WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко (науковий реферат) - Реферат

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко (науковий реферат) - Реферат

4,49% виборців. З ініціативи УРП у липні 1992 року було створено Конгрес національно-демократичних сил - досить аморфну структуру, покликану бути певною альтернативою Руху й підтримувати Президента Леоніда Кравчука. 10 членів УРП були депутатами ВР скликання 1994 року (серед них і Левко Лук'яненко, нинішній представник Президента в парламенті Роман Безсмертний і Михайло Павловський, котрий нині є одним із лідерів "Батьківщини"). Парламентарії-республіканці належали до пропрезидентського лобі в парламенті, доказом чого була, зокрема, їхня підтримка Закону про владу й місцеве самоврядування та Конституційного договору. На виборах-98 партія (разом КУН і УКРП) входила в блок "Національний фронт", ідею створення якого декотрі експерти схильні були приписувати адміністрації Президента. "НФ" зміг заручитися підтримкою лише 2,717% виборців. Зі 168 кандидатів, висунутих блоком у "мажоритарках", володарями мандатів стали тільки шестеро. 1999 року УРП ввійшла в блок "Наш Президент - Євген Марчук!" і досить активно підтримувала Євгена Кириловича під час президентської кампанії.
УРП - класична націонал-патріотична партія, яка останнім часом перетворилася з провладної на опозиційну. Найвідоміший республіканець - її лідер Левко Лук'яненко, активний член ФНП і п'ятий номер у списку "БЮТи". За "квотою" УРП у виборчий табель блоку потрапив відомий опозиціонер (колишній рухівець, а нині безпартійний) Сергій Головатий.
За наявними даними, чисельність організації не перевищує 10 тисяч членів, а прибічники її живуть переважно в Західній Україні.
Четвертий учасник блоку - Українська соціал-демократична партія - делегувала в список 34 партійці. Проте в першій двадцятці їх лише двоє. Лідер УСДП (і, до речі, екс-глава СДПУ(о), колишній міністр юстиції, член ВР Василь Онопенко посідає почесне четверте місце. Майбутній голова організації Онопенко потрапив у парламент за списком об'єднаних есдеків. 1999-го УСДП висунула свого главу (котрий став ним із жовтня 1998-го) Василя Онопенка кандидатом у президенти. Спробу навряд чи можна визнати вдалою: Василь Васильович посів восьме місце серед тринадцяти учасників, ставши одним із шести відвертих аутсайдерів, котрі не зуміли набрати навіть 1%.
Ресурс списку
Склад блоку, прямо скажемо, різношерстий: колишні функціонери, діючі опозиціонери, вчені, дисиденти, бізнесмени, правда, як правило, також колишні. Водночас під час виборів мало хто не те що з 195, а й із перших двадцяти списочників здатні принести відчутні очки блоку. Тимошенко, безперечно, той основний магніт, який притягує голоси виборців. Проте зарахувати абсолютно всі наявні відсотки на її рахунок було б, щонайменше, несправедливо.
На другому місці у списку лідер партії "Собор" Анатолій Сергійович Матвієнко. Його талант як номенклатурного лідера проявився 1989-91 рр. на високих комсомольських посадах, що, проте, не зашкодило йому потім висловитися в тому дусі, що комуністи при владі лише там, де панують злидні. Створену ним НДП після виходу з партії Матвієнко назвав "булькою, в яку люди не вірять" і "трагедією мого життя". Тривале несприйняття леді Ю, яку Матвієнко називав на прес-конференціях зневажливо "Юля", запитуючи - "Хто піде "під Тимошенко"? Гадаю, багато не підуть", - закінчилося непередбачуваним альянсом.
Навряд чи Матвієнко може розраховувати на особливе ставлення пересічних вінничан, що пам'ятають його як губернатора, при якому борги лише з пенсій в області перевалили за 100 млн.грн., зате чиновники вимушено масово записувалися до НДП.
Водночас в Анатолія Матвієнка у його колишньому окрузі є прибічники. Не критична маса, але все-таки. І потім, у країні є люди, котрі розцінили його вихід із НДП як вчинок, котрі оцінили відмову Анатолія Сергійовича від заможності й кар'єри на користь принципів, що викристалізувалися. Є підстави вважати, ці прибічники приплюсуються до шанувальників блоку.
На третій позиції Григорій Омельченко. Розпорошені по всій країні симпатики є й у нього. Найбільшу їх концентрацію виявлено в Полтавській області. Для публіки інтелігентної Григорій Омельченко, швидше, подразник. Проте це йому не заважає чудово входити в контакт із залами, заповненими людьми, непосвяченими в тонкощі політичних перипетій столиці. Людина, що має імідж борця з мафією, у списку Юлії Тимошенко скидається на індульгенцію. Можливо, його місія саме в цьому, а не в залученні додаткових голосів.
Цікава постать Василь Онопенко - лідер Української соціал-демократичної партії. Ось уже хто по-справжньому корисний блоку. Колишнього міністра юстиції досі поважають у судових інстанціях. У нього чимало шанувальників по центральній Україні, а крім того, з якоїсь невідомої "ДТ" причини, Василь Васильович має авторитет у керівників цілої низки харизматичних церков. Таємно блок Юлії Тимошенко підтримують ряд приходів Московського патріархату, якому, до речі, свого часу вона пожертвувала чималі кошти. Юлія Володимирівна - людина набожна, особливо останнім часом. Швидше за все, це оцінили в Київському патріархаті Української православної церкви. У ряді регіонів і ця церква молиться за блок та його лідера. Проте у православній церкві членство вільне, на відміну від багатьох харизматичних, де воно фіксоване. Саме тому контакт із останніми, здійснюваний Василем Онопенком, здатний дати блоку сотні тисяч голосів.
Свій внесок у боротьбу за подолання 4-відсоткового бар'єра внесуть Левко Лук'яненко та Степан Хмара. Два дуже різних дисиденти, які ще й сьогодні авторитетні за заході України. На попередніх виборах рейтинг Левка Лук'яненка, приміром, у Тернопільській області, досяг 26%. Не можна виключати, що чимало його та Степана Ільковича шанувальників переадресують симпатії блоку.
Олександр Валентинович Турчинов, який перебуває на 7-му щасливому місці, абсолютно спеціальна людина. Ультраопозиціонер насправді надзвичайно начитана й освічена людина. Глава бюджетного комітету Верховної Ради має імідж сильного орговика. Турчинов - довірена особа Тимошенко. Мабуть, саме він, багато років перебуваючи поруч із Юлією Володимирівною, як ніхто інший,знає її. У сторонніх спостерігачів не було приводів засумніватися в його відданості. Проте це не означає, що Турчинов беззастережно виконує будь-які примхи лідера блоку. Як глава штабу, Олександр Валентинович часто вступає в гарячі суперечки з Юлією Володимирівною. Проте користується її безмежною довірою й розпоряджається коштами. Турчинов має непогані позиції в Дніпропетровській області, його досить шанують баптисти.
Надзвичайно активний в агітаційній роботі Михайло Павловський. Серйозно допомагати блоку прагне Сергій Головатий, який має прибічників не тільки у своєму колишньому київському виборчому округу, а й в усій столиці та великих містах серед публіки, яка цікавиться опозиційним рухом. Нагадаємо, Головатий із перших днів зникнення Георгія Гонгадзе та "касетного скандалу" брав активну участь у розслідуванні, проводив експертизу в Німеччині, зустрічався з Мельниченком, у зв'язку з чим робив низку не незаперечних, але резонансних заяв і висновків. Сергій Петрович - досвідчений юрист, і ця його риса затребувана блоком.
Особливе місце в БЮТи належить Петру Толочку й Костянтину Ситнику. І Петро Петрович, і

 
 

Цікаве

Загрузка...