WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Вибори на Україні – історія і сучасність - Реферат

Вибори на Україні – історія і сучасність - Реферат

одномандатних виборчих округах збір підписів виборців відповідного округу на підтримку кандидата в депутати провадиться виключно в разі самовисування кандидатів. У цьому разі законом вимагається не менше як
дев'ятсот підписів виборців відповідного округу. Внесення грошової заста-1 ви особами, що балотуються в одномандатних округах, не передбачене. Важливе місце у виборчому процесі займає передвиборна агітація. Виборчим законодавством більшості країн світу закріплені подібні принципи передвиборної агітації на виборах. Це насамперед свобода агітації, створення юридично рівних можливостей усім кандидатам на виборах, неупереджене ставлення з боку держави, її органів, посадових осіб тощо до всіх кандидатів, контроль над використанням фінансово-матеріальних засобів на виборах. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції та законам України. Кандидати у депутати, кандидати у Президенти, їх довірені особи, а також уповноважені особи політичних партій, виборчих блоків партій проводять зустрічі з виборцями як на зборах, так і в іншій зручній для виборців формі.
У Римській республіці знатні римляни, добиваючись посади консула, одягали білосніжний плащ - кандиду (звідси "кандидат" - людина, що прагне зайняти яку-небудь посаду) і ходили вулицями, закликаючи співвітчизників віддати за них свої голоси. Це мало означати, що совість майбутнього консула є такою ж чистою, як відбілена тканина його плаща.
f До останнього часу практично всі - і міжнародні, і українські - спостерігачі, здійснюючи моніторинг проведення виборчого процесу в Україні, основну увагу приділяли дню голосування, вбачаючи при цьому, що основні порушення політичних прав громадян відбуваються саме в цей день і, особливо, під час підрахунку голосів громадян на виборчих дільницях. Варто відзначити, що акцент у дослідженнях виборів став переноситися на весь виборчий процес, оскільки порушення прав громадян спостерігаються протягом усього виборчого процесу.
Якщо раніше симпатії виборців "завойовувалися" за допомогою декларації ідеологічної платформи тієї чи іншої політичної сили, окремих кандидатів,то останнім часом велика частка методів впливу на вибір громадян зводиться до своєрідної "купівлі" голосів виборців. Особи, які через надання матеріальних благ громадянам схиляють останніх проголосувати за ту чи іншу політичну силу, чи кандидатів. В Україні існує практика деяких партій та кандидатів, які "агітують" соціальною благодійністю - дарують школам комп'ютери, поліпшують стан вулиць, фінансують медичне обслуговування дітей із незаможних сімей тощо. Натомість кандидат або партія сподівається на прихильність виборця. Поза межами "офіційного" виборчого процесу такі дії кандидатів можна трактувати не інакше, як благодійну діяльність.
Протягом виборчої кампанії значну частину послуг становили розважальні послуги, дозвілля. До останніх відносяться концерти естрадних виконавців, циркові шоу тощо. Якщо ці заходи дозвілля організовує, фінансує кандидат чи партія (блок), то це є підкупом виборців, оскільки за допомогою такого матеріального чинника й відбувається схиляння громадян підтримувати ту чи іншу політичну силу.
Виборче законодавство містить досить жорсткі санкції за підкуп ви-борців з боку політичних партій (блоків), окремих кандидатів. І разом з тим, згідно з моніторингом виборчого процесу, проведеного спостерігачами КВУ, більше третини учасників виборчого процесу здійснювали підкуп у тій чи іншій формі, однак лише окремі суб'єкти виборчого процесу притягнуті до юридичної відповідальності.
У більшості суспільств ліберальної демократії вважається, що не йти на вибори - таке саме право вільної людини, як і решта, що їх гарантує особі цивілізоване суспільство. В останні роки чимало виборців ігнорує вибори. Відмова від участі в голосуванні отримала назву абсентизм. Це явище має негативні наслідки. Адже для визнання виборів такими, що відбулися, й визначення за їхніми результатами переможців необхідно, щоб обов'язково проголосувала певна кількість зареєстрованих виборців. Неявка виборців не дає змоги сформувати виборні органи чи заповнити виборні посади. Тому доводиться проводити нові вибори, а це потребує додаткових фінансових витрат тощо. Тому в ряді держав за неучасть у виборах законодавче передбачені певні санкції. В Австрії - це штраф. В Аргентині такий виборець позбавляється права перебувати на державній службі протягом трьох років, у Греції й Туреччині - позбавляється волі. У Бельгії передбачені штрафи різних розмірів (у залежності від кількості проігнорованих виборів), прізвище такого виборця вноситься до ганебного списку, який вивішується в людному місці, там, де він проживає.
На жаль, досвід радянських часів, коли участь у виборах була фікцією, окремими громадянами України переноситься й на сьогоднішній день. Зневірившись в умовах сучасної економічної кризи, вони вважають, що представники, обрані ними до органів державної влади та місцевого самоврядування, не виправдовують надій щодо зміни життя на краще, а це призводить до прийняття рішення про неучасть у виборах. Реалізація такої позиції на практиці може призвести до погіршення, порівняно з нинішніми, умов та рівня життя пересічних громадян, інших негативних наслідків.
Навіть коли всі списки депутатів чи перелік партій тією чи іншою мі-рою не задовольняють виборців, необхідно усвідомити, що вибір меншого зла може бути виграшем як для кожного громадянина, так і для суспільства загалом. Не беручи участі в голосуванні, ви все одно голосуєте за радикальну меншість. Скільки б людей не брало участі у голосуванні, переможець усе ж буде визначений. Чим менше громадян голосуватиме, тим більше шансів у представників радикальної меншості прийти до влади. Особисте ставлення громадянина до виборів може бути негативним або позитивним, але не можна не брати в них участі.;

 
 

Цікаве

Загрузка...