WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко (науковий реферат) - Реферат

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко (науковий реферат) - Реферат

Таким чином щодо лідера "БЮТи" було відновлено чинність підписки про невиїзд. Що не перешкоджало Юлії Володимирівні позавчора заявити про намір уже 25 лютого відновити передвиборні поїздки. Тимошенко натякнула, що Верховний суд ще до закінчення тижня знову зробить її "виїзною": "Я закон не порушуватиму...Я поїду тільки тоді, коли це буде можливо. Просто я думаю, що все буде добре..."
Регіони
Свій перший за рік виїзд у регіони Юлія Тимошенко зробила в західному напрямку. Лідера блоку супроводжували Левко Лук'яненко та Степан Хмара. Прогнозовано лояльний захід надзвичайно тепло приймав гостей. Львів, Чернівці, Тернопіль, ряд інших міст і селищ зустрічали представників БЮТи підготовленими й імпровізованими мітингами. Кінець короткочасній свободі пересувань поклало рішення Київського міського суду й аварія, у яку Юлія Тимошенко потрапила в центрі Києва. Струс мозку, крововилив, розтягнення зв'язок шийних хребців - результат зіткнення броньованого "Мерседеса" і "копійки". Рекомендації лікарів урядової лікарні не відрізнялися від порад незалежних фахівців - місяць постільного режиму після виписки. Однак, у разі позитивного рішення Верховного суду, Юлія Тимошенко вирушить на схід країни, а найшвидше - до Харкова.
У Харківській області чисельність членів партій, що входять до "Блоку Юлії Тимошенко", близько 10 тисяч, із них 4 тисячі в партії "Собор", яка має 38 первинних організацій. Склад і структура обласної організації "Батьківщини" не афішуються, прізвища членів партії не називаються. Голова обласної організації Олександр Сурін вважає, що так краще:
- Жити доводиться в умовах "ворожого оточення".
У регіоні блок підтримує харківська "Просвіта", а також представники комітету "За правду". Створено молодіжний штаб БЮТи. За даними регіонального виборчого штабу, сьогодні до 70 тисяч жителів Харківщини - прибічники блоку.
Як і в більшості регіонів України, члени блоку зареєструвалися в мажоритарних округах, але в основному шляхом самовисування. Як пояснюють у штабі, ця тактична хитрість дозволяє знизити тиск під час кампанії.
Своєї преси блок у регіоні не має. Газета партії "Собор" ось уже півроку не виходить - за браком коштів. Місцеві ЗМІ БЮТи не балують. Нещодавно, оплативши час на обласному держтелебаченні і домовившись про ефір, депутати Верховної Ради Анатолій Матвієнко та Григорій Омельченко не змогли зайти навіть у приміщення телецентру - їх просто не впустили.
Члени "Блоку Тимошенко" беруть активну участь в усіх акціях протесту, хоча назвати їх масовими навряд чи можна. Востаннє Харківський молодіжний штаб БЮТи, комітет "За правду" пікетували облдержадміністрацію минулого тижня. Вони виступали проти того, що, використовуючи адміністративні важелі, людей зганяють на референдуми, змушують голосувати за партію влади.
Як заявляє керівник обласного виборчого штабу Володимир Бакуменко: "Останнім часом дуже помітний інтерес до блоку з боку бюджетників. Це може бути своєрідним протестом проти тиску, що чиниться на бюджетні організації з боку влади".
Дніпропетровськ - батьківщина Юлії Тимошенко. Тут до 16 із 17 окружних виборчих комісій входять члени БЮТи.
По мажоритарних округах ідуть п'ять кандидатів. У окрузі № 25 член УНР "Собор" Володимир Цапенко має мінімальні шанси виграти вибори у нинішнього нардепа Олександра Рябченка чи заступника глави облдержадміністрації Сергія Бичкова. Аналогічна ситуація по 26-му округу, де члену Української республіканської партії Євгенові Шевченку протистоятиме Віктор Пінчук із "Трудової України". 40-й виборчий округ вважається одним із найскладніших в Україні, оскільки він розкиданий на території п'яти районів Дніпропетровської області. На думку місцевих аналітиків, шансів у мажоритарників у Дніпропетровській області практично немає.
Для БЮТи в нинішній виборчій кампанії характерна практично повна інформаційна ізоляція в місцевих ЗМІ. Тому обласний штаб створює цікаві інформаційні приводи для висвітлення в пресі і на ТБ. Зокрема у січні було організовано зустріч мас-медіа з Валерієм Івасюком, який розповів про "сенсаційні" подробиці розслідування справи Гонгадзе. Аналогічно по суті відбувалася прес-конференція зі Степаном Хмарою (коментар загибелі Чорновола) і Дмитром Чоботом, який презентував свого "Нарциса".
Що ж до відсотка популярності БЮТи, то на 19 лютого, за даними соціологічних вимірювань ДОО "Комітет виборців України", він становив 3,6.
При формуванні блоку у Львівській області відбувалися певні тертя між "Батьківщиною" та УРП. Цей конфлікт залишив слід. В одному й тому ж 119-му округу протистоять одне одному "партнери" по блоку Зореслава Ромовська (глава ЛОО партії "Батьківщина") й Ірина Лукавецька (член УРП, самовисуванка).
Цілком можливо, що на місцевому рівні блок ще може ввійти у зону конфліктів із приводу розбіжності у поглядах на мерські вибори у Львові. БЮТи офіційно підтримує Любомира Буняка. Уерпісти донедавна мали свою симпатію - Федоришина. Майбутня колізія криється в тому, що Буняк перебуває в дуже дружніх стосунках із губернатором області, Михайлом Гладієм, партнером по "За єдУ". (Куйбіда для Гладія, як і для будь-якого намісника Президента, дуже незручна постать, оскільки проводить дуже незалежну від обласного керівництва політику.) Буняк має найширший доступ до всіляких державних ЗМІ як на рівні області, так і на рівні країни. У цьому сенсі навіть є думка, що Буняк мав би йти в мери Львова від"За єдУ", але не став цього робити, оскільки блок влади не має в "місті Лева" необхідного для серйозного суперництва рейтингу. Тому, мовляв, Буняка і прив'язали до БЮТи. Члени БЮТи, які ідентифікують себе зі справжньою опозицією владі, можуть виявитися занадто чутливими до ситуації, що склалася. В окремих головах уже зародилася підозра, мовляв, Банкова має контрольний пакет впливу на "Блок Тимошенко". У кожному разі, ситуація потребує з боку лідера БЮТи спеціальних роз'яснень.
"Батьківщина" адміністративного ресурсу не має. Щодо фінансового ресурсу, то у Львівському штабі БЮТи з цього приводу висловилися так: "Фінансування ніколи не буває багато, але в міру можливостей покриваємо свої потреби. Хотілося б краще, але..." Штаб БЮТи розраховує на те, що в міру зростання рейтингу блоку можна буде більше претендувати на спонсорську допомогу від фізичних суб'єктів. Втім, до фінансового й адміністративного ресурсів блоку по Львову можна було б зарахувати "дружбу з Буняком". За цим претендентом на пост мера Львова стоїть міць ДАТ "Дружба".
За визначенням самих штабістів, партія "Батьківщина" добре структурована, представлена по всіх районах. Однак, на думку сторонніх спостерігачів, структури цієї партії поступаються якістю структурам УРП. Українська республіканська партія, що функціонує понад 10 років, має розвинену структуру. Як кажуть самі представники УРП, її структури присутні в області "на 80 відсотків". УРП може виставити спостерігачів на дільницях, може працювати на виборах єдиною командою. Мінус ресурсу УРП - люди погано адаптовані до нових умов передвиборної роботи, вони в основному "мислять категоріями виборів 1998 року".
У дружніх стосунках із Ю.Тимошенко - Тарас Чорновіл, Тарас Стецьків, "Нова хвиля", "Студентське братство Львівщини" (які

 
 

Цікаве

Загрузка...