WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Народний Рух України - Реферат

Народний Рух України - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Народний Рух України"
?
Історія політичної партії Народний Рух України веде свій початок від громадсько-політичного руху, який був заснований на базі численних демократичних угруповань, на основі запропонованих Спілкою письменників України Програми і Статуту (надруковано в "Літітературній Україні" 16.02.1989).
У березні - вересні 1989 року - в більшості областей пройшли установчі конференції.
Установчий з'їзд - 8-10 вересня 1989р. у Києві під назвою "Народний Рух України за перебудову".
У Народному Русі об'єдналися люди різних політичних переконань - від ліберальних комуністів до тих, хто сповідував ідеї інтегрального націоналізму. Домінували настрої національної демократії, що привели до виходу з Руху частини комуністів і національних радикалів.
У перший же рік свого існування Рух організував ряд великих масових заходів, метою яких була боротьба за державну незалежність, відродження української нації, відтворення історії українського народу і державності. Особливу увагу в пропагандистській роботі Рух приділяв вихованню історією.
Найбільшими заходами Руху були: "Живий ланцюг" до дня Злуки ЗУНР та УНР (22.01.1990), масовий виїзд на Нікопольщину та Запоріжжя до 500-ліття запорізького козацтва (7-12 вересня 1990), великі заходи під Берестечком, Батурином, в Лубнах і Хотині.
Зареєстрований Радою Міністрів 9 лютого 1990 р., цього ж року Рух досяг значних успіхів у виборчій кампанії, що дало змогу створити у Верховній Раді України впливову фракцію "Народна рада" та забезпечити більшість в ряді місцевих рад Західної України. Робота рухівських депутатів в областях і Верховній Раді, масові заходи Руху, активна позиція Руху під час референдумів та інших політичних акцій мали вирішальний вплив на становлення незалежної української держави і забезпечили перемогу незалежної ідеї на референдумі 1 грудня 1991 року.
Після створення в січні 1990р. УРП, а пізніше ДемПУ, Рух існував як неформальна коаліція УРП, ДемПУ, інших невеликих організацій, що керувалися своїми статутами, та власне Руху, що об'єднував людей тільки на засадах програми та Статуту Руху.
ІІ з'їзд Руху відбувся у жовтні 1990 р. До Програми Руху введене положення про головну мету Руху - досягнення незалежності України; з назви виключені слова "за перебудову". Були обрані: голова Руху - Іван Драч, заступники - Мих. Горинь, О.Лавринович; Центральний провід Руху (19 чол.); Секретаріат (гол. - С.Бурлаков), Політрада (голова - Мих.Горинь), Коорд. рада (гол. - М.Поровський); Рада колегій (гол. - І.Заєць), Рада національностей (гол. - О.Бураковський).
Відбулася перша спроба об'єднати навколо Руху новостворені партії - УРП та ДемПУ; для цього був запроваджений інститут асоційованого членства у Русі. Однак ці партії відмовилися від асоційованого членства у Русі. Хитка коаліція партій навколо Руху проіснувала до вересня 1991 року і фактично розпалася в період президентської виборчої кампанії, коли УРП і ДемПУ, проігнорувавши рішення Великої ради Руху, висунули своїх кандидатів на Президента України й розгорнули виборчу боротьбу проти кандидата від Руху В?ячеслава Чорновола.
ІІІ з'їзд відбувся 28 лютого - 1 березня 1992 р. Розколу Руху вдалося запобігти завдяки компромісу між прихильниками В.Чорновола, з одного боку та Івана Драча і Михайла Гориня, з іншого; були обрані співголови - Іван Драч (згодом фактично вийшов із Руху), і Михайло Горинь (у червні 1992р. склав повноваження співголови у зв'язку з обранням його головою УРП), Вячеслав Чорновіл; заступники співголів - М. Бойчишин, О. Бураковський, В. Бурлаков (влітку 1992р. склав повноваження), О. Лавринович; Центральний провід: Г. Алтунян, Л. Бірюк, І. Бойчук, О. Бондаренко, В. Дончик, І. Заєць, Ю. Ключковський, Ю. Костенко, С. Одарич, М. Поровський, Л. Танюк, В. Цимбалюк, В. Червоній, В. Черняк, Б. Чорномаз, І. Шовковий. Формально було проголошено про розпад коаліції навколо Руху. УРП і ДемПУ разом з декількома незначними за кількістю людей організаціями проголосили себе послідовними прихильниками президента України Л.Кравчука.
Народний Рух заявив про свою опозицію режиму. Був перереєстрований у січні 1992р. Мінюстом України в зв'язку з принциповими змінами Програми та Статуту.
ІV з'їзд - грудень 1992 року, розглянуто питання про соціално-політичтну ситуацію і завдання Руху. Цей з'їзд зробив вирішальний крок до утвердження Руху як політичної партії. На цьому і наступних з'їздах вносилися зміни до Статуту в напрямку від організаційних засад громадської організації до розбудови партії. Головою Руху обраний Вячеслав Чорновіл, підтверджені повноваження членів керівництва, обраних на третьому з'їзді (окрім М.Поровського, який склав повноваження). До Центрального проводу дообрані С.Головатий, В.Івасюк, О.Савченко. Частина делегатів зборів, незгодна з політикою В.Чорновола, оголосила про створення Всенародного руху України (ВНРУ).
У зв'язку з прийняттям Закону "Про об'єднання громадян" Мінюстом України НРУ зареєстровано як партію 1 лютого 1993 року.
V з'їзд відбувся в два етапи - грудень 1993 р. і березень 1994 р. у Києві. Розглянуто передвиборчу платформу та політику Руху у період парламентських, президентських та місцевих виборів.
VI з'їзд відбувся 15-17 грудня 1995 р. в Києві, прийнято нову редакцію Програми і Статуту.
VIІ з'їзд відбувся 28-29 жовтня 1997р. в Києві, обрано новий склад Центрального проводу; затверджено виборчий список, виборчу платформу. На виборах до Верховної Ради України у березні 1998 р. Рух став другою за впливом партією, отримавши 9,4% голосів за партійним списком. Була утворена фракція у Верховній Раді у склад 48 депутатів.
VIІІ з'їзд відбувся 30 травня 1999р. в Києві; число членів Центрального Проводу скорочено до 55. Замість О.Лавриновича заступником Голови НРУ обрано Ю.Костенка.
Період до ІХ-го з'їзду -

 
 

Цікаве

Загрузка...