних гранат. Почали використовуватись броньові автомобілі на колісному ходу, озброєні кулеметами та дрібнокаліберними гарматами
Перші кроки робила військова авіація. Спочатку вважалося, що літаки потрібні лише для розвідувальних цілей але згодом ця думка змінилася. "
Гонка морських озброєнь привела до будівництва в Німеччині підводних човнів. Над водою вони рухалися за допомогою дизельної установки, а під водою - електродвигунів, що отримували енергію від акумулятор них батарей. '
РОЗВИТОК ЛІТЕРАТУРИ ТЛ МИСТЕЦТВА.
21
Одним з найважливіших напрямів у літературі та мистецтві кінця XIX - початку XX ст. був неоромантизм- Його прихильники намагалися переосмислити минуле світової культури, створити Синтез культур, В рамках цього напрямку виник літературний символізм, який згодом поширився на Інші сфери мистецтва - театр, живопис, музику. Головним засобом художнього пізнання вважався символ. Центральним в ньому був культ найвищої довершеності - Споконвічної Жіночості. Представники цього напряму французькі поети Ш. Бодлер, П, Верпен, С. Маларме, російські - О. Блок, В. Брюссв, А. Білий; композитор А. Скрябін та ін. В образотворчому мистецтві символізм втілювався пластичними засобами стилю модерн (від французького - новий, сучасний). Найдосконалішим він виявився в архітектурі
Другим популярним напрямом в літературі та мистецтві стає авангардизм.
Він об'єднав декілька течій, представники яких відмовлялися від простого відтворення об'єктів-художньої творчості, а прагнули вникнути в суть явищ, внутрішній світ, характер людини. Ця тенденція знайшла своє найвиразніше виявлення в кубізмі. Засновники цієї течії французькі художники П. Пікассо, М. Дюан та Ж.Брак вважали основою всякої форми геометричні фігури. Відмовившись від передачі світла й кольору, як це робили їх попередники імпресіоністи кубісти почали зображувати об'єкти, розклавши їх на геометричні форми. Вони вибирали такі ракурси, які в звичайних умовах були неприйнятні оком.
Подальшим розвитком кубізму можна вважати створений К. Малевичем супрематизм (від латинського- найвищий). Найвідомішим його твором став "Чорний чотирикутник". Розмістивши на білому фоні чорний, ідеальний чотирикутний, Малевич створив символ вічного протистояння двох сил світла й темряви, добра і зла, минулого і невідомого майбутнього. Якщо кубісти і супрематисти зображували світ за допомогою геометричних форм, то інший французький художник А. Матісс звертається до природи і прагне знайти гармонію людини з оточуючим середовищем. В його картині "Танок" зображена ідеальна формула декоративної гармонії трьох сил - неба, землі й людей, трьох кольорів - блакитного, зеленого і багряного.
Пошуки свого місця в мистецтві повернули деяких митців до джерел своєї культури (ікони, ліпка лубок) або до "чи тих" східних культур. Вони почали відображати народне мистецтво і створили стиль неопримітивізм (П. Гоген у Франції, Н. Гончаров і М.Ларіонов у Росії). Зокрема Гоген відправився в Полінезію на о. Таїті. Його захопила недоторкана природа цих місць, а також, мудрість стародавніх міфів Художник засобами неопримітивізму прагнув створити образ гармонії людини і природи.
Крім цих напрямів нового, авангардного мистецтва, широкого поширення набув критичний реалізм. Його представники в літературі були французькі письменники Р. Ролан, А. Франс, американські - Дж. Лондон, Т. Драйзер, німець Т. Манн. англійський драматург В. Шоу та. ін. У їх творах знайшли відображення проблеми несправедливості суспільного

 
 

Цікаве

Загрузка...